Paaiškino, kodėl „Sodros“ pensija neužtikrins orios senatvės

Nuo šių metų keičiasi pensijų kaupimo sistema, gyventojai patys turės nuspręsti, kaupti ar ne ir kaip tai daryti. Vis dėlto banko „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas teigia galintis paaiškinti, kodėl „Sodros“ pensija neužtikrins orios senatvės ir kodėl reikia kaupti papildomai.

Ekonomistas įsitikinęs, kad „Sodros“ pensija sudarys tik nedidelę dalį buvusio darbo užmokesčio (iki 40 proc.), be to, kuo didesnis darbo užmokestis, tuo mažesnė pakeitimo norma.

„Ką tai reiškia? Pirma, uždirbantiems mažiau nei 1800 eurų būsima „Sodros“ pensija bus mažesnė nei skurdo rizikos riba (2018 m. 337 eurai), tad tikėtina, kad „Sodros“ pensija ne tik neužtikrins orios senatvės, bet net ir nesugebės patenkinti bazinių gyventojų poreikių“, – teigia Ž. Mauricas.

Jis taip pat mano, kad uždirbantiems daugiau būsima „Sodros“ pensija bus didesnė nei skurdo rizikos riba (tad, tikėtina, patenkins būtiniausius poreikius), tačiau jokiu būdu neužtikrins orios senatvės, nes būsima pensija sudarys vos keliolika procentų buvusių pajamų.

„Dėl išmokų lubų maksimali „Sodros“ pensija būtų 560 eurų, o tokios pensijos nepavadintume oria. P. S. Net jei darbo užmokestis artimiausius 40 metų kasmet augtų po 4,3 proc., kaip yra prognozuojama „Sodros“ skaičiuoklėje, maksimali pensija, skaičuojant šių dienų kainomis, siektų 1400 eurų, o vidutinė – 520 eurų (tad orumo taip pat nėra labai daug)“, – svarsto ekonomistas.

Jis pateikia išvadą: siekiant padidinti būsimos pensijos dydį, papildomas kaupimas yra būtinas: „Jei nepatinka II pakopos pensijų fondai ar netenkina valstybės paramos dydis, galima rinktis kitas alternatyvas: akcijos, obligacijos, investiciniai fondai, rizikos kapitalo fondai, investicinis draudimas, indėliai, menas, vynas, juvelyrika, NT, vaikai ir t. t.“

 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE