Antradienį NKL kovose Šakių „Vytis-VDU“ pasiekė svarbią pergalę Kaune, o Vilkaviškio „Perlas“ nusileido „Rytas-2“ komandai.
„URBO-NKL“ turnyro lentelės kaimynų akistatoje pergalę šventė Šakių „Vyčio-VDU“ (21-8) krepšininkai. Šakiškiai svečiuose 87:77 (28:23, 21:13, 20:20, 18:21) pranoko Kauno „Žalgirio-2“ (19-9) jaunimą.
Eriką Kučiauską prie Šakių komandos vyr. trenerio vairo šįkart pavadavo asistentas Deividas Kumelis.
Pirmosiose tarpusavio rungtynėse žalgiriečiai šventė pergalę 96:84. Atsirevanšavęs „Vytis-VDU“ klubų rikiuotėje išlaikė antrą poziciją, kauniečiai toliau žengia treti.
Ištiksėjus pirmosioms 6 žaidimo minutėms rezultatas buvo lygus (16:16), tačiau per kitas pustrečios minutės 10 taškų be atsako surinkę šakiškiai susikrovė dviženklį pranašumą (26:16).
Iki didžiosios pertraukos sirenos solidžią gynybą demonstravęs „Vytis-VDU“ atstumą dar šiek tiek padidino (49:36). Per 20 minučių svečiai greituoju puolimu suvertė 20 taškų, kai žalgiriečiai nesukrapštė nė taško.
Po trijų kėlinukų Šakių komandos persvara nesikeitė (69:56). Visgi 10 taškų atseikėjusio Dominyko Urbonavičiaus pakylėti šeimininkai smogė 14:6 spurtu ir likus 4,5 minutės sumažino skirtumą (70:75).
Po minutės pertraukėlės svečiai susigrąžino dviženklį pranašumą (83:73) ir jo nebeiššvaistė.
Šakiškius į pergalę vedė Kajus Leliukas, kurio kraityje buvo dvigubas dublis – 21 taškas (7/11 dvit., 2/3 trit., 1/2 baud.), 11 atšokusių ir 1 pavogtas kamuolys, 2 rezultatyvūs perdavimai, 3 blokai, 4 klaidos bei 26 naudingumo balai per 29 minutes.
Jam geriausiai talkinę Gabrielius Čelka pasižymėjo su 18 taškų ir 7 rezultatyviais perdavimais, Titas Januševičius pridėjo 14 taškų bei 8 sučiuptus kamuolius.
Pralaimėjusiems Jokūbas Rudaitis per 22 minutes sumetė 10 taškų (2/5 dvit., 1/2 tri.i, 3/3 baud.), sučiupo 6 ir nugvelbė 2 kamuolius, išdalijo 2 rezultatyvius perdavimus, išrašė bloką, dukart suklydo bei sukaupė 17 naudingumo balų.
Kauniečiams nepadėjo Dominykas Daubaris, svečiai vertėsi be Roko Jocio ir Pauliaus Velučio.
„Žalgiris-2“: Majus Bulanovas 16 (3/6 trit.), Maksimas Brnovičius 12 (2/8 trit.), Jokūbas Rudaitis (6 atk. kam.) ir Dominykas Urbonavičius (2/3 trit., 4 rez. perd.) po 10, Ignas Štombergas 8 (4/7 dvit., 10 atk. kam.).
„Vytis-VDU“: Kajus Leliukas 21 (7/11 dvit., 2/3 trit., 11 atk. kam., 3 blok., 4 kld., 26 naud.), Gabrielius Čelka 18 (8/10 dvit., 5 atk. kam., 7 rez. perd., 2 blok., 4 kld.), Titas Januševičius 14 (2/6 trit., 8 atk. kam., 4 rez. perd.), Augustinas Mikštas 13 (4/5 dvit., 5/7 baud., 7 atk. kam., 2 blok., 5 kld.), Jokūbas Rubinas 11 (4/6 dvit.).
–
Dėl vietos pirmajame „URBO-NKL“ aštuonete kovojantis Vilniaus „Rytas-2“ (16-14) sudavė niuksą vicečempionams. Gintaro Kadžiulio jaunimas savo aikštėje 71:67 (13:19, 29:14, 17:15, 12:19) atsirevanšavo Vilkaviškio „Perlas Go“ (15-14) ekipai.
Po išmesto ginčo kamuolio vicečempionai pradėjo mačą 8 taškais be atsako (8:0). Visgi antrajame kėlinyje 12:4 spurtavę šeimininkai perėmė pirmaujančių vaidmenį (24:23). Pirmąją dvikovos pusę sostinės jaunuoliai dar užbaigė ir 11:2 atkarpa – 42:33.
Per pirmuosius 2 kėlinukus svečiai klydo 13 sykių, kai vilniečiai – šešis. „Ryto“ jaunimas šiuos varžovų prarastus kamuolius sėkmingai vertė taškais (14:5).
Trečiajame kėlinyje šeimininkai įgijo rekordinį pranašumą (57:42), tačiau priešininkai neketino pasiduoti. Lemiamą ketvirtį svečiai pradėjo 10:0 spurtu ir nukirpo dviženklį deficitą iki minimalaus (58:59).
Nikas Stuknys ir Gantas Križanauskas pelnė po tris taškus ir vėl tolino vilniečius (65:58), bet degant 80 sekundžių, po Armando Bancevičiaus dvitaškio su pražanga, svečius nuo oponentų skyrė 2 taškai (67:69).
Visgi pradėjus tiksėti lemiamai minutei Ignas Urbonas suvertė 2 taškus (71:67), o per likusį laiką Vilkaviškio ekipa rezultatyvios atakos nebesurezgė.
Vilniaus komandai Urbonas per 31,5 minutės sumetė 17 taškų (5/9 dvit., 1/2 trit., 4/5 baud.), sugriebė 4 ir pavogė 3 kamuolius, išdalijo 4 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo bei sukaupė 22 naudingumo balus.
Stuknys prie laimėjimo pridėjo 15 taškų, 5 atkovotus ir 3 perimtus kamuolius, 7 rezultatyvius perdavimus ir 20 efektyvumo balų per beveik 36 minutes.
Iš viso vicečempionai padarė 20 klaidų, vilniečiai klydo 11 kartų.
Pirmąjį komandų susidūrimą šiame sezone sostinės jaunimas pralaimėjo 70:86.
„Perlas Go“ nuo nesėkmės neišgelbėjęs Bancevičius per 27 minutes surinko 13 taškų (5/5 dvit., 0/2 trit., 3/4 baud.), 6 atšokusius ir 2 nugvelbtus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus, 6 išprovokuotas pražangas bei 24 naudingumo balus.
Šeimininkai ant parketo neturėjo Gabrieliaus Jokubausko, Manto Liutkevičiaus ir Kornelijaus Snitkos. Vilkaviškio ekipa kovėsi be kapitono Mantvydo Žukausko.
„Rytas-2“: Ignas Urbonas 17 (5/9 dvit., 4 rez. perd., 3 per. kam.), Nikas Stuknys 15 (6/10 dvit., 5 atk. kam., 7 rez. perd., 3 per. kam.), Gantas Križanauskas (0/6 trit., 6/6 baud.) ir Arminas Vilkas (5/8 dvit., 7 atk. kam., 4 kld.) po 12, Gabrielius Bubnys 11 (3/6 trit.).
„Perlas Go“: Jorellas Saterfieldas 15 (4/8 trit.), Armandas Bancevičius 13 (5/5 dvit., 6 atk. kam.), Theodore’as Gadsdenas 11 (4/7 dvit., 5 atk. kam., 2 blok.), Gabrielis Quillanas 8.

