Pagerbti labiausiai nusipelnę Marijampolės savivaldybės mokyklų mokinių tarybų nariai

Vakar vykę nuotoliniai „Mokinių tarybų apdovanojimai 2020“ vainikavo Marijampolės savivaldybės finansuojamą ir kartu su Moksleivių kūrybos centru įgyvendinamą projektą „Mokinių savivaldos matomos ir girdimos“, kurio tikslas – skatinti mokinių tarybų veiklą, pagerbiant aktyviausius ir labiausiai nusipelniusius Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų mokinių tarybų narius, įtraukiant juos į bendras veiklas, svarbias švietimo bendruomenei.

Marijampolės mokyklų mokinių tarybų apdocanojimai Povilas isoda

Sveikinimo žodį mokinių tarybų nariams taręs Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda prisiminė savo asmeninę patirtį žengiat pirmuosius žingsnius visuomeninėse organizacijose: „Nuoširdžiai dėkoju mokiniams už tai, ką Jūs darote. Ir pats buvau mokinys, ir dalyvavau įvairių visuomeninių organizacijų veikloje, todėl puikiai suprantu, koks sunkus ir pasiaukojamas Jūsų darbas. Jūs esate tie, kurie daro daugiau nei kiti, tačiau manais už tai gaunate neįkainojamą patirtį ir ugdote savo kompetencijas. Puikiai žinau, kiek daug nuostabių idėjų Jūs turite, todėl linkiu nesustoti. Džiaugiuosi, kad galime kartu spręsti Jūsų keliamas opias problemas. Kviečiu ir toliau glaudžiai bendradarbiauti dirbant kartu“.

Marijampolės mokyklų mokinių tarybų apdocanojimaiGausiai auditorijai staigmena tapo istorikės, LRT Nacionalinės ekspedicijos dalyvės, radijo laidų vedėjos ir visuomenės veikėjos Lukos Sinevičienės paskaita pilietiškumo tema. Dalindamasi mintimis apie pilietiškumą Luka atkreipė dėmesį, kad tik būdami kartu galime kažko pasiekti ir kurti pridėtinę vertę. Ji taip pat ragino mokinius nebijoti ieškoti jiems patinkančios veiklos ar kažką keisti bei turėti drąsos.

Marijampolės savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Loreta Rutkauskienė, viena iš apdovanojimų sumanytojų, džiaugėsi ir dėkojo Marijampolės moksleivių kūrybos centrui už puikiai įgyvendintą idėją. L. Rutkauskienė akcentavo, kad projektas „Mokinių savivaldos matomos ir girdimos“ dar nesibaigia ir ateinančiais metais, kai tik bus įmanoma, numatytos veiklos  bus tęsiamos. Ji taip pat išreiškė viltį, kad ši iniciatyva taps gražia tradicija.

Apdovanojimuose buvo įteiktos 4 nominacijos: „Metų iniciatyva“, „Metų kūrybiškumas“, „Metų savanorystė“ ir „Metų stiprybė“.  Renkant nominacijų nugalėtojus dalyvavo mokinių tarybų veiklą kuruojantys pedagogai.

Asmeniniai apdovanojimai įteikti kiekvienos mokyklos aktyviausiam nariui, iš viso apdovanota 10 mokinių tarybų narių.Marijampolės mokyklų mokinių tarybų apdocanojimai

Marijampolės moksleivių kūrybos centro direktorė Beata Valungevičienė džiaugėsi gausiu renginio dalyvių skaičiumi ir prisipažino nesitikėjusi, kad susidomėjimas bus toks didelis, jog visi norintys netilps pokalbių kambaryje. Renginyje dalyvavo 100 dalyvių. Anot direktorės, tai puikus įvertinimas, rodantis, kad mokiniai ir jų darbai yra matomi ir girdimi.

Apdovanojimų nominacijas pelnė:

Metų iniciatyva  – Šaltinio progimnazija

Už mokinių kokybiško laisvalaikio užtikrinimą pertraukų metu –įkurtus  žaidimų stalus  kiekvienoje fojė, stalo teniso stalą vyresniesiems mokiniams, šokių aikštelę. Už iniciatyvas: savaitė be namų darbų prieš atostogas, „Saldžioji diena mokykloje“, netradicinė Mokytojų diena (kai mokykla virsta piratų laivu, oro uostu, Indija…), Mažasis Paryžius – Valentino dieną (nuostabu, kai mokykloje skamba   Marlene Dietrich muzika, o koridoriai nusėti molbertais su besisiūlančiais nupiešti portretą dailininkais), arba mokykla virsta kalėdiniu miestu. Už valstybinių švenčių akcijas, kai visa bendruomenė įtraukiama į bendrą šokį, bendros lietuviškos dainos pertraukų metu – Talentų aikštėje. Šeimų šventė, Mokyklos Garbės apdovanojimai ir kt.

Metų kūrybiškumas – Marijonų gimnazija  

Už kūrybišką požiūrį ir veiklas, tokias kaip „Skalbadienis“ – paskutiniais mėnesių penktadieniais diena be uniformų, kurie įpareigojo aprangą pritaikyti įvairioms temoms: „80‘s“, „Raudona“, „Rudeniškiausia klasė“ ir t.t.; už padėkos akciją socialiniuose tinkluose „Padėka mokytojams“, už pastangas karantino laikotarpiu ir kitas; už atgaivintą renginį „Šauniausia Metų klasė“, kurio metu klasės jau nuo rugsėjo mėnesio dalyvauja įvairiuose iššūkiuose, renginiuose, atlieka užduotis, kurios skiriamos kas mėnesį, ir renka taškus. Pavasarį bus suorganizuotas baigiamasis šou renginys. Renginio metu klasės atliks paskutines užduotis, kurios bus ir teatralizuotos, ir muzikinės. O  kad galėtų pretenduoti į Šauniausios klasės titulą, klasės jau yra sudalyvavusios Rudeniškiausios nuotraukos konkurse, Pyragų kepimo konkurse, ruošiasi kalėdinio sveikinimo konkursui – į šios užduoties atlikimą įtraukti ir klasių mokinių tėveliai, sesės, broliai bei seneliai.

Metų savanorystė – Liudvinavo Kazio Borutos gimnazija

Už savanorystės akciją „Petis į petį“, pilietiškumo skatinimą puošiant seniausią Liudvinavo ąžuolą, bendruomenės vienijimą bendroms veikloms.

Metų stiprybė – Želsvos progimnazija

Už akcijas Dauno sindromo, tolerancijos, savivaldos dienoms paminėti, vienijančias bendruomenę susitelkti bendroms veikloms,  ir už tai, kad jaučiasi atsakingi vieni už kitus, kad užbaigia pradėtus darbus, pasitiki, išklauso vieni kitus, nebijo sakyti nuomonės, sąžiningi, pataria vieni kitiems, palaiko vieni kitus ir visada siekia tobulėti.

Metų aktyviausi:

  1. ,,Ryto“ pagrindinėje mokykloje – Ugnė Kulbokaitė. 
  2. Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijoje – Martynas Miliauskas,
  3. „Šaltinio“ progimnazijoje – Paulina Talačkaitė
  4. Mokolų progimnazijoje – Beatričė Šimkutė
  5. Želsvos progimnazijoje – Kamilė Kvederevičiūtė.
  6. Marijonų gimnazijoje – Emilija Baščenkaitė
  7. Rygiškių Jono gimnazijoje – Dovilė Lipnevičiūtė;
  8. Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijoje– Kamilė Sajūtė
  9. Jono Totoraičio progimnazijoje– Laura Pečkauskaitė
  10. Rimanto Stankevičiaus progimnazijoje – Haidi Jociūtė.

Apdovanojimų nugalėtojų, kai tik leis epidemiologinė situacija, lauks kelionė aplankant Lietuvai svarbias istorines vietas, taip pat pilietiškumo konferencija, kino filmo peržiūra ir dirbtuvės įvairiomis temomis.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE