Savaitgalį NKL kovose svarbias pergales pasiekė tik Šakių „Vytis-VDU“, tiek Vilkaviškio „Perlas“.
Šakių „Vytis-VDU“ (25-10) grįžo į pergalių kelią „URBO-NKL“, o rungtynių puošmena tapo Gabrieliaus Čelkos trigubas dublis. Eriko Kučiausko auklėtiniai savo aikštėje 94:87 (23:13, 29:24, 25:26, 17:24) pranoko Vilniaus „Ryto-2“ krepšininkus (19-16).
Čelka per 36 minutes surinko 10 taškų (4/9 dvit., 2/2 baud.), 11 rezultatyvių perdavimų, 10 atkovotų ir 1 perimtą kamuolį, bloką, 3 klaidas bei 28 naudingumo balus.
Tai – jau antrasis 24-erių puolėjo trigubas dublis šį sezoną, pirmąjį jis surinko gruodžio 4 d. prieš Mažeikių „M Basket“ (14 tšk., 12 atk. kam., 10 rez. perd.).
Šį sezoną tokiu pasiekimu taip pat yra pasižymėję Mantvydas Žukauskas prieš „Telšius“ (10 tšk., 10 atk. kam., 10 rez. perd.) bei Jokūbas Rudaitis prieš „M Basket“ (10 tšk., 13 atk. kam., 10 rez. perd.).
Šakiškiai dar pirmajame kėlinyje surengė spurtą 15:2, po kurio perėmė iniciatyvą į savo rankas (21:11). Dar ketvirtojo kėlinio pradžioje aikštės šeimininkai pirmavo rekordine 18 taškų persvara (81:63), tačiau svečiai iš sostinės kilo į lemiamą šturmą.
Spurtas 12:2 likus minutei leido vilniečiams deficitą nukirpti iki 2 taškų (87:89). Vis dėlto kitoje aikštės pusėje dvitaškį pelnė Jokūbas Rubinas, o „Rytas-2“ po minutės pertraukėlės neužpuolė. Tašką dėjimu padėjo Čelka – 93:87.
Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Rubinas, per 29 minutes pelnęs 24 taškus (5/10 dvit., 3/4 trit., 5/6 baud.). Mažeikiškis taip pat sugriebė 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir įsirašė 27 naudingumo balus.
Pralaimėjusių gretose išsiskyrė Nikas Stuknys, kurio sąskaitoje per 30 minučių buvo 13 taškų (5/6 dvit., 1/1 trit.), net 15 rezultatyvių perdavimų, 6 atkovoti kamuoliai bei 35 efektyvumo balai.
Įžaidėjas užfiksavo naują asmeninį rezultatyvių perdavimų rekordą „URBO-NKL“, kuris iki šiol siekė 13.
Šio sezono geriausias rezultatas priklauso Tautvydui Kliučinykui, mače su Palangos „Olimpu“ išskirsčiusiam 19 perdavimų.
Šakiškiai po šio mačo lieka antroje turnyro lentelės vietoje, o „Rytas-2“ dabar dalijasi 5-8 pozicijomis.
Šeimininkams nepadėjo Gabrielius Mažeika, vilniečiams – Ignas Urbonas, Gabrielius Bubnys ir Kornelijus Snitka.
„Vytis-VDU“: Jokūbas Rubinas 24 (5/10 dvit., 3/4 trit., 5/6 baud., 6 atk. kam., 27 naud.), Titas Januševičius 21 (5/8 dvit., 3/7 trit., 6 rez. perd., 25 naud.), Kajus Leliukas 16 (4/4 dvit., 5/6 baud.), Gabrielius Čelka 10 (4/9 dvit., 10 atk. kam., 11 rez. perd., 28 naud.), Augustinas Mikštas 9, Paulius Velutis 8 (2/3 trit.).
„Rytas-2“: Gabrielius Jokubauskas (3/6 trit., 5 atk. kam.) ir Gantas Križanauskas (5/7 dvit., 2/4 trit.) po 16, Erikas Sirgedas 15 (5/9 trit.), Nikas Stuknys 13 (5/6 dvit., 6 atk. kam., 15 rez. perd., 35 naud.), Mantas Liutkevičius 10 (2/4 trit.).
