Paežeriuose veikia laikrodžių paroda „Dvaro laikas“

Paežerių dvaras, atsisveikindamas su jubiliejiniais, 220 metais, vėl iš naujo suka laiko ratą ir sausio 9 dieną pakvietė vilkaviškiečius į naująją ekspoziciją – laikrodžių parodą „Dvaro laikas“. Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus turi sukaupęs nemažą laikrodžių kolekciją – apie 120. Daugiausia joje – sieninių, arba kitaip vadinamų švytuoklinių laikrodžių, kurie kažkada buvo savotiška namų puošmena. Rudenį kultūras centras-muziejus kreipėsi į vilkaviškiečius, kviesdamas dovanoti atliekamus laikrodžius muziejui. Šiuo metu veikiančioje parodoje galima išvysti ir vilkaviškiečių padovanotus jų gyvenimo liudininkus: tai ir rankiniai, ir staliniai, ir sieniniai laikrodžiai. Iš gyventojų rudenį dovanų buvo gauti 83 laikrodžiai. Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus dėkoja visiems dovanotojams ir primena, kad visa, kas jums brangu, ir norite, kad jūsų istorija būtų saugoma muziejuje, galite ją atnešti ir padovanoti visų muziejaus lankytojų džiaugsmui.

Parodoje „Dvaro laikas“ galima išvysti laikrodžių raidos istoriją. Klaipėdos laikrodžių muziejus parodai paskolino projektą – parodą „Muziejus ant ratų“. Šioje kilnojamoje parodoje – laikrodžių istorija nuo XIV iki XX amžiaus. Tai puiki edukacija moksleiviams.

Parodoje daug savitas istorijas turinčių laikrodžių, akį patrauks žadintuvų rinkinys, kuriame ant tarpukario žadintuvų rasite užrašus „Gudrus gaidys“, „Pirmos rūšies budnikas“ ir kitus. Bene įdomiausia parodos dalimi galima laikyti kišeninių laikrodžių kolekciją, kurie buvo pagaminti Šveicarijoje, dar ir dabar žinomose pasaulinį garsą turinčiose įmonėse, tokiose, kaip Omega ar Tissot ir kitose. Šie laikrodžiai buvo rasti Vilkaviškyje, statant naują namą, toje vietoje, kur tarpukariu buvo žydo laikrodžių krautuvė. Šie laikrodžiai turi ne tik kainas, prisegtas prie jų litais, bet ir dar vieną labai įdomų dalyką – Virbalio muitinės plombas.

Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus muziejininkai Kęstutis Inkrata ir Daiva Rožienė šiai parodai pagal smėlio laikrodžio principą sukūrė ledo laikrodį, kuris parodos lankytojams primins, jog vis dar laukiame žiemos ir ruošiamės Paežerių dvaro ledo skulptūrų festivaliui, kuris įvyks sausio 24-26 dienomis.

Paroda „Dvaro laikas“ veiks iki kovo 10 dienos.

Organizatorių informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE