Nuo šiol savivaldybės stipendijos ir Marijampolės profesinio rengimo centro moksleiviams

Šiandien vykusiame Marijampolės savivaldybės tarybos posėdyje buvo pritarta Profesinio mokymo ir studijų rėmimo fondo steigimui. Naujasis fondas keičia 2014 metais įsteigtą Marijampolės savivaldybės studijų rėmimo fondą. Patvirtinti naujojo fondo nuostatai užtikrins, kad vardines savivaldybės stipendijas gaus ne tik Marijampolės kolegijos studentai, bet ir Marijampolės profesinio rengimo centro moksleiviai.

Numatoma, kad fondo lėšos bus kaupiamos iš kelių šaltinių: Marijampolės savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintų biudžeto lėšų, fizinių ir juridinių asmenų, užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų dovanotų (aukotų) lėšų ir turto bei kitų teisėtai įgytų lėšų. Kaip ir anksčiau, abi mokymo įstaigos pretendentus vardinėms stipendijoms gauti galės teikti du kartus per metus. Pretendentai turės atitikti jiems keliamus reikalavimus: gyvenamoji vieta deklaruota Marijampolės savivaldybėje, pretendentas per pusmetį (semestrą) yra pasiekęs geriausių mokslo ar studijų rezultatų, aktyviai dalyvauja profesinio meistriškumo konkursuose, taikomojoje mokslinėje, kultūrinėje, sportinėje ar kitoje visuomeninėje veikloje, o nuo mokslo ar studijų pradžios nėra turėjęs akademinių skolų ar drausminių nuobaudų.

„Kalbėdami su verslininkais girdime, kad jiems reikia daug specialistų su profesiniu išsilavinimu, o mūsų profesinio rengimo centras stengiasi aktyviai atsiliepti į verslo deklaruojamą poreikį, kuria atitinkamas mokymo programas, bando populiarinti mūsų krašte reikalingas profesijas. Todėl ir mūsų savivaldybė nori profesinio rengimo centrui padėti, kad kuo daugiau jaunuolių domėtųsi paklausiomis profesinio rengimo centro studijomis, ir tikiu, kad stipendija bus viena iš paskatinimo formų rinktis mūsų savivaldybėje reikalingas ir paklausias profesijas.“, – šiandien priimtu Tarybos sprendimu džiaugėsi meras Povilas Isoda.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE