Palestina. Laisvė yra labai graži

Sėkmingai pasirodžiusi Vilniaus tarptautinėje knygų mugėje, apkeliavusi penkiolika Lietuvos miestų ir miestelių, pirmoji Lietuvoje knyga apie Palestinos žmones “Palestina: Laisvė yra labai graži” sausio 16 d., 17 val. lankysis Marijampolėje, kultūros centro Dailės galerijoje.

Renginyje dalyvaus svečiai: knygos autorė Giedrė Steikūnaitė ir pilietinio judėjimo “Solidarūs su Palestina” įkūrėja Gabrielė Tervidytė. Jos papasakos apie Palestiną, kokią ją patyrė ir apie kokią dažniausiai nekalbama žiniasklaidoje. Apie tremtį, gyvenimą okupacijoje ir didžiulį laisvės troškimą, taip puikiai pažįstamą ir mums. Bus rodomos nuotraukos ir video, kalbama, klausiama ir atsakoma.

Šis, tarsi tolimas kraštas iš tiesų yra mums labai artimas ir, manau, mums lengvai suprantamas, ypač Sausio 13-osios dienomis. Būtent šių dienų aplinkoje knyga pristatoma Sūduvoje, ženkliausiai prisidėjusioje ir prie Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečio, ir prie mūsų Atgimimo 30-mečio.

Tai taip pat kraštas, dėl kurio visai neseniai užvirė pasaulyje karščiausios diskusijos. Ar pritarti JAV ambasados perkėlimui iš Izraelio sostinės Tel Avivo į Palestinos sostinę Jeruzalę ir karo sąlygomis praktiškai neleisti palestiniečiams turėti savo valstybės ir sostinės toje pačioje Jeruzalėje, ar palaikyti civilizacijos ir susitarimų viršenybe remiamą taikesnę ateitį su tautų apsisprendimo teise ? Lietuvos delegacija Jungtinėse Tautose šiuo metu pasakė “Ne” JAV ketinimui, nes Europos Sąjungos ir dauguma kitų pažangių valstybių siūlo Jeruzalės ir visos Palestinos, o tuo pačiu ir vertybių, skaitlingesnių ir mažiau gyventojų turinčių šalių klausimus spręsti tik derybų keliu. O kaip bus ateityje ?

Kviečiu geriau pažinti Palestinos tautų žmonių elgesį, vertybes, santykius, likimą ir ateitį, jiems padedančius ir trukdančius arabų ir žydų pasaulius, palestiniečių laisvės troškimą.

Geresnis šių tautų, žmonių ir jų kultūrų pažinimas padės susidaryti teisingę nuomonę apie jų abejų siekius pasaulyje, tenai, kur “labai tolima”, ir “visai čia pat”.

Iki pasimatymo

Gintaras Skamaročius

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.