Ministras Kęstutis Navickas: „Nėra jokio pagrindo miškininkams streikuoti“

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas šiandien susitiko su Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų pirmininke Inga Ruginiene, norėdamas išgirsti miškininkų siekius ir aptarė bendradarbiavimo galimybes.

Ministras pranešė, kad miškų ūkio valdymo pertvarka prasidės tik tada, kai Seimas priims Miškų įstatymo pataisas, todėl nėra jokio pagrindo miškininkams organizuoti įspėjamąjį ar juo labiau neterminuotą streiką. Pokalbio metu sutarta, kad priėmus įstatymo pataisas Generalinė miškų urėdija ir Aplinkos ministerija pasidalins būsimos pertvarkos grafiku ir įtrauks miškininkų profesines sąjungas.

„Šiuo metu nevyksta jokia pertvarka valstybinių miškų urėdijose. Tad ir nėra jokio kolektyvinio darbo ginčo, dėl kurio būtų galima streikuoti, – sako Kęstutis Navickas. – Kai tik realus procesas pajudės, ir toliau kviesime miškų sektoriaus darbuotojus į konsultacijas, kaip kuo sėkmingiau įvykdyti pertvarką“.

Aplinkos ministerija kaltinama, kad pažeidė Darbo kodekso nuostatas. Esą miškininkai nekviečiami į derybas, jiems neteikiama informacija apie planuojamas miškų ūkio valdymo permainas. Informacijos neteikimu vargu ar galima pavadinti surengtas viešas konsultacijas, inicijuotas diskusijas, viešai paskelbtas Aplinkos ministerijos parengtas gaires dėl valstybinių miškų ūkio valdymo pertvarkos.

Išsamią informaciją apie valstybinių miškų valdymo konsolidavimą vienoje valstybės įmonėje rasite priede.

Komunikacijos skyrius
2017-06-29

Priedai:

Aplinkos ministerijos informacija 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X