“Netapsime liūdnos statistikos dalimi !”

Tamsiuoju metų laikotarpiu viena svarbiausių temų – pėsčiųjų saugumas. Be saugaus eismo priemonių – atšvaitų ar liemenių, be šviesą atspindinčių elementų ant drabužių – kelkraščiais ar pėsčiųjų perėjomis einantys pėstieji yra sunkiai pastebimi, dažnai tampa liūdnosios statistikos dalimi. Policijos pareigūnai ir kiti atsakingi specialistai nuolat organizuoja atšvaitų dalinimo ir kitas šios problemos viešinimo akcijas, ragina pėsčiuosius dėvėti atšvaitus, pasakojo apie jų naudą ir dėvėjimo tvarką.

Siekdamos paskatinti vaikus nešioti atšvaitus, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šakių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė A. Mockevičiūtė kartu su partnerėmis – fotografe K. Dovydaitiene, Atviro jaunimo centro prie Šakių socialinių paslaugų centro jaunimo darbuotoja J. Ambrasiene ir Šakių r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialiste E. Zubrickiene Šakių rajono švietimo įstaigų ugdytiniams organizavo fotonuotraukų konkursą „Netapsime liūdnosios statistikos dalimi!“. Konkurse vaikai ir jaunuoliai varžėsi 4 amžiaus grupėse. Fotonuotraukose turėjo būti užfiksuotos vaikų ar jaunuolių grupės (klasės), dėvinčios ar turinčios saugaus eismo priemones: atšvaitus, liemenes, žibintuvėlius ir kt., bei turėjo atsispindėti jų dėvėjimo svarba, matomumas tamsoje ir pan.

Nors konkursui nebuvo gauta daug fotonuotraukų, tačiau vertinimo komisiją džiugino pateiktų fotonuotraukų atitikimas temai ir jose užfiksuotų dalyvių gausa.

Komisijos sprendimu, geriausią fotonuotrauką ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų grupėje konkursu pateikė Šakių lopšelio- darželio „Klevelis“ „Smalsučių“ grupė, šiek tiek nuo jų atsiliko Šakių lopšelio „Berželis“ „Lašelių“ ir Sintautų pagrindinės mokyklos ikimokyklio ugdymo skyriaus „Vyturėlis“ „Drugelių“ ir „Zuikučių“ grupių auklėtiniai. 1-4 klasių grupėje geriausią nuotrauką atsiuntė Gelgaudiškio mokyklos antrosios klasės moksleiviai, antroje ir trečioje vietoje liko tos pačios mokyklos pirmokai ir ketvirtokai. 9-12 klasių grupėje pirmąją vietą užėmė Slavikų pagrindinės mokyklos devintosios klasės moksleiviai. Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti nemokamomis profesionalios fotografės Kristinos Dovydaitienės foto sesijomis, visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti Visuomenės sveikatos biuro ir policijos įsteigtais prizais.

Taigi – norint saugiai grįžti į namus, nepakanka turėti atšvaitą namuose, padėtą stalčiuje. Reikia jį dėvėti. Juostinis atšvaitas dėvimas ant dešiniosios rankos, automobilio žibintų aukštyje, pakabinamas-prisegamas prie išorinių rūbų dešiniosios pusės kišenės. Kai jau apsirūpinta atšvaitais šiose vietose, galima jį kabinti ant kuprinių ar rankinių. Tą puikiai išmano konkurse dalyvavę vaikai ir jaunuoliai. O ar žinote tai Jūs?

Marijampolės apskr. VPK Šakių r. PK informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas