Muziejai, parodų erdvės ir galerijos Marijampolėje vėl atsiveria lankytojams

Vyriausybei nusprendus, kad nuo kovo 15 d. lankytojus galės priimti Lietuvos muziejai ir galerijos,  nuo kovo 16 d.  duris lankytojams vėl atvers Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus, Marijampolės kultūros centro ir Marijampolės P. Kriaučiūno viešosios bibliotekos parodų ir ekspozicijų erdvės bei Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija.

„Esame visi išsiilgę apsilankymų kultūros renginiuose, susitikimų su atlikėjais ir  meno kolektyvais, tačiau  dėl užsitęsusio karantino  pasimėgauti  koncertais ar spektakliais vis dar negalime. Tačiau jau džiugina tai, kad  galėsime  apsilankyti muziejaus ekspozicijose, kultūros įstaigų  ir meno galerijų parodų erdvėse. Kultūros įstaigos šios akimirkos labai laukė ir atveria  parodas, kurios prieš karantiną buvo sulaukusios didelio lankytojų susidomėjimo, bet turėjo būti užvertos, bei kviečia pamatyti naujas arba tik virtualioje erdvėje matytas parodas. Tikimės lankytojų atsakingumo ir supratingumo,  laikantis visų  numatytų sąlygų lankant  parodas ir ekspozicijas saugiai.   Tikiu, kad atvertos kultūros erdvės leis nors trumpam atsikvėpti nuo karantino suvaržymų, patirti  susitikimų su menu džiaugsmo akimirkų ir gerų emocijų,“ – sako mero pavaduotojas Artūras Visockis.

marijampolės kulttūros centrasMarijampolės kultūros centras  kviečia susipažinti su žymiausių menininkų, kilusių iš Sūduvos, kūrybos darbų paroda, respublikinės grafikos ir piešinių parodos-konkurso Romano Krasninkevičiaus premijai laimėti darbais, apžiūrėti Jūratės Ališkevičienės ir jos mokinių fotografijos parodą, skirtą  liaudies menininkų klubo „Mūza“ 35- mečiui bei Genovaitės Burkšaitienės kūrybos parodą „Sveiki, sulaukę, šv. Velykų“.

Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija  kviečia užsukti pasigrožėti galerijoje veikiančia paroda ,,Vladas Žilius. Mano ženklai“. Paroda pristatyta 2020 m. spalio mėn., tačiau dėl karantino apribojimų tik nedaugelis marijampoliečių spėjo susipažinti su  rinktiniais V. Žiliaus darbais ant popieriaus iš dailininko šeimos kolekcijos.

marijampolės krašto ir prezidento kazio griniaus muziejusMarijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka Vaikų ir jaunimo edukacijos centro Ekspozicijų erdvėje nuo kovo 16 d. iki kovo 23 d. galėsime susipažinti su Europos solidarumo korpuso programos savanorio Ali Mamedov darbų paroda „Grafinės manipuliacijos“. Nuo kovo 24 d. iki 31 d.  bus galima pasigrožėti Marijampolės savivaldybės ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų ugdytinių piešinių parodos-konkurso „Mano piešinys – tvariam maišeliui“ darbais, skirtais Pasaulinei Žemės dienai. Parodos organizatoriai –  Marijampolės vaikų lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“, mokytojos Neringa Akelaitienė ir Asta Paulevičienė.

Lankytojų lauks ir Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus.   Bulotų namuose veikia paroda iš muziejaus rinkinių „Interjero tekstilė”, Lietuvos prezidento Kazio Griniaus memorialinis muziejus pristato kraštiečio dailininko Juozo Bernardo Tumo paveikslų parodą.

Muziejaus,  parodų, galerijų ir kitų ekspozicinių erdvių lankytojai privalės laikytis tam tikrų sąlygų:

muziejų lankymo taisyklėsVyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną (kaukių bus leidžiama nedėvėti tik neįgalumą turintiems asmenims), kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį).

Bus ribojami lankytojų srautai, užtikrinant, kad vienam lankytojui tektų ne mažiau kaip 20 m2 ploto ir  lankytojai laikytųsi saugaus ne mažesnio kaip 2 metro atstumo vienas nuo kito, išskyrus vienos šeimos narius.

Lankytojų  saugumui ir siekiant išvengti susibūrimų, norint apsilankyti Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje,  būtina iš anksto registruotis

Kultūros įstaigos pasirengusios užtikrinti  saugias sąlygas ir lauks  lankytojų, kurie pasiruošę laikytis saugumo reikalavimų ir atsižvelgti į  darbuotojų prašymus.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE