Marijampolėje žengtas svarbus žingsnis stiprinant sveikatos priežiūros paslaugų kokybę – po modernizacijos duris atvėrė VšĮ Marijampolės ligoninės Skubiosios medicinos pagalbos ir Reanimacijos bei intensyvios terapijos skyriai. Atnaujintos patalpos, infrastruktūra ir darbo organizavimas leis efektyviau reaguoti į pacientų poreikius ir užtikrinti aukštesnio lygio paslaugas.
Įgyvendinant projektą „VšĮ Marijampolės ligoninės infrastruktūros modernizavimas“, išplėstas ir atnaujintas Skubiosios medicinos pagalbos skyrius, kurio plotas dabar viršija 1,3 tūkst. kv. metrų. Čia įrengtos šiuolaikiškos apžiūros patalpos, atnaujintos registratūros ir laukimo zonos, įdiegti pažangūs vėdinimo, kondicionavimo bei informacinių technologijų sprendimai. Siekiant sklandesnio darbo, skyrius suskirstytas į funkcines zonas – personalo poilsio, infekcinę, stebėjimo ir konsultacinę.
Didelis dėmesys skirtas pacientų srautų valdymui ir saugumui – atskirti greitosios medicinos pagalbos automobiliais ir savarankiškai atvykstančių pacientų srautai, įrengta atskira įvažiavimo–išvažiavimo vieta. Tai leidžia išvengti susikirtimų ir užtikrina greitesnį reagavimą. Taip pat padidintas stebėjimo lovų skaičius – nuo 8 iki 15, numatoma ir tolesnė plėtra.
Svarbus pokytis – įrengta infekcinė zona su atskiromis palatomis, leidžianti efektyviai valdyti infekcijų rizikas. Įdiegta ir telemedicinos stotelė, suteikianti galimybę nuotoliniu būdu konsultuotis su Kauno klinikų specialistais. Tai leidžia greičiau priimti sprendimus sudėtingais atvejais ir užtikrinti aukštesnę paslaugų kokybę regione.
Atnaujintas ir Reanimacijos bei intensyvios terapijos skyrius – sutvarkytos patalpos, įsigyjama moderni medicininė įranga, kuri leis dar efektyviau teikti gyvybiškai svarbias paslaugas.
Skyriaus atidarymo proga susirinko gausus būrys svečių. Su pokyčiais sveikino Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, vicemerai Artūras Visockis, Valdas Tumelis, Ričardas Bagdanavičius, Savivaldybės administracijos direktorius Nerijus Mašalaitis, LR Seimo narys Karolis Podolskis bei kiti svečiai.
Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda sako, kad šis projektas strategiškai svarbus visam regionui – investicijos į sveikatos infrastruktūrą tiesiogiai susijusios su gyventojų saugumu ir pasitikėjimu viešosiomis paslaugomis. Jo teigimu, modernizuoti skyriai leidžia greičiau ir kokybiškiau suteikti būtinąją pagalbą bei užtikrina pasirengimą sudėtingoms situacijoms, kai kiekviena minutė tampa lemiama. Taip pat akcentuota, kad stipri regioninė ligoninė yra esminė sąlyga siekiant aukštesnės gyvenimo kokybės visoje savivaldybėje.
Beveik 5 mln. eurų vertės projektas įgyvendintas siekiant užtikrinti greitesnę, saugesnę ir kokybiškesnę skubiąją medicinos pagalbą. Atnaujinti skyriai sustiprina ligoninės galimybes efektyviai valdyti pacientų srautus, reaguoti į ekstremalias situacijas ir teikti aukštesnio lygio paslaugas viso regiono gyventojams.

