Pagrindiniai kriterijai, svarbūs renkantis patalynės užvalkalus

Nusprendus įsigyti naujos patalynės neretai keliamas klausimas, kokie patalynės komplektai-užvalkalai galėtų būti geriausiu pasirinkimu. Siūlomos patalynės asortimentas yra tikrai labai gausus, todėl atsižvelgus į tam tikras svarbiausias patalynės savybes atrasti tinkamus sprendimus bus galima kur kas paprasčiau. Taigi, ką rekomenduojama įvertinti ieškant naujos patalynės?

Patalynės užvalkalų dydis

Jei nesate užtikrinti, kokio dydžio patalynės užvalkalus vertėtų užsisakyti, pirmiausia reikėtų išmatuoti pagalvių ir antklodės dydį. Pasidomėkite, kas sudaro patalynės užvalkalų komplektaciją – tam tikrais atvejais komplekte galima rasti ir paklodę, todėl išmatuokite ir lovos dydį. Jei paklodę pirksite atskirai, nuspręskite, koks pasirinkimas bus palankesnis – paklodė su guma ar užtiesiama paklodė.

Užvalkalų audinys

Visuomet rekomenduojama rinktis natūralaus audinio patalynės užvalkalus, kurie leidžia odai kvėpuoti ir užtikrina maksimalų komfortą. Dažniausiu pasirinkimu tampa medvilniniai patalynės užvalkalai, tačiau naudinga žinoti, kad medvilnės apdirbimo būdų yra gana nemažai:

  • Drobelė – tai patvarus ir ilgaamžis audinys, kuris puikiai sugeria drėgmę. Drobelė nereikalauja ypatingos priežiūros, be to, ilgainiui ji išlaiko savo pradinę formą ir nesipumpuruoja;
  • Flanelė – tai medvilninis audinys su pūkeliu, kuris puikiai tinka šaltuoju metų laiku;
  • Satinas – tai itin švelni ir maloni prisilietimui medvilnė, iš kurios pasiūta patalynė ne tik užtikrina ramų miegą, bet taip pat padeda sukurti jaukų ir prabangiai atrodantį miegamojo interjerą.

Patalynės užvalkalai taip pat gali būti siuvami iš šilko ar iš lino – šie natūralūs audiniai puikiai sugeria drėgmę ir užtikrina kokybišką poilsį, tačiau svarbu įvertinti, kad tokie audiniai reikalauja atidesnės priežiūros.

Patalynės užvalkalų dizainas

Patalynės užvalkalai gali būti pačių įvairiausių raštų ir spalvų, todėl juos galite derinti prie miegamojo interjero, arba tiesiog pasirinkti tokį dizainą, kuris geriausiai atspindėtų jūsų charakterio savybes. 

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE