Paežerių dvare – Ukrainos skulptoriaus paroda

Paežerių dvaro rūmuose veikia ukrainiečio menininko Oleksijaus Leonovo skulptūrų paroda „Dvasios keliais“. Suartinti du pasaulius – Žemės ir Dangaus – buvo visų menininkų svajonė nuo seniausių laikų. Dvasinio pasaulio išraiška, prisilietimas prie žmogaus sielos – ne tik Ukrainoje, bet ir užsienyje išgarsėjusio skulptoriaus O. Lonovo kūrybos temos.

Menininkas gimė Ukrainoje 1982 metais. Nuo ankstyvos vaikystės gabus berniukas jautė potraukį skulptūrai. 1993–1999

Oleksijus Leonovas
Oleksijus Leonovas

m. mokėsi T. G. Ševčenkos vardo Valstybinės dailės vidurinės mokyklos Skulptūros skyriuje. 2005 metais jis su pagyrimu baigė meno ir architektūros Nacionalinę akademiją. Dar studijų metais pradėjo atkakliai ieškoti gyvenimo tiesos ištakų, buvo kupinas noro suprasti šį pasaulį iš vidaus, pajausti ir surasti būties tiesą, kuri visada buvo aktuali tikrajam menui. Iš čia jaunam skulptoriui ir kilo susižavėjimas filosofija, mitologija, pasaulio kultūra bei religijų istorija. Tolimesnis Oleksijaus įgūdžių tobulinimas vyko aukštojoje mokykloje, vadovaujant akademikui Vasiliui Zacharovičiui Borodai.

2008 metais O. Leonovas tapo Ukrainos Nacionalinės menininkų bendrijos nariu. Skulptorius pasižymi išskirtiniu kruopštumu, jo kasdienis sunkus darbas tapo neatsiejama kūrybos dalimi. 2005-2019 metais įvairiuose Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos ir Europos miestuose surengta virš 150 asmeninių autoriaus parodų.

Leonovo menas – unikalus ir novatoriškas. Tai tapo proveržiu visos žmonijos istorijos meniniame supratime, suvokiant tikrąją žmogaus paskirtį ir jo dvasinio formavimosi kelius. Skulptorius išėjo už nacionalinės mokyklos ribų, suvokdamas būtį iš pažangiųjų ХХІ  amžiaus pozicijų. Autoriaus darbų tematika yra nepaprastai plati, įvairi. Per visą kūrybinių vaizdų įvairovę jis demonstruoja skirtingų laikmečių ir tautų žmogaus dvasios raidos istoriją. Skulptoriaus kūrybos pagrindu yra kultūrų, religijos, filosofijos dvasinė sintezė, ieškant atsakymų į sakralinius klausimus.

Kaip sako parodos autorius Oleksijus Leonovas, jo kūrybos koncepcija – „Vienyti žmones amžinųjų vertybių pagrindu, aukščiausiu žmogaus dvasios siekiu… Grožis yra nedalomas gyvenimo pagrindas visuose pasauliuose. Mano kūryba – tai grožio troškimo išraiška“.Oleksijaus Leonovo skulptūrų paroda Dvasios keliais

Skulptoriaus Leonovo plastinė kalba suformuota giliais žmogaus kūno anatomijos dėsnių pažinimais. Menininkas pirmenybę teikia šamoto technologijai, kuri suteikia galimybę išsaugoti visus autoriaus skulptūros bruožus ir priartinti ją prie aliejinės tapybos technikos, kurioje kūrinį nuo sumanymo iki pabaigos sukuria pats autorius.  Nušvitimo, maldos, dvasinio atsigavimo būsenos dominuoja meistro darbuose. Oleksijo Leonovo skulptūra, kupina gilaus turinio, skleidžia širdies šilumą, kurios jausmas tampa tikruoju atvirumu.

 

 

 

Parengta pagal Ukrainos humanistinės pedagogikos kultūros ir švietimo asociacijos informaciją

K. Inkratos nuotraukos

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE