Miestelis šventė dvi sukaktis

Sekmadienį Šakių rajono Griškabūdžio miestelis saviškius ir svečius pasitiko visiškai kitoks – šventiškas ir margai šurmuliuojantis. Kartu su tradiciniais šv. Onos atlaidais buvo švenčiamos dvi šventės – 320 metų miestelio jubiliejus ir 220 metų vienintelės medinės kryžiaus formos  bažnyčios pastatymo sukaktis.

Iškilmingas šv. Mišias aukojo ir dabartinis Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo parapijos klebonas Vytautas Mazirskas, ir kaimyninės Paluobių  parapijos klebonas Andrius Vaitkūnas. Pačioje iškilmingiausioje šv. Mišių aukoje dalyvavo Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvilas, Vilkaviškio vyskupo generalvikaras monsinjoras Gintautas Kuliešius bei buvęs ilgametis griškabūdiečių klebonas Vytautas Užkuraitis. Bažnyčia, šventiškai papuošta vasaros  žiedais, sulaukė gausaus būrio tikinčiųjų.

Nuo pat ryto miestelio centre šurmuliavo amatininkų mugė. Šiemet ji buvo ypač gausi – norintys galėjo įsigyti ir pintų iš vytelių, ir keramikos gaminių, savo mediniais stebuklais pasigėrėti kvietė drožėjai, o paskanauti įvairiais gardėsiais – kepėjai. Buvo galima įsigyti ir šviežio bičių medaus bei žiedadulkių, jais prekiavo griškabūdiečiai Gailina ir Juozas Šniokaičiai. Norintys galėjo įsigyti šaukštą su išgraviruotu savo vardu ar kepurę su įspūdingu užrašu, sužaisti loterijoje be pralaimėjimo ir, savaime aišku, lauktuvių iš šventės parvežti atlaidinį saldainį.

Vakarop prie scenos linksmais akordais kvietė Liepalotų kaimo kapelos muzikantai, juos keitė svečiai iš Šiaulių – ne pirmą kartą čia koncertuojantis kaimiškos muzikos ansamblis ,,Jonis“. Sveikinimo žodžius tarė ir rajono meras Juozas Bertašius, ir seniūnas Saulius Naumavičius, ir bendruomenės pirmininkė Agnė Paškauskienė. Visi linkėjo ne tik geros vakaro nuotaikos, bet ir giedrios vasaros bei likti visiems draugiškais ir kaimyniškais – kaip ir rengiant šventę. Už tai, kad ji įvyko, buvo dėkojama rėmėjams“ UAB ,,Gulbelė“, Griškabūdžio ŽŪB, Griškabūdžio seniūnijai bei bendruomenei, ūkininkams bei gyventojams. Jau sutemus, griškabūdiečius linksmino Rytis Cicinas ir ,,Rokada“, o koncertuojant Dagnai ir gyvo garso grupei, dangų nušvietė šventiniai fejerverkai.

Vitalija Ližaitienė

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.