„Ne-miegantys miestai” – naujas renginių ciklas ir Šakiuose

Prisitaikyti prie naujos realybės tenka ne tik gyventojams, bet ir kultūros sektoriui. Masinius renginius keičia nedideli, saugūs susibūrimai viešosiose erdvėse. Projektas „Ne-miegantys miestai“ suvienija penkis Lietuvos miestus ir kviečia dalyvauti kameriniuose renginiuose savo mieste.  Prie programos įgyvendinimo prisijungę menininkai ir atlikėjai tikisi aktyvaus miestiečių įsitraukimo.

Šilutė, Anykščiai, Šakiai, Birštonas ir Varėna – penki prie iniciatyvos „Nemiegantys miestai“ prisijungę miestai. Ilgus metus brandinta Vilniuje įsikūrusios VšĮ „Kūrybinių industrijų dokas“ idėja gaivinti miegamųjų rajonų didmiesčiuose kultūrinį gyvenimą ir bendruomeniškumą skleidžiasi nauja forma ir kviečia mažesnių miestų gyventojus parodyti, kad kultūrinis gyvenimas ir čia nemiega.

Penki miestai – viename projekte

Š. m. spalio  2–9 d. penki skirtinguose Lietuvos regionuose įsikūrę miestai taps vieno projekto dalimi ir savo viešąsias erdves atvers kultūros vyksmui. „Nemiegančių miestų“ renginiai vyks vis kitame mieste ir pakvies gyventojus į kūrybines veiklas.

Projekto iniciatoriai pasakoja, kad miestai noriai priėmė kvietimą prisijungti prie projekto, o vietos kultūros operatoriai džiaugiasi užsimezgusia pažintimi bei bendradarbiavimu.

„Dabar, kai dėl apribojimų nėra galimybės sudalyvauti masinėse šventėse, galima keliauti pasidžiaugti nedideliais kultūros įvykiais miesto erdvėse ir pažinti kitokį savo miesto veidą.

Renginių ciklo renginiuose atgis skverai, parkų aikštės, kiemai. Skirtingose erdvėse planuojama įkurdinti kamerinės muzikos koncertus, intelektinius žaidimus, spektaklius visai šeimai.

Projekto renginiai bus išskirstyti po įvairias miestų vietas, tam kad juose dalyvautų po leidžiamą kiekį žmonių, būtų sklandžiai užtikrinama išankstinė registracija“, – pasakoja VšĮ „Kūrybinių industrijų dokas“ atstovės Eglė Belozaraitė-Tarvydienė ir Gintarė Šatevičiūtė.

 „Nemiegančių miestų“ programa: nuo kūrybinių dirbtuvių iki kino po atviru dangumi peržiūros

Renginių ciklui buvo suburtas platus meno atstovų ratas. Prie idėjos prisijungė žymūs džiazo muzikos atlikėjai, tokie kaip Remigijus Rančys, Vytis Smolskas, grupė „Castor Stetson“.

Esant palankioms oro sąlygoms kino peržiūrose po atviru bus rodomi naujausi lietuvių autorių kino darbai režisieriaus Karolio Kaupinio filmas „Nova Lituania“, Agnės Zalanskaitės „Partizanas“, Aistės Žegulytės „Animus Animalis“.

Kiekviename mieste profesionalūs menininkai pakvies į kūrybines dirbtuves iš kurių nepavyks išeiti tuščiomis. Skirtingose dirbtuvėse kiekvienas galės susikurti nedidelį suvenyrą ir parsinešti jį namo. Grafikos dirbtuvėse lankytojai savo rankomis dekoruos atvirlaiškius ir knygų skirtukus miestų simboliais. Eko dirbtuvėlėse galės išmokti kurti namų dekoracijas iš senų žurnalų pagamintų vytelių. Vaikams bus pasiūlyta rišti kabančius sodus iš perdirbto plastiko šiaudelių, išmokti origami meno.

Renginį papuoš bendruomeniško iniciatyvos. Renginio kūrėjai kviečia dalintis augalų daigais bei jau perskaitytomis knygomis. Šeimas su mažamečiais vaikais kvies spektaklių kūrėjai – „Vėjų teatras“, „Stalo teatras“ dovanos muzikalius pasirodymus, o intelektinių žaidimų mėgėjai laukiami protų kovų iššūkyje.

