Šeštadienį NKL kovose Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir Vilkaviškio „Perlas“ džiaugėsi pergalėmis, o Šakių „Vytis-VDU“ rezultatyvioje kovoje pripažino Mažeikių ekipos pranašumą.
Ernestas Sederevičius sužaidė naudingiausią „URBO-NKL“ mačą, o Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (33-6) su vėjeliu užbaigė reguliarųjį sezoną. Suvalkiečiai išvykoje 84:68 (26:6, 26:17, 11:27, 21:18) susitvarkė su septyniese likusiais „Telšiais“ (20-19).
Reguliarųjį sezoną laimėję Mariaus Ūso auklėtiniai atkrintamąsias pradės nuo ketvirtfinalio, o kitą savaitę stos į kovą su Šakių „Vyčio-VDU“ krepšininkais „S. Dariaus ir S. Girėno taurės“ pusfinalyje.
Septintą poziciją užėmę „URBO-NKL“ čempionai aštuntfinalyje iki dviejų pergalių rungsis su Klaipėdos „Neptūnu-Akvaservis“.
Beveik idealiai atakavęs Sederevičius taip pat pakartojo asmeninį rezultatyvumo rekordą, o daugiausiai iki tol jis buvo sugeneravęs 32 efektyvumo balus.
Puolėjo statistikos eilutėje per 28,5 minutės spindėjo 25 taškai (5/5 dvit., 3/4 trit., 6/7 baud.), 8 sugriebti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas, blokas ir 35 naudingumo balai.
Matas Jucikas buvo per plauką nuo dvigubo dublio ir pridėjo 16 taškų, 9 atšokusius ir 3 pavogtus kamuolius bei 22 efektyvumo balus per 21,5 minutės.
Žemaitijos sostinėje sezono lyderiai formalumus sutvarkė per pirmųjų 13 žaidimo minučių – po žvėriško 28:2 spurto suvalkiečiai nutolo negrįžtamai (37:6), o pirmąją susitikimo pusę laimėjo 52:23.
Per pirmuosius 2 ketvirčius dviženklę taškų ribą peržengė trys „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai – Ernestas Sederevičius, pelnęs 14, Ignas Labutis, suvertęs 12 ir Matas Jucikas pridėjęs 11 taškų.
Visgi žemaičiai nekėlė baltos vėliavos ir įpusėjus paskutiniam kėlinukui sušvelnino milžinišką deficitą iki vienaženklio (62:69). Tačiau rimčiau pasipriešinti jiems nepavyko.
Pralaimėjusiems 39-ąjį gimtadienį švenčiantis Ignas Razutis per 35,5 minutės sumetė 20 taškų (6/8 dvit., 2/5 trit., 2/3 baud.), sugriebė 5 ir perėmė 2 kamuolius, išdalijo 1 rezultatyvų perdavimą, dusyk suklydo bei sukaupė 21 naudingumo balą.
Šeimininkai kovėsi be Martyno Gecevičiaus, Pavle Kuzmanovičiaus ir Jaredo Smallo. Marijampolės komanda neturėjo su 3×3 rinktine į Tailandą išvykusio Aurelijaus Pukelio ir Marijaus Užupio.
„Telšiai“: Ignas Razutis 20 (6/8 dvit., 2/5 trit., 5 atk. kam.), Ovidijus Kaminskis 16 (7/10 dvit., 7 atk. kam.), Vilius Pocius 9 (3/7 dvit., 7 atk. kam.), Laurynas Kaveckis 8 (2/7 dvit., 4 kld.).
„Sūduva-Mantinga“: Ernestas Sederevičius 25 (5/5 dvit., 3/4 trit., 6/7 baud., 8 atk. kam., 35 naud.), Domantas Vilys 17 (3/10 trit.), Matas Jucikas 16 (3/5 trit., 9 atk. kam., 3 per. kam.), Ignas Labutis 13 (2/5 trit., 8 atk. kam.).
—
Svarbią pergalę iškovojęs Vilkaviškio „Perlas Go“ (22-17) „URBO-NKL“ reguliariojo sezono kulminacijoje prasmuko į geriausių komandų ketveriukę ir pagriebė paskutinį bilietą į ketvirtfinalį. Vilkaviškiečiai namie 92:81 (21:19, 25:14, 20:26, 26:22) nugalėjo Kauno „Žalgirį-2“ (27-12).
„Perlas Go“ ne tik laimėjo savo kovą, bet ir sulaukė palankaus rezultato – kėdainiečiai 87:78 įveikė Vilniaus „Rytą-2“. Pastarosios dvi komandos, taip pat medžiojusios ketvirtfinalio kelialapį, žais aštuntfinalio etape.
„Žalgiris-2“, nepaisant pralaimėjimo Vilkaviškyje, išsaugojo antrąją vietą reguliariajame sezone, kadangi Šakių „Vytis-VDU“ 99:113 krito Mažeikiuose.
Vilkaviškio komandoje rezultatyvumu suspindo Žygimantas Skučas, kuris per 19 minučių pelnė 20 taškų ir pakartojo geriausią sezono rezultatą.
Buvęs LKL žaidėjas pataikė 6 dvitaškius iš 9, prametė tritaškį, realizavo 8 baudas iš 12, sugriebė 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, padarė 5 klaidas, blokavo 1 metimą, provokavo 8 pražangas, surinkdamas 18 naudingumo balų.
„Perlas Go“ gretose ryškiausiai atrodė Theodore’as Gadsdenas. Legionierius per 30 minučių sumetė 22 taškus (9/11 dvit., 0/1 trit., 4/4 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 26 efektyvumo balus.
