Nacionalinės krepšinio lygos kovose Vilkaviškio „Perlas“ suklupo Vilniuje, o Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ užsitikrino pirmąją vietą reguliariajame sezone.
Vilniaus „Rytas-2“ (19-15) išlieka kovoje dėl tiesioginio kelialapio į „URBO-NKL“ ketvirtfinalį. Sostinės ekipa namie 87:74 (19:16, 23:16, 20:15, 25:27) nugalėjo Vilkaviškio „Perlą Go“ (18-16).
Po šios pergalės Gintaro Kadžiulio auklėtiniai dalinasi 5-6 vietomis turnyrinėje lentelėje. Nuo ketvirtosios vietos, kuri leistų žengti tiesiai į ketvirtfinalį, vilniečius skiria dvi pergalės.
Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Kaloyanas Balkandzhievas, per 22 minutes pelnęs 18 taškų (4/7 dvit., 3/4 trit., 1/2 baudų). Jis taip pat atkovojo 2 kamuolius bei surinko 11 naudingumo balų.
Balkandzhievui tai buvo antrosios rungtynės su „Ryto-2“ marškinėliais. Pirmajame mače bulgaras pasižymėjo 10 taškų ir 13 naudingumo balų.
18-metis papildė „Ryto“ sistemą vasario viduryje. Iki tol jis ilgai tobulėjo Vitorijos „Baskonia“, trumpai stažavosi JAV.
Taip pat sostinės komandai Nikas Stuknys per 30 minučių pelnė 17 taškų (7/8 dvit., 0/1 trit., 3/5 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus bei surinko 28 naudingumo balus.
Vilkaviškio ekipoje naudingiausiai žaidė Žygimantas Skučas, kurio sąskaitoje per 28 minutes buvo 15 taškų (6/9 dvit., 0/3 trit., 3/6 baudų), 9 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 19 efektyvumo balų.
Šeimininkai kovojo be Igno Urbono ir Kornelijaus Snitkos. „Perlas Go“ neturėjo kapitono Mantvydo Žukausko.
„Rytas-2“: Kaloyanas Balkandzhievas 18 (4/7 dvit., 3/4 trit.), Nikas Stuknys 17 (7/8 dvit., 9 rez. perd., 28 naud.), Adomas Pocius 13 (2/5 trit., 5/8 baud.), Vincentas Adomaitis 9 (2/3 trit.), Arminas Vilkas 8 (7 atk. kam., 3 blok.), Mantas Liutkevičius 7.
„Perlas Go“: Žygimantas Skučas 15 (6/9 dvit., 9 atk. kam.), Jorellas Saterfieldas 14 (4/4 dvit., 2/7 trit.), Theodore’as Gadsdenas (4/6 dvit., 6 atk. kam.) ir Gabrielis Quillanas (5/7 dvit., 7 atk. kam.) po 10, Giedrius Stankevičius 7 (1/5 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd.).
–
Tritaškius liejusio Marijaus Užupio vedama Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (30-5) užsitikrino „URBO-NKL“ reguliariojo sezono nugalėtojų vardą. Mariaus Ūso auklėtiniai savo aikštėje 98:91 (18:20, 32:22, 26:22, 22:27) įveikė Šakių „Vytį-VDU“ (24-10).
Antroje vietoje žengiantis „Vytis-VDU“ nebepavytų marijampoliečių turnyrinėje lentelėje net jei laimėtų likusias penkerias rungtynes.
„Sūduva-Mantinga“ reguliarųjį sezoną laimėjo po trejų metų pertraukos. 2022-23 m. sezone ekipa laimėjo 31 sykį iš 38 galimų.
Šeimininkams pergalę nukalė solidus pataikymas: 23 iš 38 dvitaškių (61 proc.), 11 iš 26 tritaškių (42 proc.), 19 iš 22 baudų (86 proc.).
„Sūduva-Mantinga“ laimėjo 2 iš 3 reguliariojo sezono akistatų su „Vyčiu-VDU“.
Suvalkiečių snaiperis Užupis per 30 minučių sukratė 25 taškus (2/3 dvit., 6/7 trit., 3/4 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 29 naudingumo balus.
Šakių ekipoje labiausiai išsiskyrė Titas Januševičius, kurio sąskaitoje per 30 minučių buvo 26 taškai (8/8 dvit., 1/6 trit., 7/9 baudų), 4 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai bei 32 efektyvumo balai.
Svečiai šiame mače žaidė be Pauliaus Velučio.
„Sūduva-Mantinga“: Marijus Užupis 25 (6/7 trit., 29 naud.), Matas Jucikas 20 (8/9 dvit., 25 naud.), Aurelijus Pukelis 19 (6/9 dvit.), Martynas Zigmantavičius 12 (2/5 trit.), Ernestas Jaškus ir Ernestas Sederevičius po 7.
„Vytis-VDU“: Titas Januševičius 26 (8/8 dvit., 1/6 trit., 7/9 baud., 4 rez. perd., 3 per. kam., 32 naud.), Gabrielius Čelka 21 (8/11 dvit., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 30 naud.), Jokūbas Rubinas 14 (5/7 dvit.), Kajus Leliukas 11, Augustinas Mikštas 9 (5 atk. kam.), Rokas Jocys 8 (2/3 trit.).

