Šeštadienį NKL kovose pergales pasiekė Marijampolės ir Šakių ekipos, tuo tarpu vilkaviškiečiai po dramatiškos kovos suklupo Telšiuose.
„URBO-NKL“ lyderiaujantys Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (18-4) krepšininkai šventinį laikotarpį pasitiks džiugiomis nuotaikomis. Mariaus Ūso kariauna namie 81:60 (16:24, 20:8, 20:18, 25:10) nušlavė „Jurbarko-Kario-Manvesta“ (11-9) ekipą, kuri buvo laimėjusi triskart iš eilės.
Gruodį be nesėkmių žengę suvalkiečiai 2025-uosius užbaigė fiksuodami aštuonių pergalių seriją. Ilgiausia pergalinga atkarpa šį sezoną priklauso Kėdainių sporto centrui, kuris triumfavo devyniskart paeiliui.
Ant sėkmingos bangos esanti „Sūduva-Mantinga“ namų tvirtovėje realizavo 13 tritaškių iš 33 (39 proc.). Per pastaruosius keturis mačus iš tolimos distancijos atakuoti nevengiantys suvalkiečiai visuose iš jų įsūdė bent trylika tolimų bandymų.
Rungtynių starte buksavę šeimininkai leido oponentams skuosti į priekį (12:21), bet antrajame ketvirtyje smeigė keturis tritaškius ir po 18:4 spurto išsiveržė į priekį – 32:28.
Ant parketo toliau vyko kieta kova, o prieš prieš paskutines 10 minučių marijampoliečiai pirmavo 56:50. Visgi įpusėjus lemiamam kėlinukui suvalkiečiai galutinai sutvarkė reikalus – susikrovė dviženklį pranašumą (64:53) ir nužygiavo pergalės link.
Marijampoliečių centras Aurelijus Pukelis užfiksavo dvigubą dublį – per 25 minutes sumetė 17 taškų (5/7 dvit., 2/6 trit., 1/1 baud.), sučiupo 12 ir perėmė vieną kamuolį, išdalino 3 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo bei sukaupė 25 naudingumo balus.
Rezultatyviausias rungtynių žaidėjas buvo Domantas Vilys, per 28 minutes pelnęs 18 taškų (3/7 dvit., 4/9 trit.), atkovojęs 4 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus bei sugeneravęs 16 naudingumo balų.
Jurbarkiečių puolėjo Gintauto Matulio kraityje per 31 minutę buvo 7 taškai (2/6 dvit., 1/3 trit.), 6 atšokę kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 12 naudingumo balų.
Marijampolės ekipa šioje kovoje neturėjo Augusto Navicko.
„Sūduva-Mantinga“: Domantas Vilys 18 (3/7 dvit., 4/9 trit.), Aurelijus Pukelis 17 (5/7 dvit., 2/6 trit., 12 atk. kam., 25 naud.), Tautvydas Kliučinykas 13 (4/6 trit., 6 rez. perd.), Ignas Labutis 10 (4/10 baud.).
„Jurbarkas-Karys-Manvesta“: Justas Tamulis 13 (3/4 trit.), Karolis Guščikas 12 (4/15 dvit., 8 atk. kam.), Šarūnas Valunta 10 (5/10 dvit., 6 atk. kam., 5 rez. perd.), Gintautas Matulis 7 (6 atk. kam.).
—
Praėjusių metų „URBO NKL“ finalo pakartojime intrigos netrūko. „Telšiai“ (14-6) dramatiškame mūšyje tarp savų sirgalių 86:83 (21:16, 25:21, 20:19, 20:27) įveikė Vilkaviškio „Perlą Go“ (11-10).
Pergalę pirmojo sezono dvikovoje užtikrintai (99:74) pasiekė Vilkaviškio atstovai.
Likus 2 minutėms iki akistatos pabaigos tarp komandų vyravo lygybė – 78:78. Tada čempionų gretose tritaškį įsmeigė Ovidijus Kaminskis, bet tuo pačiu atsakė ir Titas Pažarauskas, dar kartą atstatęs pusiausvyrą (81:81).
Tolimą šūvį realizavo ir Pavle Kuzmanovičius, svečių išsigelbėjimui palikęs 20 sekundžių (84:81). Mantvydas Žukauskas dviem baudų metimais buvo saviškius priartinęs iki minimalaus deficito, tačiau turėtą pranašumą šeimininkams sugrąžino taip pat baudas sumetęs Kuzmanovičius (86:83).
Kristupas Smirnovas likusiu šansu nepasinaudojo, o „Telšiai“ šventė pergalę.
Nugalėtojų gretose šalia dvigubo dublio buvęs Deividas Rasys per 24 minutes pelnė 16 taškų (4/9 dvit., 2/6 trit., 2/3 baud.), atkovojo 8 kamuolius bei surinko 17 naudingumo balų.
Už jį rezultatyvesnis buvo tik Kaminskis, per 30 minučių sukratęs 17 taškų (5/6 dvit., 2/4 trit.).
Vilkaviškio ekipoje išsiskyrė Pažarauskas, kurio sąskaitoje per 26 minutes buvo 16 taškų (6/7 dvit., 1/2 trit., 1/3 baud.), 6 sugriebti kamuoliai, 2 išskirstyti perdavimai bei 20 efektyvumo balų.
Šeimininkai neturėjo Martyno Gecevičiaus ir Arūno Rimkaus, vicečempionai – Jorello Saterfieldo.
„Telšiai“: Ovidijus Kaminskis 17 (5/6 dvit., 2/4 trit., 5 kld.), Deividas Rasys 16 (4/9 dvit., 2/6 trit., 8 atk. kam.), Tomas Balčiūnas 14 (5/10 dvit., 8 atk. kam., 4 kld.), Pavle Kuzmanovičius 10 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Ignas Razutis 9 (7 rez. perd.), Vilius Pocius ir Jaredas Smallas (2/5 trit.) po 7.
„Perlas Go“: Gustas Kučinskas 18 (4/7 trit., 2 blok.), Titas Pažarauskas 16 (6/7 dvit., 6 atk. kam., 4 kld.), Kristupas Smirnovas 13 (5 atk. kam.), Žygimantas Skučas 11 (6 atk. kam., 2 blok.), Mantvydas Žukauskas 9 (1/7 trit.), Giedrius Stankevičius 8 (7 atk. kam.).
—
Žvėrišką dvigubą dublį rinkusio Augustino Mikšto vedamas Šakių „Vytis-VDU“ (14-5) „URBO NKL“ mūšyje namuose 84:76 (23:16, 21:20, 18:23, 22:17) susitvarkė su Palangos „Olimpu“ (8-13).
203 cm ūgio ir 24-erių metų puolėjas nugalėtojams per 35 minutes sumetė 20 taškų (4/7 dvit., 2/3 trit., 6/8 baud.), atkovojo įspūdingus 22 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei sukaupė 35 naudingumo balus.
Toks sugriebtų kamuolių skaičius – lygos sezono rekordas. Anksčiau šioje kategorijoje pirmavo „Kretingos-Rivile“ krepšininkas Rytis Zabita, mače prieš Mažeikių „M Basket“ sučiupęs 20 kamuolių.
Šakių komandoje už Mikštą rezultatyviau pasirodė Rokas Jocys, per 32 minutes pelnęs 21 tašką (3/6 dvit., 2/5 trit.). Jis taip pat atkovojo 3 kamuolius, išdalijo 6 rezultatyvius perdavimus bei fiksavo 28 naudingumo balų pasirodymą.
Palangiškių gretose išsiskyrė Nojus Pabrieža, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 17 taškų (6/10 dvit., 1/2 trit., 2/3 baud.), 9 atkovoti kamuoliai, 2 išdalinti perdavimai bei 23 efektyvumo balai.
Šakių komandai nepadėjo trys svarbūs krepšininkai – Titas Januševičius, Gabrielius Čelka ir Kajus Leliukas. Svečiai žaidė be Lauryno Mikalausko.
„Vytis-VDU“: Rokas Jocys 21 (2/5 trit., 9/10 baud., 6 rez. perd., 28 naud.), Augustinas Mikštas 20 (4/7 dvit., 2/3 trit., 6/8 baud., 22 atk. kam., 5 kld., 35 naud.), Nojus Vaivada 15 (5/8 dvit.), Gabrielius Mažeika 10 (7 atk. kam.), Paulius Velutis 9 (2/6 trit.).
„Olimpas“: Nojus Pabrieža (6/10 dvit., 9 atk. kam.) ir Matas Narvilas (4/8 dvit., 3/6 trit.) po 17, Mindaugas Stašys 13 (3/6 trit.), Paulius Danisevičius 11 (4/12 dvit., 5 rez. perd.), Rokas Gadiliauskas 7 (5 atk. kam., 4 rez. perd.).

