Nuskambėjo renginių turtinga liepa: rugpjūtis džiugins naujais kultūriniais atradimais

Praėjęs liepos mėnuo Marijampolės savivaldybėje buvo turtingas renginių, kurie buvo laukiami, išsiilgti po užsitęsusio karantino ir  tapo neatsiejama aktyvaus vasaros kultūrinio gyvenimo  dalimi. Renginiai ne tik praturtino bendruomenių gyvenimą, bet buvo gausiai lankomi marijampoliečių bei miesto svečių. Vasaros laikas bėga greitai ir prieš akis dar vienas renginių turtingas rugpjūčio mėnuo.

Liepos mėnesį nuskambėjo šeštasis profesionalaus meno festivalis „Šv. Jurgio meno sezonas“, padovanojęs daug gražių muzikinių renginių netradicinėse erdvėse.

Visą liepos mėnesį kas savaitę Poezijos parke dainuojamosios poezijos ir subtilios muzikos  mėgėjus  savo koncertais džiugino devintasis festivalis ,,Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj…”. Festivalis kasmet sulaukia ypatingo žiūrovų dėmesio ir tapo neatskiriama vasaros kultūrinių renginių dalimi, dovanojančia kūrybinio džiaugsmo skambėjimą.

renginiai MarijampolėMarijampolės viešoji Petro Kriaučiūno biblioteka liepos trečiadieniais kvietė į renginių ciklo „Pasikultūrinkim Vytauto Didžiojo parke“ įdomius susitikimus su žinomais atlikėjais bei kuriančiais žmonėmis ir tradicinius „Vasaros skaitymus“ vaikams), kurie visada suteikia daug gerų emocijų ir įtraukia į nuoširdų bendravimą.

Marijampolėje ir Skardupiuose iškilmingai ir patriotiškai paminėtas Tauro apygardos partizanų 75-metis, kurio renginius  organizavo Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus.

Marijampolės kultūros centras įgyvendino du projektus, „Sūduvių ugnys – budinam svietą”, ir „Kultūra visiems“, kurie kvietė laužų sąšaukai Valstybės dieną, į  edukacijas, ir etninius renginius. Baigiamasis renginys, III Vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Aikim, vaikai, žolynaut“ , vyko Tautkaičiuose, – Marijampolės kultūros centro ansamblis „Žolynukai” sukvietė tautinio meno puoselėtojus, žolininkus ir folkloro kolektyvus iš visos Lietuvos.

Šiemet labai aktyviai Marijampolėje vyko ne pirmus metus daugelį Lietuvos miestų priverčianti skambėti Gatvės muzikos diena,  kuri miesto gatves ir viešąsias erdves užpildė įvairaus amžiaus, skirtingą muziką atliekančių, patyrusių ir pradedančių savo muzikavimą atlikėjų pasirodymais.renginiai Marijampolė

Baraginės kaimo bendruomenė ir Gudelių seniūnija kvietė  į tradicinius vasaros renginius, kuriose netrūko gražių koncertų ir nuoširdžios bendrystės. Šunskų miestelis smagiai atšventė 310 metų jubiliejų, kurio metu buvo atidengta skulptūra iš Šunskų parapijos kilusiai dailininkei bei mecenatei Marijampolės garbės pilietei Magdalenai Birutei Stankūnienei.

„Vidurvasaris marijampoliečiams padovanojo daug gražių ir unikalių profesionalaus ir mėgėjų meno bei bendruomeniškų renginių, kurie kultūrinį gyvenimą praturtino nuostabiais muzikos garsais, įdomiais susitikimais, gražiausiomis emocijomis. Renginiuose aktyviai dalyvavo bei juos organizavo ne tik savivaldybės kultūros įstaigos, bendruomenės, bet ir kraštiečiai meno kūrėjai, suteikę džiaugsmo ir atgaivos marijampoliečiams bei privilioję į miestą daug svečių. Ne mažiau skambantis muzikiniais garsais, įdomus naujais kultūriniais netikėtumais ir kūrybiniais susitikimais turėtų būti ir ,,Vasaros akvarelių“ rugpjūtis“, –  sako savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis.

Rugpjūtis Marijampolėje, anot vicemero, vėl bus turtingas gražių renginių. Tęsis Marijampolės kultūros centro kolektyvų koncertai Poezijos parke, teatralizuoti garsiniai skaitymai Vytauto Didžiojo parke.

renginiai MarijampolėRugpjūčio 17–23 dienomis į Marijampolę sugrįžta meno ir architektūros simpoziumas MALONNY’7, kuris kaip ir kasmet marijampoliečiams ir miesto svečiams padovanos įspūdingus meno kūrinius ant skirtingose Marijampolės miesto erdvėse esančių pastatų sienų.

Rugpjūčio 8 d. Šunskuose pasimėgauti bliuzo muzika pakvies antrasis tarptautinis festivalis ,,Suvalkų bliuzo aidas Lietuvoje“, kuriame šiais metais  džiugins bliuzo ir roko muzikos grupes iš Lenkijos ir Lietuvos.

Rugpjūčio trečiadienių vakarais į keturis nemokamus kino seansus po vasaros dangumi Poezijos parke pakvies „Kino karavanas“, kuriame pamatysime kino kritikų įvertintus, pripažinimo sulaukusius ir intriguojančiais siužetais pasižyminčius kino filmus.renginiai Marijampolė repertuaras

Visų laukiamas paskutinio vasaros mėnesio renginys – rugpjūčio 21–30 dienomis vyksiantis  klasikinės ir džiazo muzikos festivalis ,,Marijampolė Music Park“, kurio nemokami koncertai Poezijos ir Vytauto Didžiojo parkuose bei „Kačių kiemelyje“ stebins klausytojus nepamirštamais muzikiniais potyriais ir įspūdžiais, paprastumu ir jaukumu, premjeromis ir netikėtais skambesiais.

Gražaus ir skambaus rugpjūčio!

renginiai Marijampolė Povilas IsodaMarijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE