MPRC Vilkaviškio skyrius uždaromas nebus, bet priimti konkrečius veiksmus dėl teikiamų paslaugų gerinimo turės

Rugsėjo 26 dieną Vilkaviškyje lankėsi Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Arūnas Plikšnys bei Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius Julius Jakučinskas. Jų vizito tikslas buvo apsilankyti Marijampolės profesinio rengimo centro (toliau – MPRC) Vilkaviškio skyriuje ir susitikus su centro, skyriaus, Savivaldybės atstovais, Seimo nariu, galutinai sudėti visus taškus ir nutarti aiškų Vilkaviškio skyriaus veiklos likimą.

Susitikime be minėtų svečių dalyvavo Savivaldybės vadovas Algirdas Neiberka, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė, Seimo narys Kęstutis Smirnovas, MPRC vadovas Gražvydas Juodišius, Vilkaviškio skyriaus vedėjas Gražvydas Šliauteris ir kiti MPRC atstovai.

Susitikimo tikslas buvo dar kartą aptarti MPRC Vilkaviškio skyriaus tolimesnės veiklos perspektyvas, įvardinti pagrindines problemas, su kuriomis susiduria ši profesinio mokymo įstaiga, rasti sprendimus, kaip jas išspręsti, kad šis skyrius toliau veiktų konkurencingai ir teiktų kokybiškas profesinio rengimo mokymo sąlygas.

Susitikimą pradėjęs G. Juodišius pristatė pagrindinius skyriaus rodiklius, informavo, kiek jame šiuo metu mokosi mokinių. Pristatymą pratęsė Skyriaus vedėjas G. Šliauteris, kuris informavo apie vykdomas programas, skyriuje dirbančius darbuotojus, turimą inventorių, valdomą turtą. Ne paslaptis, kad MPRC Vilkaviškio skyriaus pastatai yra prastos estetinės išvaizdos, juos seniai reikia renovuoti, reikia prižiūrėti didžiulių kaštų reikalaujančius pastatus, kurių bendras plotas – apie 3000 kv. m.

Savivaldybės vadovas A. Neiberka išreiškė aiškią Savivaldybės poziciją, kad šis skyrius Vilkaviškio rajonui, jo verslininkams ir net būsimiems investuotojams yra labai reikalingas ir pridūrė, kad Savivaldybė yra pasiruošusi skyriui padėti, tačiau nori matyti daugiau pastangų ir iš pačios mokymo įstaigos bendruomenės.

Susitikime taip pat buvo pateikti ir konkretūs pasiūlymai bei veiksmai, kaip būtų galima pagerinti mokymosi sąlygas, tapti patrauklesniais, labiau žinomais ir matomais tarp kitų profesinio rengimo mokymo skyrių.

Išklausęs veiklos pristatymo, viceministras A. Plikšnys teiravosi, kokias pagrindines problemas įžvalgia skyriaus bendruomenė, kaip jas ketinama spręsti.

Visi bendrai sutarė, kad norint išlaikyti šį skyrių reikalingas bendras susitelkimas ir konkretūs veiksmai, kurių reikia imtis jau dabar. Viceministras siūlė Savivaldybei tapti įstaigos dalininke ir taip prisidėti prie visų joje vykstančių procesų. Viceministras teigė, kad profesinio rengimo centrams suteiktas viešosios įstaigos statusas suteikė ir naujas galimybes, tokias kaip socialinių partnerių paieška ir pan.

Viceministras pažadėjo, kad pasirūpins, jog išleistame Švietimo, mokslo ir sporto ministro nutarime dėl tinklo pertvarkos eilutės, su MPRC Vilkaviškio skyriaus pavadinimu, nebeliktų. Bet tai nereiškia, kad Skyrius gali lengviau atsipūsti ir nebedėti pastangų siekiant kokybiško ir patrauklaus tiek mokiniams, tiek vietos verslininkams profesinio mokymo.

Susitarta, kad bus paruoštas aiškus planas su konkrečiais veiksmais, kaip Vilkaviškio skyrius bus stiprinamas, kokios jo ateities perspektyvos ir kokiais būdais jos bus pasiektos.

Vizito metu taip pat apžiūrėtos MPRC Vilkaviškio skyriaus šiuo metu valdomos patalpos.

 

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE