Naujovės Marijampolės profesinio rengimo centre žengiant į naujus mokslo metus

Marijampolės profesinio rengimo centras

Besibaigiant mokslo metams ir vykstant pasiruošimo darbams sutikti naujuosius mokslo metus, kalbiname Marijampolės profesinio rengimo centro direktorių Gražvydą Juodišių.

Kaip sekėsi profesinio rengimo centrui šiais metais? Kaip suprantu, mokslo metai jau eina į pabaigą?

– Tradiciškai birželis yra mokslo metų pabaiga, Centro administracijai liko įgyvendinti kompetencijų vertinimo tvarkaraštį. Kalbant apie visus praėjusius mokslo metus, belieka pasidžiaugti įstaigos rezultatais ir pasiekimais, bei vykdomais projektais. Įgyvendiname infrastruktūrinius bei tarptautinius projektus, todėl atsinaujinama bei modernėja Centras, žinoma bendruomenė auga, įgyja naujų kompetencijų ir patirčių.

Moksleiviai ir pedagogai lankėsi Latvijoje, Rumunijoje, Italijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje. Kiekvienais metais sudaroma gausybė galimybių dalyvauti tarptautiniuose projektuose.

Kalbant apie infrastruktūrinius projektus – kviečiu kartu pasivaikščioti po profesinio rengimą Centrą ir apsižiūrėti kur patobulėjome ir atsinaujinome.

 

Grožio specialistų rengimo patalpos
Įrengtos grožio specialistų praktinio mokymo patalpos

Atnaujintos patalpos, kuriose dar neperseniausiai buvo įsikūręs Covid19 skiepijimo centras
Atnaujintos patalpos, kuriose dar ne per seniausiai buvo įsikūręs Covid19 skiepijimo centras

 

Atnaujintos bendrabučio patalpos
Atnaujintos bendrabučio patalpos

 

Atnaujintos bendrabučio patalpos
Bendrabučio renovacija vyksta pilnu pajėgumu

 

Kokia situacija su moksleivių stojimu? Ar jau yra prasidėjęs stojimas?

– 2022 m. žiemos stojimas tradiciškai buvo sėkmingas, papuolėme į trejetuką geriausių Lietuvos profesinio rengimo centrų. Pagrindinis priėmimas prasidėjo birželio 1 d. Tikimės gerų rezultatų, siūlome ir naujų specialybių, ir tęsiame populiarias mūsų vykdomas programas tiek suaugusiems, tiek jaunimui. Šių metų naujiena – formuojamos suaugusiųjų bendro ugdymo klasės. Daugiau informacijos galite rasti mprc.lt/stojantiems arba nemokamu telefono numeriu: +370 630 23333.

 

Paminėjote naujas programas, gal galite papasakoti apie naujoves plačiau?

– Automobilių mechaniko specialybę šiais metais keičia Transporto priemonių remonto techniko programa, kurią mokiniai gali rinktispo 10 klasių ir 12 klasių. Praėjusiais metais startavo ir šiais metais sėkmingai tęsiama ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjo profesinio mokymo programa. Šių metų naujiena – kosmetikos profesinio mokymo programa.

Daug bendradarbiaujame su vietiniu verslu, tiriame darbo vietų poreikį, domimės ko darbdaviai reikalauja iš darbuotojų, tad mokiniai pasirinkę tiek naujas, ar ne pirmus metus siūlomas programas, gali būti tikri, jog įgytos kompetencijos – garantuoja darbo vietą regiono įmonėse.

Šių metų naujienų sąrašą papildo siūlomi robotikos, picų gamybos ar kiti siūlomi moduliai, kuriuos moksleiviai gali mokytis po jų pamokų (miesto ir regiono bendro ugdymo mokyklų).

 

Ar daugėja mokinių skaičius? Ar užtenka patalpų?

– Šiems metams numatytas didesnis priėmimo planas. Planuojant patalpų ir veiklos organizavimą, reikėtų paminėti pameistrystės mokymosi formą – moksleivis praktinį mokymą atlieka mūsų partnerių, verslo įmonių patalpose. Tokiu būdu profesinio mokymą galime organizuoti racionaliai, užtikrinant kokybišką ir šiuolaikines realijas atitinkantį mokymą.

Žinoma, reikšmingai kokybišką mokymą užtikrina ir sektorinio praktinio mokymo centrai, kurie gausiai aprūpinti nauja ir inovatyvia technika. Šiais metais papildomai įsigyta melioratoriams ir kelininkams ypatingai aktuali lazerinė nuolydžio niveliavimo sistema, autogreideris bei kita mokomoji technika.

Pokalbio pašnekovas, MPRC direktorius Gražvydas Juodišius

 

Profesinio rengimo centras įsikūręs ne tik Marijampolėje. Kaip sekasi kituose skyriuose?

– Įsivertinant paskutinį laikotarpį, yra juntamas Vilkaviškio ir Kudirkos Naumiesčio skyrių stiprėjimas, remontuojamos erdvės ir patalpos, didėja mokinių skaičius, pavyksta vis stipriau sutelkti bendruomenę bendriems tikslams.

Mokymo rezultatai ir pasiekimai džiugina. Kudirkos Naumiesčio skyriuje vyko traktorininko meistriškumo konkursas, džiaugiasi jog konkurse dalyvavo bendro ugdymo mokyklos mokiniai, tai puiki proga pažinti profesinį mokymą. Sulaukėme didžiulio vietinio verslo dėmesio.

Pastebime jog regione demografine padėtis prastėja, tad bendras darbas siekiant pritraukti ir sudominti jaunimą yra labai svarbus kiekvienai bendruomenei švietimo bendruomenei. Įstaigos vykdomos veiklos įdomios regiono žmonėms ir reikalingos verslui. Kiekvienas pasirinkęs regiono lyderį – Marijampolės profesinio rengimo centą, yra užtikrintas, jog tai jo karjeros pradžia.

 

 

Erasmus dalyvių prisiminimų lenta
Erasmus dalyvių prisiminimų lenta

 

Moksleivių “papuošta” pastotė
Moksleivių “papuošta” pastotė

 

Moksleivių iš medžio sukurti centro inicialai
Moksleivių iš medžio sukurti centro inicialai

 

MPRC bendrabučio Marijampolėje vidaus erdvės
MPRC bendrabučio Marijampolėje vidaus
erdvės

 

Vėtrungė skirta Marijampolės mietui.
Vėtrungė skirta Marijampolės mietui.

 

“Kažkodėl daug špokų prisiveisė. Reiks imtis priemonių!“ Juokauja centro direktorius.
– Kažkodėl daug špokų prisiveisė. Reiks imtis priemonių! – juokauja centro direktorius.

 

Paulius Liškauskas

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.