Ketvirtadienį NKL kovose Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ sutriuškino Mažeikių ekipą, o Suvalkijos derbyje Šakių „Vytis-VDU“ triumfavo prieš Vilkaviškio „Perlą“.
„URBO-NKL“ lyderė Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (32-6) užkūrė pergalingą tritaškių vakarėlį. Mariaus Ūso auklėtiniai namie 99:70 (29:18, 34:10, 19:19, 17:23) sutriuškino Mažeikių „M Basket“ (19-19).
Šeimininkai šiose rungtynėse pataikė net 21 iš 47 (45 proc.) tritaškių.
Čempionato istorijoje užfiksuoti tik penki atvejai, kai komanda įmeta daugiau nei 21 tritaškį.
Visų laikų rekordas – 26 tolimi metimai – priklauso Šakių „Vyčiui-VDU“ (2021-22 m. sezonas).
2025-26 m. sezone užfiksuotas vienas geresnis rezultatas – 22 tritaškius pataikė „Jurbarkas-Karys-Manvesta“.
Daugiausiai tolimų metimų marijampoliečiams įskraidino Domantas Vilys (5 iš 14). Po 4 iš 6 įmetė Ernestas Jaškus ir Tautvydas Kliučinykas.
Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė Žygimantas Šimonis, kuris per 27 minutes pelnė 8 taškus (1/2 dvit., 2/3 trit.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei surinko 26 naudingumo balus.
Vilys per 20 minučių pelnė 18 taškų (0/1 dvit., 5/14 trit., 3/5 baudų). Jis taip pat atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 13 naudingumo balų.
„Sūduva-Mantinga“ jau kurį laiką yra užsitikrinusi reguliariojo sezono nugalėtojų vardą. Mažeikių klubas žengia aštuntoje pozicijoje.
„M Basket“ ekipos gretose labiausiai išsiskyrė Tomas Rimša, kurio sąskaitoje per 20 minučių buvo 23 taškai (6/7 dvit., 2/4 trit., 5/5 baudų), 4 atkovoti kamuoliai bei 26 naudingumo balai.
Suvalkiečiai kovėsi be Aurelijaus Pukelio ir Marijaus Užupio.
„Sūduva-Mantinga“: Domantas Vilys 18 (5/14 trit., 4 rez. perd.), Ernestas Jaškus 17 (4/6 trit., 6 atk. kam.), Ernestas Sederevičius (2/4 trit., 6 atk. kam.), Matas Jucikas (2/2 trit., 7 atk. kam., 2 blok., 6 kld.), Ignas Labutis (5/6 baud., 9 atk. kam.) ir Tautvydas Kliučinykas (4/6 trit., 5 rez. perd.) po 12, Žygimantas Šimonis 8 (2/3 trit., 9 atk. kam., 8 rez. perd., 26 naud.).
„M Basket“: Tomas Rimša 23 (6/7 dvit., 2/4 trit., 5/5 baud., 2 blok., 26 naud.), Gediminas Mokšeckas 14 (2/5 trit.), DeAngelo Eppsas 11 (4/8 dvit.), Coltie Youngas 7 (0/5 trit.).
—
„URBO-NKL“ turnyro lentelės kaimynų susidūrimą laimėjęs Šakių „Vytis-VDU“ (27-11) išlieka kovoje dėl antrosios pozicijos. Eriko Kučiausko vyrai savo aikštėje 89:82 (19:24, 28:24, 17:14, 25:20) nutraukė Vilkaviškio „Perlas Go“ (21-17) keturių pergalių seriją.
Norint reguliarųjį sezoną baigti antriems, šakiškiams paskutiniame mače išvykoje reikia įveikti Mažeikių „M Basket“ ir tikėtis Kauno „Žalgirio-2“ kluptelėjimo Vilkaviškyje.
Su Kėdainių sporto centru po lygiai pergalių pasiekę vicečempionai dar turi teorinių šansų įšokti į ketvertuko traukinį ir išvengti aštuntfinalio etapo. Jiems reikia tikėtis lygos debiutantų, „Telšių“ arba Vilniaus „Ryto-2“ nesėkmių.
Asmeninį rezultatyvumo rekordą gerinęs Gabrielius Čelka per 34 minutes pelnė 26 taškus (10/12 dvit., 1/3 trit., 3/7 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 30 naudingumo balų.
Rezultatyviausias puolėjo mačas prieš tai buvo užfiksuotas praeitą savaitę, kai 24 taškus jis atseikėjo žalgiriečiams.
Atkakliame mūšyje švieslentėje degant kiek daugiau nei 2 minutėms svečiai, po Tito Pažarausko dvitaškio su pražanga, nubraukė deficitą iki vieno metimo (76:79).
Visgi į tai sureagavę „Vyčio-VDU“ krepšininkai užgesino jų norus sugrįžti. Šeimininkai prieš lemiamą minutę smogė 9 taškais be atsako ir nutolo rekordine persvara – 85:76.
Vilkaviškio ekipos neišgelbėjo po dvigubą dviženklį surinkę Armandas Bancevičius ir Gabrielis Quillanas. Pastorojo kraityje per 34,5 minutės buvo 16 taškų (6/11 dvit., 1/3 trit., 1/2 baud.), 10 atšokusių kamuolių, 4 rezultatyvūs perdavimai, 2 blokai bei 25 efektyvumo balai.
Bancevičius pasižymėjo su 20 taškų, 10 sugriebtų ir 2 pavogtais kamuoliais, 2 rezultatyviais perdavimais, 2 klaidomis bei 24 naudingumo balais per 28 minutes.
Šakių ekipa ant parketo neturėjo Roko Noručio ir Gabrieliaus Mažeikos, dėl ligos vicečempionams nepadėjo Žygimantas Skučas.
„Vytis-VDU“: Gabrielius Čelka 26 (10/12 dvit., 6 atk. kam., 6 rez. perd., 30 naud.), Kajus Leliukas 15 (7/7 dvit., 3 per. kam.), Augustinas Mikštas (4/7 dvit., 8 atk. kam.) ir Paulius Velutis po 12, Rokas Jocys 9, Titas Januševičius 7 (0/5 trit., 5/5 baud., 5 atk. kam.).
„Perlas Go“: Armandas Bancevičius (6/10 dvit., 2/5 trit., 10 atk. kam.) ir Theodore’as Gadsdenas (5/6 dvit., 2/4 trit., 8 atk. kam.) po 20, Gabrielis Quillanas 16 (6/11 dvit., 10 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blok., 25 naud.), Mantvydas Žukauskas 9 (1/6 trit., 5 atk. kam.), Titas Pažarauskas 8 (2/8 dvit., 1/6 trit.).