SPALIO 4 D. RENGINIO PROGRAMA ŠAKIUOSE:

PASIVAIKŠČIOJIMAI:

13.00 val. ir 16.00 val. – ekskursija po Šakius. Ekskursijos metu išgirsite įdomiausias vietos istorijas ir iš naujo atrasite savą miestą!

Ekskursijos nemokamos, tačiau prašome registruotis spustelėjus ant nuorodos https://forms.gle/G9YJBNgFdrSLySnM8

DIRBTUVĖLIŲ ERDVĖ:

15.00-19.00 val.

– EKO dirbtuvėlės

– Miesto sodų pynimas

– Atvirukų dirbtuvės

– Origami meno pamokėlė

*Prasto oro atveju dirbtuvėlės veiktų Šakių kultūros centro rūsyje.

MIESTIEČIŲ INICIATYVOS:

– Šakiečius kviečiame dalintis knygomis. Išmainykite perskaitytą knygą į naują!

– Kaimynės pyragas visada skanesnis. Pyraginių iniciatyva ragina išdrįsti pavaišinti kaimynus savo firminiu pyragu ar sausainiais. Arbata pasirūpinsim.

– Kambarinių augalų stotelė. Augalų mylėtojus kviečiame į „Ne-miegančių miestų“ kambarinių augalų stotelę, kurioje bus galima mainytis daigais.

MENINĖ PROGRAMA:

-14.00 val. – Akordeonistų trio „Indeed“ koncertas*.

Trio “Indeed” – tai trys jauni, talentingi ir perspektyvūs akordeonistai. Muzikantai publikai dovanos gražiosios pasaulinės klasikos kūrinius bei žinomiausias tango melodijas.

Koncerto trukmė – 60 min.

-15.30 val. – Muzikalus spektaklis šeimoms „Apie žuvis, ausis ir mamą“.

Nuostabaus vaikų draugo, poeto Mariaus Marcinkevičiaus eilėraščiai atgimsta nuotaikingame, muzikaliame spektaklyje visai šeimai. Mažieji čia galės ne tik klausyti, bet ir kartu judėti!

Režisierė – Eglė Kižaitė

Aktoriai: Martyna Gedvilaitė ir Pijus Narijauskas

Žiūrovų amžius: spektaklis pritaikytas 3-9 metų vaikams

Spektaklio trukmė: 45 min.

*Prasto oro atveju spektaklis ir koncertas vyktų Šakių kultūros centro salėje.

-16.30 val. – Miestiečių proto mankšta „NE-MIEGANTYS MIESTAI“.

Rytais mankštinkime kūną, o vakarop – protą! Ar gerai pažįstate Šakius? O kitus Lietuvos miestus? Suburkite komandą ir išbandykite jėgas ne-miegančių miestų proto mankštoje. Nugalėtojų laukia smagūs prizai.

Komandą gali sudaryti ne daugiau kaip 6 asmenys. Komandas registruokite spustelėję ant nuorodos  https://forms.gle/LfJVyfLXXqGL6p466

-18.00 val. – Vieša diskusija „Šakiai – miestas auginantis asmenybes“.

Diskusijos dalyviai: prodiuseris-scenaristas Rolandas Skaisgirys; komikas, rašytojas Paulius Ambrazevičius; programuotojas, režisierius Adas Burkšaitis. Diskusiją moderuos – aktorė Gabrielė Nazaraitė.

Pokalbio metu bandysime įžvelgti Šakių miesto potencialą, atsakyti į klausimus: kokios yra stipriosios Šakių miesto pusės? Ar čia gali klestėti profesionali kultūra? Ar miestas vis dar augina stiprias asmenybes? Atsakymų ieškosime kartu su žinomais Lietuvos kultūros lauko atstovais, kilusiais iš Šakių miesto bei rajono.

*Prasto oro atveju diskusija ir protmūšis vyktų Šakių kultūros centro kavinėje.

Renginys nemokamas. Renginio metu vyresnius nei 6 metų asmenis prašome dėvėti kvėpavimo takus gaubiančią kaukę, laikytis saugaus atstumo nuo kitų renginio dalyvių, saugoti save bei šalia esančius. Dėkojame.

*Blogo oro atveju visos renginio veiklos vyks Šakių kultūros centreLauksime atvykstant!

Oorganizatorių nuotr.

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE