Miestai, kuriuos verta aplankyti

Jei planuojate atostogas, tikriausiai jus jau sutrikdė tokia lankytinų šalių įvairovė ir kiekis. Yra daugybė miestų, kuriuos aplankyti siūlo jūsų tėvai ar draugai, tikėdamiesi iš ten puikių suvenyrų bei istorijų. Kadangi mūsų šalyje retai sulaukiami karščiai ir vasariškos karštos dienos, dažniausiai siūlomas variantas – ,,Varyk į pietus” – Ispaniją, Portugaliją, Italiją, Graikiją, Maltą, Kiprą ir t.t. Tačiau juk ne visiems patinka karštis ir paplūdimiai. Norintiems keliauti į istoriškai ir kultūriškai turtingus miestus yra kitokie pasirinkimai.

Vienas iš jų  – tolerantiškoji Olandijos sostinė Amsterdamas. Romantiškasis miestas nustebins jus savo įspūdinga ir unikalia architektūra, vandens kanalais bei įvairiausiais muziejais. Šis miestas puikiausias pasirinkimas norintiems ne tik keliauti, bet ir sužinoti, patirti, pamatyti, išmokti. Tai netradicinis pasirinkimas atostogoms, tačiau tikrai vertas dėmesio. Dėl savo unikalumo Amsterdamas kasmet sulaukia didžiulio kiekio turistų, norinčių pamatyti garsųjį raudonųjų žibintų kvartalą, paragauti alaus Heineken darykloje ar apsilankyti visuose muziejuose, kokiuose tik įmanoma.

Čia verta atvykti bet kokiu metų laiku. Tačiau jei norite sutaupyti, spalį – kovą skrydžių bilietai ir apgyvendinimas pigesnis, gatvėse ramiau. Taip pat tai draugiškas miestas – olandai ramūs, tolerantiški ir šiuolaikiški žmonės, todėl nebus sunku. Skrydžiai į Amsterdamą vyksta kone kasdien, todėl planuoti savo atostogas galite jau dabar. Daugiau informacijos apie skrydžius ir jų kainas rasite www.skrendu.lt .

Dar vienas įdomus pasirinkimas gali būti Airijos sostinė Dublinas. Žinomas dėl savo pub’ų ir nuostabių gyventojų akcentų, Dublinas yra puikus pasirinkimas tiems, kurie vertina kultūrą ir gerą laiką.

Jei norite atrasti savo mėgstamiausią alaus skonį – Dublinas kaip tik jums. Žinoma, Dubline galite rasti ir daugybę lankytinų vietų: pilių, muziejų, ar net garsųjį Kilmainahm kalėjimą. Šis miestas tikrai nenuvils originalumo ir unikalumo ieškančius.

Airiai labai draugiški žmonės, tačiau yra tam tikros etiketo taisyklės, kurių reikėtų laikytis, jei norite išvengti nemalonumų:

  • Per daug neatviraukite.
  • Ir su vyrais, ir su moterimis sveikinkitės tvirtu rankos paspaudimu.

Dubline patogiausia keliauti viešuoju transportu, tačiau šis – vienas brangiausių, todėl daug pigiau pirkti kelių dienų bilietą. Žinoma, kaip ir visas keliones, šią vertėtų tikrai gerai susiplanuoti, norint išvengti daugybės papildomų išlaidų klaidžiojant po miestą brangiu viešuoju transportu. Daug naudingiau vykti į kelionę žinant, ką norite aplankyti, kur norite apsistoti ir kaip iki ten keliauti. Skrydžių kainos įvairios, tačiau kuo anksčiau jomis pradėsite domėtis – tuo mažiau išleisite.

Ir Amsterdamas, ir Dublinas yra unikalūs miestai, traukiantys turistus savo lankytinų vietų ir veiklų pasirinkimu. Apie gamtos, miestų, architektūros grožį neverta net užsiminti – tikrai nepasigailėsite, liksite sužavėti. Norėdami sužinoti daugiau – apsilankykite.

 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas