Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir Šakių „Vytis-VDU“ pasiekė pergales NKL, o vilkaviškiečiai dramatiškai suklupo Kaune.
Žvėrišką antrąjį kėlinį sužaidusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (16-4) be vargo pratęsė „URBO-NKL“ pergalių seriją iki šešių. Mariaus Ūso kariauna savo aikštėje 92:69 (18:14, 36:18, 19:13, 19:24) sutrypė septyniese atvykusius „Alytaus“ (4-16) krepšininkus.
Antrajame ketvirtyje šeimininkai dviženklį pranašumą įgijo 9:0 spurtu (25:14), o vėliau šią atkarpą pratęsė ir iki dar didesnės (22:4) bei persvara pasiekė triuškinamą ribą – 38:18.
Suvalkiečiams Matas Jucikas per 27 minutes pelnė 14 taškų (4/6 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud.), atkovojo 8 ir perėmė kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 19 naudingumo balų.
Beveik 13 minučių žaidęs Aurelijus Pukelis sumetė 14 taškų (4/5 dvit.), sučiupo 5 kamuolius, išdalino rezultatyvų perdavimą, išrašė bloką, 3 sykius suklydo bei sukaupė 16 efektyvumo balų.
Pralaimėjusiems Robertas Watersas-Johnsonas per 29 minutes surinko 13 taškų (3/6 dvit., 1/4 trit., 4/4 baud.), 3 atkovotus kamuolius, 7 rezultatyvius perdavimus bei 25 naudingumo balus.
Vienas iš esminių pergalės akcentų buvo marijampoliečių tritaškiai, kuriuos jie realizavo 38 proc. tikslumu (14 iš 37) ir sugriebti kamuoliai puolime. 18 antrųjų šansų turėję šeimininkai savo kraitį iš jų papildė 21 tašku.
Šeimininkai šiame mače neturėjo Augusto Navicko, alytiškiai – Augustino Venckaus, Lauryno Klimo ir Dmytro Tykhonovo.
„Sūduva-Mantinga“: Aurelijus Pukelis (4/5 dvit., 6/6 baud., 5 atk. kam.) ir Matas Jucikas (4/6 dvit., 8 atk. kam.) po 14, Marijus Užupis 13 (3/5 trit., 7 atk. kam.), Žygimantas Šimonis 12 (2/5 trit., 8 atk. kam., 3 per. kam., 5 kld.), Martynas Zigmantavičius 11 (3/4 trit., 7 rez. perd.), Ignas Labutis 9, Tautvydas Kliučinykas 8 (2/8 trit., 7 rez. perd.).
„Alytus“: Nathanas Scottas 14 (3/8 dvit., 2/3 trit., 7 atk. kam., 2 blok.), Robertas Watersas-Johnsonas 13 (7 rez. perd., 3 per. kam., 25 naud.), Tautvydas Baltrušaitis 10 (4/8 dvit., 4 kld.), Ronaldas Degray III (3/8 dvit., 6 atk. kam., 3 per. kam.) ir Martynas Pocevičius (4/7 dvit., 4 kld.) po 9, Justinas Norkus 8.
—
„URBO-NKL“ savaitės rungtynių dramą laimėjęs Šakių „Vytis-VDU“ (14-5) trečiąją pergalę paeiliui. 17 taškų persvarą išbarsčiusi Eriko Kučiausko kariauna savo aikštėje 90:87 (18:29, 32:20, 25:12, 15:26) laimėjo trilerį prieš nukraujavusį Vilniaus „Ryto-2“ (8-11) jaunimą.
Vienodą pergalių ir pralaimėjimų balansą su Kėdainių sporto centru turintis „Vytis-VDU“ užkopė į antrąją poziciją turnyro lentelėje del geresnio tarpusavio taškų santykio. Trečiąkart iš eilės suklupę vilniečiai rikiuojasi vienuolikti.
Sėkmingiau startavę vilniečiai ištiksėjus pusei kėlinio laiko įgijo dviženklę persvarą (17:7), kurią išlaikė iki ketvirčio sirenos – 29:18.
Prabėgus kiek daugiau nei pusantro kėlinio svečių pranašumas tapo rekordinis (47:32). Visgi per kitas 4 minutes iki ilgosios pertraukos „Ryto“ dubleriai sukrapštė 2 taškus, o šakiškiai smogė 16:2 spurtu ir perlaužė mačo eigą (50:49).
„Vyčio-VDU“ puolimo banga nenuslopo ir antroje susitikimo pusėje. Prabėgus pusei trečiojo kėlinuko, po Čelkos tritaškio, šeimininkų atstumas pasiekė dviženklį (63:53), o po Roko Noručio 8 taškų paeiliui – 15 taškų atotrūkį (71:54).
Švieslentėje degant 5,5 minutės iki finalinės mačo sirenos šakiškiai laikė tvirtą persvarą (83:71), bet tada svečiai pademonstravo geležinį charakterį. Lemiamoje atkarpoje 16:5 spurtu smogęs sostinės jaunimas likus 80 sekundžių vilniečiai nubraukė deficitą iki minimalaus (87:88).
Po to abi komandos apsikeitė nesėkmingomis atakomis, o švieslentėje degant 9 sekundėms Kajus Leliukas taisė šeimininkų padėtį (90:87). Po minutės pertraukėlės laisvas prie tritaškio linijos kampe likęs Danielius Kasparas galėjo išplėšti pratęsimą, bet jo mėginimas skriejo pro šalį.
Šakiškių gynėjas Titas Januševičius per beveik 32 minutes suvertė 26 taškus (7/13 dvit., 3/6 trit., 3/3 baud.), sugriebė 4 ir nugvelbė kamuolį, įsirašė 1 rezultatyvų perdavimą bei sugeneravo 22 naudingumo balus.
Mačo herojumi tapęs Leliukas surinko 11 taškų, 7 sučiuptus ir 3 perimtus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, bloką ir 21 efektyvumo balą.
Vilniečių neišgelbėjo naudingiausią sezono pasirodymą surengęs Ignas Urbonas, kurio kraityje per 31 minutę buvo 23 taškai (7/8 dvit., 2/3 trit., 3/3 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 2 klaidos bei 31 naudingumo balas.
„Vytis-VDU“ šiame mūšyje kovėsi be Nojaus Lebsko, vilniečiai neturėjo Niko Stuknio, Ganto Križanausko, Manto Liutkevičiaus, Eriko Sirgedo.
„Vytis-VDU“: Titas Januševičius 26 (7/13 dvit., 3/6 trit.), Nojus Vaivada 13 (5/6 dvit.), Gabrielius Čelka 12 (2/2 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam., 5 kld.), Kajus Leliukas 11 (5/6 baud., 7 atk. kam., 3 per. kam.), Rokas Jocys ir Rokas Norutis (2/2 trit.) po 8.
„Rytas-2“: Ignas Urbonas 23 (7/8 dvit., 2/3 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 31 naud.), Danielius Kasparas 19 (5/6 dvit., 2/4 trit.), Kornelijus Snitka 11 (4/6 dvit.), Gabrielius Bubnys 10 (2/4 trit.), Arminas Vilkas 9 (5 kld.).
—
Kauno „Žalgiris-2“ (14-6) dramatišku stiliumi pratęsė „URBO-NKL“ pergalingą atkarpą. Paskutinių sekundžių trileryje Roko Kondratavičiaus auklėtiniai namų tvirtovėje 71:70 (16:16, 20:16, 23:20, 12:18) užgesino penkis mačus paeiliui iki tol laimėjusius Vilkaviškio „Perlas Go“ (11-8) krepšininkus.
Tuo tarpu žalgiriečiai dabar fiksuoja penkių pergalių seriją ir „URBO-NKL“ turnyro lentelėje rikiuojasi ketvirtoje vietoje, vicečempionai žengia šešti. Pirmąjį komandų tarpusavio mūšį laimėjo „Perlas Go“ – 76:64.
Šią įtemptą akistatą iš tribūnų stebėjo pagrindinės „Žalgirio“ ekipos treneriai – Tomas Masiulis, Mantas Šernius ir Renaldas Seibutis.
Artėjant lemiamai minutei Kajus Mikalauskas prarado kamuolį. Pražangą išprovokavęs Gustas Kučinskas realizavo vieną baudą iš dviejų (68:69), o kitoje aikštės pusėje Jokūbo Rudaičio mėginimas nepasiekė tikslo.
Degant 28 sek. Theodore’as Gadsdenas suvertė taškus iš po krepšio, išvesdamas svečius į priekį 70:69. Po kauniečių pasitarimo Mikalauskas šįkart privertė oponentus pažeisti taisykles ir nuo baudos metimų linijos jaunuolis neklydo (71:69).
„Perlas Go“ griebėsi minutės pertraukėlės ir paskutinėje atakoje turėjo tris bandymus išplėšti pergalę šalia krepšio, tačiau nė vienas jų taip ir neįkrito į krepšį.
Dar vieną puikų pasirodymą nugalėtojų gretose surengęs Rudaitis per 29 minutes sumetė 16 taškų (5/9 dvit., 1/4 trit., 3/3 baud.), atkovojo 7 ir nugvelbė kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išrašė bloką, išprovokavo 8 pražangas bei sugeneravo 22 naudingumo balus.
Vilkaviškiečių lyderio Gadsdeno kraityje per 37 minutes buvo 16 taškų (6/13 dvit., 1/5 trit., 1/1 baud.), 10 atšokusių kamuolių, 1 rezultatyvus perdavimas, blokas bei 16 efektyvumo balų.
Kauniečiai kovėsi be Nedo Raupelio, svečiai neturėjo Jorello Saterfieldo.
„Žalgiris-2“: Jokūbas Rudaitis 16 (5/9 dvit., 7 atk. kam.), Ignas Štombergas 14 (6/6 dvit., 6 atk. kam., 2 blok.), Kajus Mikalauskas 12 (2/4 trit., 6 atk. kam., 4 kld.), Majus Bulanovas 8 (0/6 trit., 4/8 baud.).
„Perlas Go“: Theodore’as Gadsdenas 16 (6/13 dvit., 1/5 trit., 10 atk. kam.), Gustas Kučinskas 14 (5/8 baud.), Gabrielis Quillanas 10 (5/8 dvit., 3 per. kam.), Giedrius Stankevičius 8 (5 atk. kam.), Žygimantas Skučas 7 (9 kld.).

