NKL pirmenybėse Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ sutriuškino palangiškius, o Vilkaviškio ekipa skaudžiai nusileido namuose varžovams iš Mažeikių.
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (17-4) vėl liejo tritaškius ir iš pajūrio grįžo „URBO-NKL“ sezone be vargo pratęsę pergalių seriją iki septynių.
Mariaus Ūso auklėtiniai svečiuose 93:65 (26:8, 22:10, 25:23, 20:24) pervažiavo šešiese likusius Palangos „Olimpo“ (8-13) krepšininkus, kurie iki tol buvo laimėję tris sykius paeiliui.
Aštuonių žaidėjų rotacija besivertę šeimininkai šiame mūšyje neturėjo Antano Udro, Mato Narvilo ir Lauryno Mikalausko, o dėl pražangų limito mačą anksčiau laiko baigė Ernestas Bružas bei Tadas Kymantas.
Nuo pat išmesto ginčo kamuolio toną dvikovai uždavę svečiai ją pradėjo atseikėdami 10 taškų be atsako (10:0). „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai palangiškius galutinai pribaigė 25:5 spurtu, kai ištiksėjus pusantro kėlinio laiko jų atstumas pasiekė 30 taškų – 40:10.
Palangoje dominavusi „Sūduva-Mantinga“ smeigė 14 tolimų dūrių iš 33 mėginimų (42 proc.). Per pastaruosius tris susitikimus suvalkiečiai nėra realizavę mažiau trylikos tritaškių.
Marijampoliečių kapitonas Tautvydas Kliučinykas nesukrapštė nė taško, tačiau pakartojo visų laikų lygos rezultatyvių perdavimų rekordą. 30-metis įžaidėjas komandos draugams sėkmingai asistavo net 19 kartų.
Tiek pat rezultatyvių perdavimų prieš beveik lygiai 12 metų yra išskirstęs Plungės „Olimpo“ atakų organizatorius Elvinas Gintvainis, kuris šį rekordą užfiksavo prieš Kauno „JAZZ-Diremta“ ekipą.
Nugalėtojams Marijus Užupis per 19 minučių pelnė 15 taškų (5/6 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, įsirašė rezultatyvų perdavimą bei sugeneravo 21 naudingumo balą.
Kiek rezultatyviau rungtyniavo Domantas Vilys, per 26,5 minutės sumetęs 17 taškų (0/1 dvit., 4/10 trit.). Įžaidėjas dar pridėjo 1 sučiuptą kamuolį, 1 rezultatyvų perdavimą ir 15 efektyvumo balų.
Palangos ekipoje geriausią sezono pasirodymą surengė Paulius Danisevičius, kuris per 36 minutes pelnė 25 taškus (4/5 dvit., 4/8 trit., 5/5 baud.), sugriebė 1 ir nugvelbė tris kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas, triskart suklydo bei sukaupė 31 naudingumo balą.
Prie „Olimpo“ prisijungęs Rokas Gadiliauskas surinko 11 taškų, 7 atšokusius kamuolius ir 11 efektyvumo balų.
„Olimpas“: Paulius Danisevičius 25 (4/5 dvit., 4/8 trit., 5/5 baud., 3 per. kam., 31 naud.), Rokas Gadiliauskas 11 (4/10 dvit., 7 atk. kam.), Justas Sadauskas 10 (4/5 dvit., 7 atk. kam.), Mindaugas Stašys 9 (2/8 trit.).
„Sūduva-Mantinga“: Domantas Vilys 17 (4/10 trit., 5/5 baud.), Marijus Užupis 15 (5/6 dvit., 6 atk. kam.), Aurelijus Pukelis (4/5 dvit.) ir Ignas Labutis (3/4 trit., 8 atk. kam.) po 12, Matas Jucikas 9, Žygimantas Šimonis 8.
—
„URBO-NKL“ vicečempionų tvirtovėje Mažeikių „M Basket“ (11-9) šventė trečiąją pergalę paeiliui ir turnyro lentelėje su jais susilygino laimėjimų skaičiumi.
Mariaus Kiltinavičiaus kariauna išvykoje 79:59 (11:13, 26:16, 21:14, 21:16) neturėjo vargo su nerezultatyviausias sezono rungtynes sužaidusia Vilkaviškio „Perlas Go“ (11-9) ekipa.
Pirmasis ketvirtis, kurį šeimininkai laimėjo 13:11, nebuvo pažymėtas itin dideliu abiejų komandų rezultatyvumu, o tai lėmė klaidos. Vilkaviškio ekipa klydo triskart, o svečiai trigubai dažniau – 9 sykius.
Individualiais veiksmais viską bandę spręsti mažeikiškiai pirmąjį rezultatyvų perdavimą įsirašė tik 17-ąją žaidimo minutę, po 17:5 spurto ir Gedimino Mokčecko tritaškio nutoldami 33:21.
Po ilgosios pertraukos „Perlas Go“ sugebėjo nurėžti turėtą skirtumą iki minimalaus (41:42), tačiau per kitas 3 minutes svečiai atseikėjo 10 taškų be atsako ir atstatė dviženklę persvarą – 52:41.
Įpusėjus paskutiniam kėlinukui viskas tapo aišku – Deangelo Eppsas ir Mindaugas Motuzas smeigė po dvitaškį ir „M Basket“ krepšininkai buvo nebepavejami – 68:50.
Per pirmąjį kėlinį 9 kamuolius praradę svečiai per likusius tris suklydo penkis sykius, kai vilkaviškiečiai – 16 (19:14).
Mažeikiškius į pergalę vedė Nickolas Nealas, kurio kraityje per 34 minutes buvo 23 taškai (7/12 dvit., 1/4 trit., 6/7 baud.), 5 atkovoti ir 1 perimtas kamuolys, 5 rezultatyvūs perdavimai bei 23 naudingumo balai.
Coltie Youngas prie triumfo pridėjo 20 taškų (2/5 dvit., 4/9 trit., 4/4 baud.), 4 sugriebtus ir 2 pavogtus kamuolius bei 19 efektyvumo balų.
Pralaimėjusių gretose Giedrius Stankevičius užfiksavo dvigubą dviženklį. Aukštaūgis per 30 minučių sumetė 16 taškų (1/4 dvit., 4/9 trit., 2/4 baud.), sučiupo 10 kamuolių, išdalino 4 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo bei sugeneravo 18 naudingumo balų.
Pirmąją ekipų kaktomušą šiame sezone taip pat laimėjo „M Basket“ – 91:85. Po šios dvikovos turnyro lentelėje mažeikiškiai žengia šešti, vilkaviškiečiai – septinti.
Vicečempionai šioje akistatoje kovėsi be Jorello Saterfieldo.
„Perlas Go“: Theodore’as Gadsdenas 18 (3/7 dvit., 4/6 trit., 3 per. kam.), Giedrius Stankevičius 16 (4/9 trit., 10 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kld.), Gabrielis Quillanas (3/8 baud., 5 atk. kam.) ir Mantvydas Žukauskas (1/6 trit., 5 atk. kam.) po 7.
„M Basket“: Nickolas Nealas 23 (7/12 dvit., 6/7 baud., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Coltie Youngas 20 (4/9 trit.), Mindaugas Motuzas 11 (5/8 dvit., 6 atk. kam.), DeAngelo Eppsas 8 (4/8 dvit., 9 atk. kam., 3 per. kam.).