—
„URBO-NKL“ savaitės rungtynėse po didžiosios pertraukos dominavęs Vilkaviškio „Perlas Go“ (19-16) grįžo į pergalių kelią įspūdingu stiliumi, o Armandas Bancevičius surengė karjeros šou.
Šarūno Zablockio auklėtiniai savo aikštėje 91:67 (23:21, 23:23, 26:10, 19:13) triuškinamai revanšavosi klydusiai Mažeikių „M Basket“ (19-16) ir su turnyro lentelės kaimynais susilygino laimėjimų skaičiumi.
Visgi prieš tai vykusiuose šių ekipų susidūrimuose žemaičiai triumfavo 91:85 ir 79:59 ir turi įgiję tarpusavio pranašumą.
„Perlas Go“ į pergalę vedęs rekordinis Bancevičius per 25 minutes suvertė 21 tašką (8/10 dvit., 1/4 trit., 2/4 baud.), sugriebė 5 ir nugvelbė 6 kamuolius, išdalijo 4 rezultatyvius perdavimus bei sukaupė 29 naudingumo balus.
19-metis puolėjas gerino karjeros naudingumo ir perimtų kamuolių rekordus, kurie prieš tai siekė 28 balus ir 3 kamuolius.
Jam geriausiai talkinęs Theodore’as Gadsdenas pridėjo 15 taškų, 7 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus, bloką ir 25 efektyvumo balus per 28 minutes.
Bancevičiaus energija abiejose aikštės pusėse padėjo šeimininkams susikrauti dviženklį pranašumą jau įpusėjus pirmajam ketvirčiui – 19:7.
Visgi šaltą dušą gavę žemaičiai atsakė 18:4 spurtu ir perėmė pirmaujančių vaidmenį (25:23), tačiau per kitas 5 žaidimo minutes nesukrapštė nė taško. Tai sėkmingai išnaudoję vilkaviškiečiai suvertė 14 taškų be atsako (39:30).
Nickolaso Nealo ir Tomo Rimšos truktelėti svečiai iki didžiosios pertraukos sirenos kiek aptirpdė deficitą – 44:46.
Pirmąjį tritaškį vienuoliktuoju bandymu realizavęs „Perlas Go“ per pirmuosius 2 kėlinius iš viso pataikė 1 iš 12 tolimų mėginimų (8 proc.), kai mažeikiškiai įsūdė 5 iš 12 (41 proc.).
Įpusėjus trečiajam ketvirčiui „M Basket“ laikėsi kovoje vieno metimo atstumu (54:57), bet tada įkliuvo Zablockio auklėtinių gynybos spąstuose.
Šeimininkai kėlinį užbaigė galinga 15:0 atkarpa ir galutinai pasiuntė oponentus į nokdauną prieš paskutines 10 žaidimo minučių – 72:54.
Mažeikių komanda šioje akistatoje prarado 22 kamuolius, kai vicečempionai – šešis.
Pralaimėjusių gretose geriausią sezono mačą sužaidė Rimša, kurio kraityje per 24,5 minutės buvo 18 taškų (1/2 dvit., 4/6 trit., 4/4 baud.), 9 atšokę ir 1 pavogtas kamuolys, 1 rezultatyvus perdavimas, 2 blokai bei 25 naudingumo balai.
Vilkaviškiečiai savaitės mūšyje neturėjo kapitono Mantvydo Žukausko.
„Perlas Go“: Armandas Bancevičius 21 (8/10 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 6 per. kam., 29 naud.), Theodore’as Gadsdenas 15 (5/7 dvit., 5/6 baud., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 25 naud.), Giedrius Stankevičius 12 (2/4 trit., 6 atk. kam.), Žygimantas Skučas (4/4 dvit.) ir Gabrielis Quillanas (4/5 dvit.) po 10, Ąžuolas Hopenas 8.
„M Basket“: Tomas Rimša 18 (4/6 trit., 9 atk. kam., 2 blok., 25 naud.), Nickolasas Nealas 12 (3/7 dvit., 6/6 baud., 6 atk. kam., 5 rez. perd.), Gediminas Mokšeckas 9 (1/6 trit., 7 atk. kam., 4 kld.), Coltie Youngas 8 (5 kld.).