Kauno ekipoje išsiskyrė Dominykas Grunkis, kurio sąskaitoje per 19 minučių buvo 18 taškų (2/2 dvit., 3/5 trit., 5/11 baud.), 2 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai bei 23 naudingumo balai.
18 taškų „Žalgirio“ dubleriams pelnė ir Maksimas Brnovičius, o arti dvigubo dublio buvo Nedas Raupelis (12 tšk., 9 atk. kam.). Jiedu įsirašė po 20 naudingumo balų.
Šeimininkai pergalės link pasistūmėjo antrajame ketvirtyje, kurį užbaigė atkarpa 23:10 ir į pertrauką nešėsi 13 taškų persvarą – 46:33. Trečiajame ketvirtyje Roko Kondratavičiaus auklėtiniams pavyko priartėti 47:48, tačiau „Perlas Go“ vėl ėmė įrodinėti pranašumą (66:59).
Prasidėjus lemiamai 10 minučių atkarpai Giedrius Stankevičius atliko dėjimą, po kurio vilkaviškiečiai buvo priekyje saugiu atstumu – 74:61.
„Perlas Go“: Theodore’as Gadsdenas 22 (9/11 dvit., 7 atk. kam., 26 naud.), Žygimantas Skučas 20 (6/9 dvit., 8/12 baud., 5 atk. kam., 5 kld.), Giedrius Stankevičius 15 (7/9 dvit., 8 atk. kam.), Mantvydas Žukauskas 8 (4/7 dvit., 4 rez. perd.), Armandas Bancevičius (1/7 dvit., 8 atk. kam.) ir Ąžuolas Hopenas (4 rez. perd.) po 7.
„Žalgiris-2“: Maksimas Brnovičius (4/5 dvit., 7/9 baud.) ir Dominykas Grunkis (3/5 trit., 5/11 baud., 5 rez. perd.) po 18, Majus Bulanovas 13 (4/7 dvit., 5/7 baud., 5 atk. kam.), Nedas Raupelis 12 (5/6 dvit., 9 atk. kam., 4 kld.).
—
60 taškų suleidęs legionierių duetas ištraukė Mažeikių „M Basket“ (20-19) iš „URBO-NKL“ nesėkmių ruožo ir leido reguliariajame sezone finišuoti jubiliejine pergale.
Mariaus Kiltinavičiaus kariauna savo aikštėje 113:99 (23:24, 26:26, 32:23, 32:26) pirmąkart šį sezoną pranoko Šakių „Vytį-VDU“ (27-12).
Trečią vietą galutinėje rikiuotėje užėmusi Šakių ekipa startuos nuo ketvirtfinalio, kuriame rungsis su Vilniaus „Ryto-2“ ir „Kretingos-Rivile“ aštuntfinalio poros nugalėtoju.
Mažeikiškiai liko aštunti ir aštuntfinalyje iki dviejų pergalių kausis su „Jurbarku-Kariu-Manvesta“.
113 pelnytų taškų – tai rezultatyviausias žemaičių mačas 2025-2026 m. „URBO-NKL“ sezone.
37-erių Nealas gerino karjeros įmestų taškų rekordą, kuris prieš tai siekė 26 taškus.
Amerikietis per 34 minutes iš viso sukratė 31 tašką (9/16 dvit., 2/2 trit., 7/7 baud.), sugriebė 2 ir perėmė 2 kamuolius, išdalijo 8 rezultatyvius perdavimus, išrašė bloką, triskart suklydo bei surinko 35 naudingumo balus.
Ne ką mažiau įspūdingesnį šou surengęs Coltie Youngas pakartojo asmeninį rezultatyvumo rekordą.
22-ejų amerikietis prie pergalės pridėjo 29 taškus (6/8 dvit., 5/11 trit., 2/2 baud.), 5 atšokusius ir 2 nugvelbtus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus, 3 klaidas bei 26 efektyvumo balus per 27,5 minutės.
Kitoje barikadų pusėje dominavo Augustinas Mikštas, kuris sužaidė geriausią sezono mačą ir užfiksavo žvėrišką dvigubą dublį.
Aukštaūgis per 32,5 minutės suvertė 30 taškų (7/7 dvit., 4/7 trit., 4/5 baud.), sučiupo 13 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei įsirašė 38 naudingumo balus.
Šeimininkams šioje akistatoje nepadėjo Ernestas Naruševičius.
„M Basket“: Nickolasas Nealas 31 (9/16 dvit., 2/2 trit., 7/7 baud., 8 rez. perd., 35 naud.), Coltie Youngas 29 (6/8 dvit., 5/11 trit., 5 atk. kam., 26 naud.), Mindaugas Motuzas 15 (3/4 trit., 5 atk. kam.), DeAngelo Eppsas 12 (6/8 dvit., 9 atk. kam., 5 rez. perd.), Gediminas Mokšeckas 10 (2/6 trit., 6 per. kam.), Pavlo Karasovas 9 (1/5 trit.), Tomas Rimša 7.
„Vytis-VDU“: Augustinas Mikštas 30 (7/7 dvit., 4/7 trit., 13 atk. kam., 4 kld., 38 naud.), Titas Januševičius 22 (6/8 dvit., 2/8 trit.), Kajus Leliukas 12 (2/4 trit.), Paulius Velutis 8 (2/4 trit.), Gabrielius Čelka (6 rez. perd.) ir Jokūbas Rubinas (6 rez. perd.) po 7.

