NKL ketvirtfinalių starte Vilkaviškio „Perlas“ ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pasiekė pergales, o Šakių ekipa dramatiškai suklupo prieš Kretingos krepšininkus.
Dramatiškame „URBO-NKL“ ketvirtfinalio starte „Kretinga-Rivile“ tėškė dar vieną staigmeną. Aštuoniese žaidę Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai 95:91 (22:25, 25:25, 23:22, 25:19) ant menčių paguldė Šakių „Vytį-VDU“ ir perėmė namų aikštės pranašumą.
Ketvirtfinalio serijoje iki trijų laimėjimų žemaičiai išsiveržė į priekį 1-0. Atsakomoji dvikova kovo 31 d. (antradienį) bus žaidžiama Kretingoje.
Reguliariajame „URBO-NKL“ sezone „Kretinga-Rivile“ finišavo vienuoliktoje pozicijoje, Šakių komanda – trečioje. Kretingiškiai aštuntfinalyje 2-0 palaužė Vilniaus „Ryto-2“ jaunimą.
Rezultatyviose rungtynėse 15:5 atkarpa smogę šeimininkai įgijo rekordinį pranašumą (42:29), tačiau kretingiškiai greitai rado atsakymų bei iki didžiosios pertraukos skirtumą sumažino iki vieno metimo (47:50).
Toliau abi komandos žaidė taškas į tašką ir mačo nugalėtojas sprendėsi pabaigoje.
Pradėjus tiksėti priešpaskutinei dvikovos minutei Justinas Youngas dviem galingais dėjimais per varžovus pastūmėjo svečius pergalės link (94:89). Švieslentėje degant 76 sekundėms šakiškiai griebėsi minutės pertraukėlės, po kurios prarado kamuolį.
Trečiasis Youngo mėginimas iš po krepšio buvo netikslus, bet kamuolį perėmęs Edgaras Danys suteikė kretingiškiams dar vieną šansą. Visgi tada Mantvydas Staniulis iš tolimos distancijos atakavo netiksliai.
Kitoje aikštės pusėje likus 9 sekundėms greitu dvitaškiu pasižymėjo Kajus Leliukas (91:94) ir Mikaločius sušaukė pasitarimą.
Po jo degant 4,7 sek. „Vytis-VDU“ pažeidė taisykles prieš Jaleną Warreną. Kanadietis įsmeigė vieną baudą iš dviejų ir taip įtvirtino kretingiškių pergalę (95:91).
Svečiams pergalę kaldino naudingiausias sezono krepšininkas Julius Kazakauskas.
Aukštaūgio sąskaitoje per beveik 32 minutes buvo 19 taškų (7/8 dvit., 0/3 trit., 5/6 baud.), 7 atšokę kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 2 klaidos, 4 asmeninės ir 7 išprovokuotos pražangos bei 26 naudingumo balai.
Staniulis prie pergalės pridėjo 17, Warrenas talkino su 16, o Justas Žiubrys įmetė 15 taškų.
Šakių komandos neišgelbėjo galingą dvigubą dublį užfiksavęs Augustinas Mikštas, kuris per 38 minutes pelnė 24 taškus (8/10 dvit., 1/3 trit., 5/8 baud.), sugriebė 11 ir pavogė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą bei sugeneravo 31 efektyvumo balą.
Šioje dvikovoje šeimininkai neturėjo Roko Jocio, kretingiškiams nepadėjo Tautvydas Rudys.
„Vytis-VDU“: Augustinas Mikštas 24 (8/10 dvit., 5/8 baud., 11 atk. kam., 31 naud.), Titas Januševičius 19 (4/7 dvit., 3/6 trit., 8 rez. perd.), Gabrielius Mažeika 18 (6/6 dvit., 2/4 trit.), Gabrielius Čelka 17 (6/12 dvit., 5 rez. perd.).
„Kretinga-Rivile“: Julius Kazakauskas 19 (7/8 dvit., 5/6 baud., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 26 naud.), Mantvydas Staniulis 17 (5/11 trit.), Jalenas Warrenas 16 (4/10 dvit., 1/6 trit., 5/6 baud.), Justas Žiubrys 15 (3/3 trit.), Justinas Youngas 12 (6/8 dvit., 5 atk. kam.), Edgaras Danys 9 (2/6 trit., 3 per. kam.).
—
Vilkaviškio „Perlas Go“ nelengva pergale startavo „URBO-NKL“ ketvirtfinalyje. Šarūno Zablockio vyrai namų tvirtovėje 88:82 (21:22, 23:21, 26:25, 18:14) įrodė pranašumą prieš „Šilutę-PDS.lt“ ir serijoje pirmauja 1-0.
Vicečempionai ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1-0. Antroji komandų tarpusavio akistata kovo 31 d. (antradienį) kelsis į Šilutę.
Reguliarųjį sezoną ketvirtoje vietoje užbaigęs „Perlas Go“ žengė tiesiai į ketvirtfinalį. Šilutiškiai aštuntfinalyje 2-0 eliminavo Kėdainių sporto centro komandą.
Sužaidus pusę ketvirtojo kėlinio Šilutės ekipa dar buvo priekyje (78:76). Tuomet Titas Pažarauskas ir Mantvydas Žukauskas pelnė po dvitaškį, Armandas Bancevičius pridėjo tritaškį ir „Perlas Go“ nurūko į priekį (83:78).
Devinas Hutchinsonas timptelėjo svečius, bet Žukauskas atsakė tritaškiu (86:80). Prieš prasidedant paskutinei minutei Luko Kazlausko dvitaškis dar suteikė „Šilutei-PDS.lt“ vilties, bet galiausiai išsigelbėti nepavyko.
Vilkaviškio ekipa dominavo kovoje dėl atšokusių kamuolių, kurią laimėjo 42:33. Šeimininkai sugriebė 13 kamuolių puolime.
Vilkaviškio komandai Theodore’as Gadsdenas per 30 minučių pelnė 17 taškų (4/10 dvit., 2/4 trit., 3/3 baudų), atkovojo 10 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus.
Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Žygimantas Skučas, per 20 minučių pelnęs 19 taškų (4/5 dvit., 2/3 trit., 5/6 baudų). Jis taip pat atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 21 naudingumo balą.
Šilutės ekipoje labiausiai išsiskyrė Nojus Jankūnas, kurio sąskaitoje per 35 minutes buvo 28 taškai (7/12 dvit., 1/2 trit., 11/13 baudų), 4 atšokę kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 34 efektyvumo balai.
Vicečempionų tvirtovėje septyniese rungtyniavę svečiai kovėsi be Demetriuso Lake’o ir Tado Kararino.
„Perlas Go“: Žygimantas Skučas 19 (4/5 dvit., 2/3 trit., 5/6 baud., 5 atk. kam.), Titas Pažarauskas (3/7 dvit., 2/4 trit., 5/5 baud.) ir Theodore’as Gadsdenas (4/10 dvit., 2/4 trit., 10 atk. kam.) po 17, Giedrius Stankevičius 10 (5/7 dvit., 0/5 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Armandas Bancevičius (2/3 trit., 8 atk. kam.), Ąžuolas Hopenas ir Mantvydas Žukauskas (2/4 trit.) po 8.
„Šilutė-PDS.lt“: Nojus Jankūnas 28 (7/12 dvit., 11/13 baud., 34 naud.), Frederickas Gatesas 19 (7/12 dvit., 5/6 baud., 9 atk. kam.), Devinas Hutchinsonas 13 (1/6 trit., 6/7 baud., 5 atk. kam., 5 kld.), Julius Jucikas 8 (5 atk. kam.), Lukas Kazlauskas 7 (3/7 dvit., 8 rez. perd., 5 kld.).
—
„S. Dariaus ir S. Girėno taurės“ čempionais praėjusią savaitę tapusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ be vargo pradėjo žygį ir dėl „URBO-NKL“ trofėjaus. Mariaus Ūso vyrai savo aikštėje 101:64 (29:14, 27:12, 27:12, 18:26) pervažiavo „Jurbarką-Karį-Manvesta“ ir ketvirtfinalio serijoje išsiveržė į priekį 1-0.
Atsakomosios rungtynės balandžio 1 d. bus žaidžiamos Jurbarke. Į pusfinalį žengs pirmoji ekipa, įsirašiusi tris pergales.
Tiesiogiai į ketvirtfinalį patekę reguliariojo sezono nugalėtojai savaitės pertrauką sėkmingai išnaudojo „S. Dariaus ir S. Girėno taurėje“ ir iškovojo pirmąjį sezono trofėjų.
Dešimti likę jurbarkiečiai aštuntfinalio serijoje 2-0 peržengė Mažeikių „M Basket“ barjerą.
Suvalkiečių vidurio puolėjas Aurelijus Pukelis atakavo beveik idealiai – per 19 minučių jis suvertė 26 taškus (8/9 dvit., 3/3 trit., 1/2 baud.), sugriebė 9 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei sugeneravo 36 naudingumo balus.
Matas Jucikas pridėjo 17, Domantas Vilys – 13 taškų. Iš viso aštuoni iš dvylikos krepšininkų nugalėtojų gretose peržengė dviženklę naudingumo ribą.
Kiekvieną iš pirmųjų trijų kėlinukų Ūso auklėtiniai laimėjo 15 taškų persvaromis ir prieš formalumu tapusiomis paskutinėmis 10 minučių susikrovė rekordinį 45 taškų atstumą – 83:38.
Šeimininkai kovą dėl kamuolių laimėjo triuškinamai (45:24), o 14 iš jų sučiupo puolime. Marijampolės ekipos rezultatyvių perdavimų rodiklis skryrėsi taip pat ženkliai (24:10).
Kitoje barikadų pusėje Arnas Saulėnas per 10 minučių pasižymėjo su 13 taškų (5/6 dvit., 1/1 trit.) ir 10 naudingumo balų.
Svečiai šiame mače žaidė be Gintauto Matulio.
„Sūduva-Mantinga“: Aurelijus Pukelis 26 (8/9 dvit., 3/3 trit., 9 atk. kam., 36 naud.), Matas Jucikas 17 (4/7 dvit., 2/2 trit., 6 atk. kam.), Domantas Vilys 13 (2/7 trit.), Tautvydas Kliučinykas (2/4 trit., 8 rez. perd.) ir Ernestas Jaškus (4 rez. perd.) po 9, Martynas Zigmantavičius 7 (4 rez. perd.).
„Jurbarkas-Karys-Manvesta“: Arnas Saulėnas 13 (5/6 dvit.), Šarūnas Valunta 12 (2/6 trit.), Karolis Guščikas (5/11 dvit.) ir Karolis Kokoška (3/7 dvit., 1/5 trit.) po 10, Justas Tamulis 7.

