Olimpiadoje „Kūrybos virusas 2021“ pastebėtos ir įvertintos marijampolietės

Gegužės 14 d. nuotoliniu būdu įvyko respublikinė Lietuvos mokinių technologijų olimpiada „Kūrybos virusas 2021“. Marijampolei jame atstovavo Smiltė Eidukevičiūtė iš Šv. Cecilijos gimnazijos (technologijų mokytoja Rūta Vaitonienė) ir Viltė Klibaitė iš Rygiškių Jono gimnazijos (technologijų mokytoja Rūta Marčiulaitienė). Konkurse buvo vertinami mokinių pateikti namų darbai bei nuotoliniu būdu atliktos užduotys. Džiugu, kad jau eilę metų mūsų miesto technologijų mokytojų paruošti  mokiniai iškovoja prizines vietas. Tai tarsi pasitikrinimas, kad dirbame tinkama linkme ir turime kuo didžiuotis.

Viltė KlibaitėPaskelbus Lietuvos mokinių technologijų olimpiadoje  pateiktų namų darbų vertinimo rezultatus, abi mokinės buvo pastebėtos ir įvertintos. Viltė Klibaitė gavo nominaciją „Už meninę išmonę ir tvaraus dizaino idėjas“. Smiltė Eidukevičiūtė gavo net dvi nominacijas šioje srityje:  „Už originalų kolekcijos pristatymą“ bei „Už tradicinio kostiumo interpretaciją ir poetišką modelių pristatymą“. Mokinės apdovanotos Vilniaus kolegijos ir VDA įsteigtais prizais.

Tekstilės veiklos  grupėje tarp 9-10 klasių mokinių puikiai susidorojusi su užduotimi ir ją pristačiusi Smiltė Eidukevičiūtė buvo apdovanota Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos I laipsnio diplomu.

Šių dviejų mokinių vardai ir pavardės dažnai girdimos ir minimos technologijų parodose, įvairių akcijų, renginių metu. Merginos garsina mūsų miestą. Viltė Klibaitė, anot mamos Jolantos, nuo lopšio augo meno aplinkoje ir ne tik matė, ką veikia mama, bet ir veikė kartu. Tvaraus dizaino idėją suvokė ir išbandė kiek anksčiau nei jos bendraamžiai. Anot mokytojos Rūtos, Viltė – grožio kūrėja.

Smiltę Eidukevičiūtę jos mokytoja apibūdina kaip stiprią ir gabią kūrėją visose srityse. Jos darbai gerai apmąstyti, kruopštūs, išbaigti, išskirtiniai, atkreipiantys dėmesį, įprasminti. O kur dar gebėjimas valdyti savo laiką: dirba ramiai, neskubėdama – kiekvienas judesys apgalvotas. „Įdomus, nuostabus, be galo kūrybingas man likimo dovanotas mokinys,“ – dalinasi pastebėjimais apie savo mokinę mokytoja Rūta iš šv. Cecilijos gimnazijos.

Ačiū mokinėms ir jų mokytojoms bei visiems, kurie palaiko kuriančius. Dar kartą didžiausi sveikinimai Viltei ir Smiltei. Jūs šaunuolės!

 

Rita Dijokienė, Marijampolės technologijų mokytojų metodinio būrelio pirminkė

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE