Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius trečiadienį susitiko su Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos atstovais

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, trečiadienį susitikęs su Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos atstovais, aptarė galimus smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo būdus, sutarė tokio tipo susitikimus rengti reguliariai, kartu siekiant bendrų tikslų.

Posėdžio metu premjeras akcentavo, jog daugiau nei 90 procentų Lietuvos ekonomikos sudaro būtent smulkusis ir vidutinis verslas, todėl šalies ekonomikos raidai tai yra nepaprastai svarbi sritis. „Siekiant išlaisvinti visą kūrybinį ir gamybinį mūsų gyventojų potencialą, būtina ir toliau gerinti verslo aplinką, mažinti biurokratinę naštą, efektyvinti verslą kontroliuojančių institucijų veiklos metodus“, – sakė Vyriausybės vadovas A. Butkevičius.

Ministro Pirmininko teigimu, labai svarbu ir toliau mažinti naujų įmonių steigimo sąnaudas ir supaprastinti procedūras, plėsti elektroninės valdžios paslaugas, gerinti prieigas prie finansavimo šaltinių. „Šiuo metu Lietuvoje didžioji dalis struktūrinių fondų lėšų skiriama būtent smulkaus ir vidutinio verslo skatinimui, mūsų tikslas – ir toliau ugdyti gyventojų verslumą“, – kalbėjo premjeras.

Vyriausybės vadovo teigimu, teikiant konsultacijas naujai verslą pradedantiems žmonėms, labai svarbu užtikrinti ne tik kokybę, bet ir prieinamumą, ypač vykdantiems individualią veiklą. Tam bus siekiama skirti daugiau dėmesio ir finansinių išteklių, norima, kad pasirašiusiems sutartis butų kompensuojamos konsultacijoms išleistos lėšos.

Susitikimo metu savanorystės principu veikiančios Tarybos nariai išreiškė norą suteikti daugiau galių organizacijos sprendimams, ateityje siekti institucijos statuso.

Sekantį kartą susitikti sutarta vasario mėnesio pabaigoje.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE