Neteisėta akcizinių prekių apyvarta – ne verslas, bet nusikaltimas

Šakių r. PK policijos pareigūnai Kidulių k. gyventojos (gim. 1958 m.) namuose rado daugiau kaip 10 litrų skysčio, turinčio naminės degtinės kvapą, ir 58 pakelius įvairių rūšių cigarečių be banderolių. Ekspertai nustatys, ar tyrimui pateiktas skystis yra naminė degtinė. Tos pačios moters ūkiniuose pastatuose rasta ir 4 talpos, kuriose buvo apie 2 tonos galimai dyzelinių degalų, kurie galėjo būti įvežti iš trečiųjų šalių. Muitinės laboratorija atliks skysčio, turinčio dyzeliniams degalams būdingą kvapą, tyrimą, kurio metu išsiaiškins, ar tai yra dyzeliniai degalai, ar kitas naftos produktas. Taip pat – ar tyrimui pateiktas natos produktas atitinka ES nustatytus reikalavimus atitinkamos rūšies naftos produktams.

Šiuo metu moters atžvilgiu dėl galimai naminės degtinės laikymo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 str. Šio straipsnio 3 dalis numato: „Tas, kas neturėdamas tikslo realizuoti neteisėtai pagamino, laikė, gabeno dešimt arba daugiau litrų naminių stiprių alkoholinių gėrimų arba nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių), padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu.”

Cigarečių bei galimai iš trečiųjų šalių įvežtų dyzelinių degalų laikymas šiuo atveju bus „įvertintas” administracine tvarka.

Policija primena, jog suteikus vertingą informaciją Jūs galite gauti už tai atlygį.

Siekdami pagerinti policijos ir visuomenės bendradarbiavimą bei užkirsti kelią ekonomikos, verslo tvarkos, finansų sistemos ar korupcinio pobūdžio nusikalstamoms veikoms, kuriomis daroma žala valstybei, pareigūnai ragina gyventojus nelikti abejingus ir turint vertingos informacijos, kuri padėtų išaiškinti nusikalstamas veikas, apie tai pranešti skubiosios pagalbos telefonu 112 arba elektroniniu paštu imunitetas@policija.lt .

Suteikus vertingą informaciją policijai apie nusikalstamas veikas, kuriomis daroma žala valstybei (pvz. kontrabanda, neteisėta akcizinių prekių apyvarta, sukčiavimas, neteisėtas praturtėjimas, korupcija ir kt.), dėl kurios buvo užkirsta, išaiškinta ir nutraukta nusikalstama veika, Jūs galite gauti atlygį iki 14 tūkstančių eurų.

 

Marijampolės apskr. VPK Šakių r. PK informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE