NKL kovose Marijampolės ir Vilkaviškio ekipos džiaugėsi lengvomis pergalėmis, tuo tarpu Šakių klubas patyrė skaudų pralaimėjimą.
Įspūdingą formą „URBO-NKL“ pirmenybėse ir toliau demonstruoja Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (21-4). Mariaus Ūso auklėtiniai šeštadienį namuose užtikrintai susitvarkė su „Kretingos-Rivile“ (11-12) krepšininkais –107:85 (24:13, 34:20, 28:30, 21:22).
Suvalkijos klubui tai buvo net 11-toji pergalė iš eilės bei 17-toji per pastarąsias 18 rungtynių. Marijampoliečiai užtikrintai žengia pirmoje turnyro lentelės vietoje, o kretingiškiai rikiuojasi devintoje pozicijoje.
„Sūduva-Mantinga“ taip pat pagerino sezono rezultatyvumo rekordą. Iki šiol daugiausiai suvalkiečiai buvo sumetę 101 tašką į Vilniaus „Ryto-2“ krepšį.
Aikštės šeimininkai varžovams apie pergalę šiame susitikime pagalvoti neleido. Švieslentėje 10 sekundžių degė du nuliai, o likusias 39 minutes ir 50 sekundžių priekyje buvo Ūso vyrai.
„Sūduva-Mantinga“ dar per pirmąjį kėlinį susikrovė dviženklę persvarą (24:13), o į pertrauką išėjo varžovus talžant 25 taškais – 58:33.
Antrosios mačo pusės pradžioje skirtumas tarp komandų buvo išaugęs iki rekordinių 30 taškų, tačiau Arimanto Mikaločiaus treniruojami svečiai sugebėjo rezultatą sušvelninti. Šimtąjį tašką tritaškiu pelnė Domantas Vilys.
Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Tautvydas Kliučinykas, per 20 minučių pelnęs 18 taškų (0/3 dvit., 6/6 trit.). Jis taip pat atkovojo 1 kamuolį, išdalijo 5 rezultatyvius perdavimus bei įsirašė 16 naudingumo balų.
Šeimininkų komandoje dviženklį rezultatyvumą iš viso fiksavo šeši žaidėjai.
Kretingos ekipoje išsiskyrė Tautvydas Rudys, kurio sąskaitoje per 37 minutes buvo 16 taškų (5/9 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud.), 6 sugriebti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai ir 19 efektyvumo balų.
Aštuoniese į Marijampolę atvykę kretingiškiai kovėsi be Mantvydo Staniulio ir Edgaro Danio.
„Sūduva-Mantinga“: Tautvydas Kliučinykas 18 (6/6 trit., 5 rez. perd.), Martynas Zigmantavičius (5/5 dvit., 2/6 trit.) ir Marijus Užupis (2/5 trit., 7 atk. kam.) po 16, Matas Jucikas 14 (5/6 dvit., 8 atk. kam.), Ernestas Jaškus 11 (4/4 dvit.), Žygimantas Šimonis 10 (2/7 trit.), Domantas Vilys 9 (1/6 trit.).
„Kretinga-Rivile“: Jalenas Warrenas 18 (5/8 dvit., 2/3 trit.), Tautvydas Rudys 16 (5/9 dvit., 6 atk. kam., 6 rez. perd., 4 kld.), Julius Kazakauskas 15 (3/12 dvit., 3/6 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), Justas Žiubrys 12 (2/4 trit.), Justinas Youngas 11 (4/7 dvit., 2 blok.), Gytis Mačionis 9.
–
Spindintis Šarūnas Vasiliauskas ir Vytauto Šulskio veteranų tandemas padėjo Kauno r. „Omegai-Taurui-LSU“ (10-14) daugiau nei mėnesį trukusį „URBO-NKL“ pergalių badą.
VDU sporto centre šeimininkų teisėmis žaidusi Giedriaus Kurtinaičio kariauna sustabdė Šakių „Vyčio-VDU“ (17-6) pergalingą garvežį – 104:81 (29:25, 18:19, 28:15, 29:22).
Paskutinįkart lapkričio 29-ąją laimėjusi Kauno r. nutraukė septynių nesėkmių seriją. Sėkmingą žaidimą pastaruoju metu demonstravęs Šakių klubas iki šiandien fiksavo šešių laimėjimų seriją.
Pagrindinis „Omegos-Tauro-LSU“ pergalės kalvis Vasiliauskas per 28 minutes sukratė 26 taškus (3/4 dvit., 6/9 trit., 2/2 baud.), sugriebė 2 ir perėmė 2 kamuolius, išdalijo 8 rezultatyvius perdavimus, suklydo 3 sykius bei sukaupė 31 naudingumo balą.
Solidžiai rungtyniavęs 37-erių Vytautas Šulskis pridėjo 20 taškų (4/6 dvit., 3/5 trit., 3/3 baud.), 6 sučiuptus ir 1 pavogtą kamuolį, 4 rezultatyvius perdavimus bei 25 efektyvumo balus per 29,5 žaidimo minutės.
Susitikimo pradžioje 10:2 į priekį išsiveržė svečiai, tačiau pirmąjį kėlinį 14:5 atkarpa užbaigė Kurtinaičio auklėtiniai, kurie svarstykles palenkė į kitą pusę – 29:25.
Atkakli kova tęsėsi iki ilgosios pertraukos, į kurią vieno metimo persvara pirmaudami išėjo Kauno r. komandos žaidėjai (47:44). Iš rūbinės grįžusi „Omega-Tauras-LSU“ komandinėmis pastangomis trečią kėlinuką pradėjo dar vienu 14:3 spurtu ir perėmė mačo kontrolę į savo rankas – 61:47.
Po šio nokdauno Šakių ekipa per likusį pusantro kėlinio laiką atkurti intrigos nesugebėjo.
Komandų skaičiai labiausiai skyrėsi tritaškių grafoje. Šeimininkai realizavo 13 iš 24 tolimų mėginimų (54 proc.), kai šakiškiai – 6 iš 24 tritaškių (25 proc.).
Kitoje barikadų pusėje labiausiai išsiskyrė Titas Januševičius, kurio sąskaitoje per 27 minutes buvo 17 taškų (2/4 dvit., 1/4 trit., 10/11 baud.), 3 atšokę ir 1 nugvelbtas kamuolys, 3 rezultatyvūs perdavimai, blokas bei 28 naudingumo balai.
„Vyčio-VDU“ krepšininkai pirmąjį tarpusavio komandų mūšį tame pačiame VDU sporto centre laimėjo 94:82.
Šeimininkai ant parketo neturėjo Pauliaus Velučio.
„Omega-Tauras-LSU“: Šarūnas Vasiliauskas 26 (6/9 trit., 8 rez. perd., 31 naud.), Vytautas Šulskis 20 (4/6 dvit., 3/5 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 25 naud.), Tauris Aliukonis 10 (4/6 dvit.), Tomas Galeckas , Simas Šliogeris (3/7 dvit.) ir Armandas Bancevičius po 9.
„Vytis-VDU“: Titas Januševičius 17 (10/11 baud., 28 naud.), Kajus Leliukas 14 (7/7 dvit.), Augustinas Mikštas 13 (2/4 trit.), Rokas Jocys 12 (1/5 trit.), Nojus Vaivada 9, Gabrielius Čelka 7 (3/7 dvit., 6 atk. kam., 7 rez. perd., 4 per. kam.).
–
2026-aisiais vis dar be nesėkmių „URBO-NKL“ sezone žengiantis Vilkaviškio „Perlas Go“ (14-10) išvykoje 72:54 (23:17, 15:15, 15:13, 19:9) supančiojo „Jurbarko-Kario-Manvesta“ (13-10) krepšininkus.
Revanšą pasiekę Šarūno Zablockio vyrai laimėjo trečią mačą paeiliui, o namų tvirtovėje pirmajame komandų tarpusavio susidūrime patyrė nesėkmę 78:87.
Tai – antros nerezultatyviausios „Jurbarko-Kario-Manvesta“ šio sezono rungtynės. 53 taškus jie buvo sukrapštę išvykoje prieš Vilniaus „Ryto“ dublerius.
Asmeninį „URBO-NKL“ naudingumo rekordą vienu balu pagerino Žygimantas Skučas.
Aukštaūgio kraityje buvo 19 taškų (6/10 dvit., 1/2 trit., 4/8 baud.), 5 atšokę ir 1 pavogtas kamuolys, 1 rezultatyvus perdavimas, blokas, 11 išprovokuotų pražangų, klaida bei 25 naudingumo balai per 30 minučių.
Rezultatyviausiai abi ekipos sužaidė pirmąjį ketvirtį, kurį svečiai laimėjo 23:17. Prieš lemiamą kėlinuką „Perlas Go“ pirmavo 53:45, tačiau per pirmąsias 6 minutes jame jurbarkiečiai pelnė vos 3 taškus ir 11:3 atkarpą surengę svečiai nužygiavo pergalės link – 64:48.
Nesėkmę patyrusiems jurbarkiečiams Gintautas Matulis per 24 minutes sumetė 14 taškų (4/4 trit., 2/4 baud.), sučiupo 8 kamuolius bei sugeneravo 23 naudingumo balus.
Lyginant su vicečempionais, šeimininkai klydo daugiau nei dvigubai (20:9). Po priešininkų prarastų kamuolių Vilkaviškio ekipa suvertė 19 papildomų taškų, kai jurbarkiečiai – keturis.
„Jurbarkas-Karys-Manvesta“: Arnas Adomavičius 15 (4/6 dvit., 1/8 trit., 5 atk. kam., 4 kld.), Gintautas Matulis (4/4 trit., 8 atk. kam.) ir Karolis Babušis (3/10 dvit., 2/6 trit.) po 14.
„Perlas Go“: Žygimantas Skučas 19 (6/10 dvit., 4/8 baud., 5 atk. kam., 25 naud.), Gabrielis Quillanas 12 (3/7 dvit.), Theodore’as Gadsdenas 10 (3/10 dvit., 8 atk. kam.), Kristupas Smirnovas (6 atk. kam.) ir Vytautas Meištas po 7.

