MO muziejaus paroda „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ – Marijampolės kultūros centre!

Kultinė MO muziejaus paroda „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“, pritraukusi daugiau nei 140 tūkst. lankytojų, tęsia savo istoriją. Dalis šios lankomiausios meno parodos atkeliauja į Marijampolę. Specialiai atrinktos parodos instaliacijos ir MO kolekcijos kūriniai – įkvepianti ir prisiminimų iš 90-ųjų kupina vasaros pradžia!

Gegužės 28 dieną 17 val. MO muziejus ir Marijampolės kultūros centras kviečia į parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ pristatymą. Jo metu sužinosite daugiau apie parodą, išgirsite istorijas iš 90-ųjų ir apie 90-uosius, prisiminimus apie parodos kūrimo procesą ir jo užkulisius. Parodos pristatyme dalyvaus MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė.

Kodėl 90-ieji?

90-ųjų stilius šiandien visame pasaulyje vėl populiarus, bet mums tas dešimtmetis svarbus ne tik dėl mados. Tai pirmieji mūsų atkurtos nepriklausomybės metai. Žvelgdami į juos iš dabarties, vieni jaučia nostalgiją, kiti gal net nenori ano laiko prisiminti. Bet tame dešimtmetyje galime rasti ir paaiškinimų, kodėl šiandien dar neišsipildė anuometinės viltys, ir drauge suvokti, kaip toli nuėjome.

Iškovota laisvė užplūdo su rinkos taisyklėmis, pilkumą ėmė keisti spalvinga pasiūla. Kiekvienas ėmė kovoti už savo vietą po saule. Iš unifikuotos masės ėmė rastis naujos rūšys. O norėdamos išlikti, jos turėjo užkariauti erdves, diegti savas taisykles, burtis į kompanijas ir kurti savo tapatybę.

Kokie esame kaip lietuviai, kaip vyrai ir moterys, kaip save parodome , kokie simboliai mus vienija. Kokias patirtis atsinešame iš 90-ųjų ir kokias pamokas išmokome per tą laiką? Specialiai parodai Marijampolėje atrinkti kūriniai, instaliacijos ir paruoštas e. gidas padės jums prisiminti, sužinoti ir atsakyti į klausimą, kokie buvome ir kokie esame.

Parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ MO muziejuje kuravo: Vaidas Jauniškis, Rimantas Kmita, Mantas Pelakauskas, Miglė Survilaitė, Aurimas Švedas, Tomas Vaiseta, Renata Valčik. Parodos architektai – Joris Šykovas ir Renata Valčik, dizaineris  Liudas Parulskis, parodos koordinatorės – Iveta Jaugaitė ir Gerda Račaitė.

Parodos Marijampolėje rėmėjai: didysis mecenatas – UAB „Juodeliai“, partneris – UAB „Mantinga“, institucinis rėmėjas –Marijampolės savivaldybė.

Paroda veiks iki liepos 4 d., lankymas: II-VI 11-20 val., VII-I nedirba.

Kad jūsų visų meno pažinimas būtų saugus, lankantis parodoje būtina dėvėti veido kaukes. Nepamirškite savosios! Taip pat visų prašome laikytis saugaus atstumo ir dezinfekuoti rankas. Jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į parodą nevykti.

Atvykite pamatyti ir prisiminti 90-uosius į Marijampolės kultūros centrą.

Parengta pagal MO muziejaus informaciją 

Marijampolės savivaldybės administracijos

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE