Šeštadienį NKL kovose triuškinančią pergalę pasiekė Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, Vilkaviškio „Perlas“ palaužė „Telšius“, o Šakių „Vytis-VDU“ turėjo pripažinti varžovų pranašumą.
Reguliariojo „URBO-NKL“ sezono nugalėtojų vardą užsitikrinusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (31-6) pasismagino namų arenoje. Mariaus Ūso auklėtiniai 96:63 (32:17, 17:11, 29:10, 18:25) sutriuškino Kėdainių sporto centro (21-16) ekipą.
Likus 9 minutėms iki mačo pabaigos „Sūduvos-Mantingos“ pranašumas siekė 45 taškus (83:38).
Šeimininkai šiame mače įspūdingai atakavo iš žaidimo – dvitaškius „Sūduva-Mantinga“ realizavo 50 proc. tikslumu (17 iš 34), tritaškius – 43 proc. (17 iš 39).
Po šios nesėkmės lygos debiutantai turnyro lentelėje iš ketvirtosios pozicijos smuktelėjo į penktąją.
Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Žygimantas Šimonis sumetė 20 taškų (4/6 dvit., 4/10 trit.), sučiupo 9 kamuolius, išdalijo 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 1 pražangą, 4 sykius suklydo, 2 kartus prasižengė ir sukaupė 21 naudingumo balą.
Kėdainių ekipoje išsiskyrė Laurynas Danielius, kuris per 27,5 minutes pelnė 23 taškus (3/7 dvit., 5/14 trit., 2/2 baud.), nugvelbė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, išprovokavo 3 pražangas, po 2 kartus suklydo bei prasižengė ir surinko 13 naudingumo balų.
Suvalkiečių gretose nerungtyniavo Domantas Vilys, Aurelijus Pukelis ir Marijus Užupis, o kėdainiečiams nepadėjo Medas Kuprijanovas ir Rokas Ūzas.
„Sūduva-Mantinga“: Žygimantas Šimonis 20 (4/6 dvit., 4/10 trit., 9 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kld.), Ernestas Sederevičius 18 (5/6 dvit., 2/3 trit.), Martynas Zigmantavičius 15 (3/7 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam.), Matas Jucikas 13 (2/8 dvit., 2/5 trit., 15 atk. kam., 3 blok., 25 naud.), Ernestas Jaškus (2/3 trit.) ir Ignas Labutis po 9, Justas Grigas 7 (2/4 trit.).
Kėdainių sporto centras: Laurynas Danielius 23 (3/7 dvit., 5/14 trit.), Paulius Semaška (3/9 dvit., 5 kld.) ir Laurynas Bimba (4/6 dvit., 10 atk. kam.) po 10, Darius Gvezdauskas 7 (1/6 trit.).
—
Charakterį pademonstravę Vilkaviškio „Perlas Go“ (21-16) krepšininkai „URBO-NKL“ pirmenybėse triumfavo praėjusio sezono finalo pakartojime. Šarūno Zablockio auklėtiniai išvykoje 77:72 (22:22, 18:17, 17:19, 20:14) palaužė „Telšius“ (20-17).
Po šios pergalės „Perlas Go“ rikiuojasi ketvirtoje turnyro lentelės vietoje, o „Telšiai“ – šeštoje.
Likus 4 minutėms iki mačo pabaigos telšiškiai pirmavo 2 taškais (69:67), tačiau vėliau keturiais taškais paeiliui atsakė Žygimantas Skučas (71:69).
Prasidėjus priešpaskutinei minutei Ovidijus Kaminskis pataikė vieną baudą (70:71), bet tuomet „Perlas Go“ pelnė keturis taškus be atsako (75:70).
Per likusį laiką svečiai turėto pranašumo neišbarstė ir įsirašė dar vieną pergalę „URBO-NKL“.
Vilkaviškio ekipą į pergalę vedė Giedrius Stankevičius, kuris per 34,5 minutės sumetė 21 tašką (3/3 dvit., 4/7 trit., 3/3 baud.), sučiupo 8 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, nugvelbė 1 kamuolį, išprovokavo 5 pražangas, po 1 sykį pažeidė taisykles bei suklydo ir surinko 31 naudingumo balą.
29-erių puolėjas pagerino iki šiol buvusius asmeninius sezono rezultatyvumo (16) ir efektyvumo (24) rekordus.
„Telšių“ nuo nesėkmės neišgelbėjo Jaredas Smallas, kuris per 32,5 minutės pelnė 23 taškus (1/2 dvit., 6/9 trit., 3/4 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, išprovokavo 2 pražangas, 2 sykius pažeidė taisykles ir surinko 28 efektyvumo balus.
„Telšiai“: Jaredas Smallas 23 (6/9 trit., 2 blok., 28 naud.), Ignas Razutis (4/5 dvit., 7 rez. perd.), Deividas Rasys (4/4 dvit., 0/5 trit., 9 atk. kam.) ir Tomas Balčiūnas (4/6 dvit., 3 per. kam.) po 9, Arūnas Rimkus 7 (0/5 trit.).
„Perlas Go“: Giedrius Stankevičius 21 (4/7 trit., 8 atk. kam., 31 naud.), Jorellas Saterfieldas 12 (2/3 trit.), Theodore’as Gadsdenas 11 (4/7 dvit., 7 atk. kam.), Titas Pažarauskas 9, Armandas Bancevičius (6 atk. kam.) ir Žygimantas Skučas po 8.
—
Kauno „Žalgiris-2“ (26-11) pratęsė pergalių seriją „URBO-NKL“ pirmenybėse. Roko Kondratavičiaus auklėtiniai išvykoje 92:81 (26:24, 28:21, 19:16, 19:20) pranoko Šakių „Vytį-VDU“ (26-11).
Žalgiriečiai triumfavo šeštą kartą iš eilės, o šakiškiai patyrė antrąją nesėkmę per pastarąsias šešerias rungtynes.
„Žalgiris-2“ pakilo į antrąją turnyro lentelės vietą, o „Vytis-VDU“ krito į trečiąją.
Iki šio mačo abi ekipos buvo pasidalinusios po pergalę. Kauniečiai 96:84 triumfavo pirmojoje tarpusavio akistatoje, o „Vytis-VDU“ 87:77 laimėjo antrąjį mūšį.
Likus beveik 4 minutėms iki mačo pabaigos „Vytis-VDU“ mažino atsilikimą iki 3 taškų (75:78), tačiau „Žalgirio“ dubleriai mačą uždarė spurtu 14:6 ir pasiekė dar vieną pergalę „URBO-NKL“.
Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavęs Jokūbas Rudaitis per 30 minučių pelnė 12 taškų (3/4 dvit., 1/3 trit., 3/4 baud.), sučiupo 11 kamuolių, išdalijo 5 rezultatyvius perdavimus, nugvelbė 1 kamuolį, išprovokavo 5 pražangas, 4 kartus suklydo, 1 kartą prasižengė ir surinko 25 balus.
Šakiškių ekipoje nesulaikomai žaidė Gabrielius Čelka, kuris per per 37,5 minutės sumetė 24 taškus (5/8 dvit., 4/4 trit., 2/9 baud.), sučiupo 3 kamuolius, išskirstė 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 5 pražangas, 1 kartą suklydo ir surinko 29 efektyvumo balus.
„Vytis-VDU“: Gabrielius Čelka 24 (5/8 dvit., 4/4 trit., 2/9 baud., 5 rez. perd., 2 blok., 29 naud.), Kajus Leliukas 12 (3/7 dvit.), Titas Januševičius 11 (3/9 dvit., 5/7 baud.), Augustinas Mikštas 10 (4/8 dvit.), Nojus Vaivada 9 (1/5 trit.), Rokas Jocys 8.
„Žalgiris-2“: Kajus Mikalauskas (2/2 trit.), Majus Bulanovas (5/9 dvit., 1/5 trit.) ir Stenas Markusas Adamsonas (3/10 dvit., 7 atk. kam.) po 13, Jokūbas Rudaitis (11 atk. kam., 5 rez. perd., 4 kld., 25 naud.), Nedas Raupelis (6/7 dvit.) ir Dominykas Grunkis (5/8 baud.) po 12, Dominykas Urbonavičius 7.

