Mokykime mokinius jiems priimtinu būdu

Kalvarijos savivaldybės švietimo įstaigų mokytojai sausio 24 d. dalyvavo projekto „Lyderių laikas 3″ mokyklų lyderystės iniciatyvų renginyje „Informacinių komunikacinių technologijų (IKT) taikymas šiuolaikinėje pamokoje”. Renginio tikslas – stiprinti mokytojų gebėjimus įgyvendinti pokyčio projekte numatytas inovacijas ir pamokose taikyti į skaitmeninę kompetenciją orientuotą mokymą(si). Inovatyvių IKT mokymui(si) skirtų įrankių ir scenarijų taikymo patirtimi su mokytojais dalijosi Norbertas Airošius, Neringos gimnazijos informacinių technologijų mokytojas ekspertas.

Mokyklų galimybės ir mokytojų pasirengimas mokyti šių dienų jaunąją kartą naudojant IKT labai skirtingas. Mokiniams labai trūksta skaitmeninių istorijų kūrimo įgūdžių, tad, norint jiems padėti, mokytojams labai svarbu nuolat atsinaujinti, tobulinant savo skaitmeninį raštingumą. Renginio dalyviai priėjo prie išvados, kad pakviesti mokinius pasinaudoti savo turimais išmaniais įrenginiais ir naujausiomis technologijomis – nepraleisti galimybės pasiūlyti mokytis jiems priimtinu būdu.

Lektorius pristatė efektyvias IKT taikymo metodikas, kurių galima išmokti. IKT ir mobiliųjų programėlių naudojimas pamokoje padeda užtikrinti mokymo(si) procesų efektyvumą, individualizuoti ir diferencijuoti mokymą, trumpinti laiką, skiriamą mokinių darbams tikrinti, greitai gauti grįžtamąjį ryšį, mokyti efektyviai bendradarbiauti, surasti atsakymus į kylančius klausimus.

Renginio pabaigoje dalyviai išsakė, kad lektoriaus pateiktos metodikos ir nurodyti interneto svetainių adresai bus labai naudingi siūlant mokiniams skirtingas veiklas, keičiant pamoką, kad kuo daugiau joje dirbtų kiekvienas mokinys. Mokytojai pripažino, kad IKT naudojimas – didelis iššūkis ir jiems patiems. Kiekvieno žmogaus skaitmeninės kompetencijos priklauso nuo jo požiūrio, todėl reikia kiekvienam individualiai ieškoti būdų ir sprendimų, kaip jas tobulinti.

Kalvarijos savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE