Muziejus kviečia aplankyti jį virtualiai

Karantinas žmones privertė užsidaryti namuose, keisti bendravimo ir laisvalaikio įpročius, tačiau nepanaikino noro tenkinti estetinius poreikius. Ir nors kultūros įstaigos, rengusios įvairius renginius, šiek tiek pristabdė veiklą, tačiau iš karto suskubo ieškoti naujų darbo formų. Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus darbuotojai prie naujų sąlygų prisitaikė dar pavasarį, ėmę rengti virtualias ir kilnojamas parodas.PAEŽERIŲ DVARO ISTORIJOS FRAGMENTAI

Vilkaviškio ir Paežerių gyventojai pamėgo pasivaikščiojimus paežere, parko alėjomis, džiaugėsi rudeniškai spalvingu ir dosniu sodu. Kad pasivaikščiojimai teiktų daugiau naudos ir malonumo, dvaro kieme pradėjome rengti lauko parodas. Daugelis lankytojų jau susipažino su Steigiamojo Seimo 100-mečiui skirta paroda ir fotografijų paroda „Gražios mūsų kalvos ant žemelės delno“. Šiuo metu taip pat rengiama nauja ekspozicija, kuri prieš didžiąsias šventes pradžiugins Paežerių dvaro lankytojus.

Ieškodami parodoms naujų erdvių, atradome autobusų stotį, kaip karantino sąlygomis parodoms tinkamą vietą. Džiaugiamės, kad jos vadovai mus suprato ir leido kilnojamas parodas rengti laukiamojoje salėje. Čia dideli plotai, lankosi daugiau žmonių, nesibūriuodami jie gali pasidomėti mūsų pristatomomis ekspozicijomis. Keleiviai patirs dvigubą naudą – neprailgs autobuso laukimas ir kartu pagilins istorijos žinias, daugiau sužinos apie savo krašto praeitį. Dabar autobusų stotyje eksponuojama Lietuvos kariuomenės gimtadieniui skirta paroda.

VILKAVIŠKIO KRAŠTO METRAŠTISInternetiniame Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus puslapyje paezeriai.info istorijos mylėtojams  pristatome virtualias parodas įvairiais istorijos klausimais: apie krašto savanorius, tremtį, žymius žmones (poetai Salomėja Nėris, Kazys Bradūnas, kalbininkas Juozas Senkus, dainininkė Beatričė Grincevičiūtė, partizanas A. Baltūsis-Žvejas), parodas „Ką pasakoja senos muziejaus knygos“, „Kazimiero ir Juozo Senkų proginių medalių kolekcija“, „Dingęs Vilkaviškis“. Tęsiame vertingiausių eksponatų pristatymą. Negalėdami apsilankyti dvare ir muziejuje, jūs mūsų tinklalapyje pamatysite muziejines vertybes, prisiminsite svarbius įvykius ir žmones.

Niūrią rudenišką nuotaiką ir karantino apribojimus praskaidrins domėjimasis gražėjančiu miestu, naujomis pasivaikščiojimų vietomis ir mūsų parengtomis kilnojamomis ir virtualiomis parodomis.

 

Elena Rupeikienė

Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus vyr. fondų saugotoja

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE