Nuo naujųjų 2022-ųjų metų pradės veikti centralizuoto mokinių priėmimo į bendrojo ugdymo mokyklas informacinė sistema

Nuo naujųjų 2022-ųjų metų pradės veikti centralizuoto mokinių priėmimo į bendrojo ugdymo mokyklas informacinė sistema.

„Džiaugiuosi, kad centralizuoto mokinių priėmimo į bendrojo ugdymo mokyklas informacinės sistemos pagalba teikti prašymus dėl vaikų ugdymosi vienoje ar kitoje švietimo įstaigoje bus kur kas paprasčiau ir patogiau. Matome, kad centralizuoto priėmimo į darželius sistema taip pat puikiai pasitvirtino ir procesus padarė lengvesnius ne tik tėveliams, bet ir ugdymo įstaigoms. Tikimės, kad tokia pati nauda bus gaunama naudojant ir šią centralizuoto mokinių priėmimo į bendrojo ugdymo mokyklas informacinę sistemą. Tėveliams nebereikės vaikščioti su popieriniais prašymais nuo vienos įstaigos durų prie kitos. Viską bus galima atlikti esant namuose, kompiuterio ar kito išmaniojo įrenginio pagalba. Planuojama, kad sistema pradės veikti jau nuo 2022 m. vasario 1 d., tad tėveliams tikrai nereikia nuo 2022 m. sausio 1 d. nešti jokių prašymų į ugdymo įstaigas“, – apie pokyčius pasakoja Marijampolės savivaldybės mero patarėja Agnė Pavelčikienė.

Tiesa, A. Pavelčikienė atkreipia tėvelių dėmesį, kad norint tęsti mokslus toje pačioje mokykloje būsimų pirmokų, penktokų ir devintokų tėvams iki sausio 15 d. reikia užpildyti prašymus mokykloje pagal mokyklos parengtą tvarką.

Anksčiau, prasidėjus naujiesiems metams, nuo sausio 1-osios būsimų pirmokų, penktokų ar devintokų tėveliai nešini prašymais eidavo į mokyklas ir teikdavo juos mokyklai, kurioje norėdavo matyti savo vaikus besimokinančius. Neretu atveju prašymus tėveliai neša net į keletą ugdymo įstaigų. Nuo šiol, įdiegus centralizuoto mokinių priėmimo į bendrojo ugdymo mokyklas informacinę sistemą ir Tarybai patvirtinus Priėmimo į Marijampolės savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašą, vaikščioti su popieriniais prašymai nuo sausio 1 d. nebereikės.

Pradėjus veikti centralizuoto priėmimo sistemai nuo 2022 m. vasario 1 d. tėveliai prašymus dėl vaikų priėmimo į norimą ugdymo įstaigą galės pateikti elektroniniu būdu. Jeigu tėveliai neturės galimybės pildyti prašymą elektroniniu būdu, taip pat nuo 2022 m. vasario 1 d. popierinį prašymą turės pateikti Marijampolės savivaldybės administracijos (J. Basanavičiaus a.1) pirmame aukšte, 1 ir 2 priėmimo langeliuose. Tuomet atsakingas asmuo suves prašymo duomenis į informacinę sistemą.

Žemiau pateikiamoje lentelėje galite matyti svarbias datas į kurias tėveliams reikėtų atkreipti dėmesį.

Ugdymo programos I etapas II etapas
Prašymų priėmimas Dokumentų tikrinamas Mokymo sutarčių sudarymas mokyklose Prašymų priėmimas, dokumentų tikrinimas, sutarčių pasirašymas
į pradinio ugdymo programos 1 klasę vasario 1 d. – balandžio 15 d. balandžio 16 d. – balandžio 30 d. gegužės 1 d. – gegužės 15 d. gegužės 16 d. – gegužės 31 d.
į pagrindinio ugdymo programos 5 klasę vasario 1 d. – gegužės 31 d. birželio 1 d. – birželio 10 d. birželio 11 d. – birželio 20 d. birželio 21 d. – birželio 30 d.
į pagrindinio ugdymo programos 9 (I gimn.) klasę vasario 1 d. – birželio 15 d. birželio 16 d. – birželio 23 d. birželio 25 d. – liepos 5 d. liepos 7 d. – liepos 15 d.

Pridedama:
Priėmimo į Marijampolės savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašas
Prašymas priimti mokinį į Marijampolės savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą

Kilus klausimų prašome kreiptis į Marijampolės savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąją specialistę Zitą Arendarčikaitę tel. Nr. (8 343) 90 029 arba el. paštu zita.arendarcikaite@marijampole.lt

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE