Palydėta vasara – Žolinė Trakiškiuose

Dar 2002 metais įsikurta Marijampolės savivaldybės Trakiškių kaimo bendruomenė iki praėjusių metų buvo pasyvi ir praktiškai veiklos nevykdė. Apie pusę tūkstančio gyventojų turįs kaimas yra priemiestinis, nuo jo iki Marijampolės centro viso labo tik keturi kilometrai, tad galimai šis faktorius lėmė gan didelę gyventojų kaitą jame po to, kai prieš tris dešimtmečius likviduotas „Pavasario“ kolūkis. 

Pirmas rimtesnis žingsnelis burti kaimo žmones bendrai veiklai žengtas lygiai prieš metus, Ievai Laibinienei vadovaujant bendruomenei. Tąkart nutarta drauge švęsti vasaros išlydėjimo šventę –  Žolinę. Šventė pavyko ir žmonėms patiko, todėl  ir šiemet nuspręsta surengti vasaros palydėtuves dar prašmatniau,  įdomiau.  Per metus pasikeitė ir bendruomenės pirmininkė, mat I. Laibinienė dėl asmeninių priežasčių paprašė atleisti ją iš šių pareigų. 

Buvo parašytas projektas, ieškota ir kitų finansavimo šaltinių, taip pat ir bendruomenės nariai paraginti nors simboliškai prisidėti prie veiklos finansavimo. Vykdant projektą „Žolinės Trakiškiuose“ renovuotas kaimo kryžius, pastatytas dar 1989 metais, sutvarkyta jo aplinka (žr. nuotrauką). Ačiū visiems kartu ir kiekvienam atskirai prisidėjusiems prie šio darbo. 

O planų ir idėjų ateičiai turima daug, tad bus nelengva. Pirmiausia teks įsigyti bendruomenei skirtas patalpas ir erdves bei jas tinkamai sutvarkyti. Tikiu, jog žingsnelis po žingsnelio mes visi kartu įgyvendinsime tai. Trakiškių kaimo bendruomenės nariai galėtų pasekti pavyzdžiu tokių aktyvių jos narių kaip Rimantas Marčiukaitis, Simas Kalasauskas, Vidmantas Urbanavičius bei Janina Ir Romualdas Bagdonai. Šie žmonės už aktyvų dalyvavimą bendruomenės veikloje ir pagalbą vykdant projektą „Žolinės Trakiškiuose“ apdovanoti padėkos raštais. Taip pat už iniciatyvą ir pagalbą kuriant Trakiškių kaimo bendruomenę bei aktyvų dalyvavimą vykdant projektą „Žolinės Trakiškiuose“ nuoširdus ačiū tartas Ievai Laibinienei ir Jolantai Bartninkienei.

Į šventę pasveikinti Trakiškių gyventojų atvyko Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis, Marijampolės seniūnijos seniūnas Juozas Milius, Marijampolės savivaldybės tarybos nariai Albinas Mitrulevičius, Alvydas Kirkliauskas, Kęstutis Petraška ir Gudelių seniūnijos seniūnas Žydrūnas Krulikas. 

Šių metų Žolinės šventėje veiklos užteko tiek jaunam, tiek vyresnio amžiaus šventės dalyviui. Mažiausius džiugino batutas, loterija, Daivos Kresninkevičienės piešiami dailūs piešiniai ant veido, o  Jolitos Lukšienės treniruotė nūnai populiarios zumbos ritmu išjudino visus mažuosius mylinčius šiuolaikišką šokį. Marijampolės tarybos nario Kęstučio Petraškos karieta su šventiškai papuoštu žirgu kieme suko ratą po rato. Didelius bei  mažus gardžiu šiupiniu pavaišino Regina ir Alius Pakrosnevičiai. Alinos Liepinaitienės dėka svečiai pasinėrė į aromaterapijos paslaptis ir pagilino žinias apie augalų sveikatingąsias savybes. 

Marijampolės tarybos narys, „Sūduvos galiūno“ konkursų rengėjas Alvydas Kirkliauskas, surengė svorio kėlimo, rankos lenkimo, virvės traukimo rungtis dideliems bei mažiems. Svorio kėlimo rungtyje  medalius iškovojo Egidijus Bendoraitis, Giedrius Jankantas ir Mindaugas Galinis. Rankos lenkimo rungtyje stipriausi buvo Ramūnas Kastanavičius, Egidijus Bendoraitis ir Mindaugas Galinis. Svorio laikyme jėgas išbandė ir medalius pelnė – Augustas Kalasauskas, Vaidas Slavickas ir Mindaugas Galinis. Rankos lenkimo rungtyje nuožmi kova vyko ir tarp vyrų, ir tarp moterų. Nugalėtojų laurai šį kartą atiteko Emilijai Sinkevičei, Valdai Šalaševičiūtei, Daiva Kresninkevičienei, Evelina Šipšinskienei ir Jolanta Bartninkienei. Daug aistros, užsispyrimo, jėgų ir ryžto iš jaunųjų šventės dalyvių pareikalavo virvės traukimo rungtis.  Čia nugalėtoja pripažinta  draugystė, tad mažieji sportininkai buvo apdovanoti saldžiomis UAB „Mantinga“ dovanėlėmis. 

Muzikinę Žolinių Trakiškiuose dalį, norėdami įtikti įvairiems skoniams, taip pat stengėmės paįvairinti. Žiūrovams koncertavo apeiginio dainavimo grupė „Dijūta“, Igliškėlių kaimo kapela „Vaivora“, estrados solistė Indrė Kastanavičienė, vakarą užbaigė MKC Daukšių skyriaus moterų vokalinis ansamblis vadovaujamas D. Bičkauskaitės.

Esame dėkingi šventės rėmėjams, be kurių pagalbos tokią šventę suorganizuoti tikrai nepavyktų. Tariame ačiū Marijampolės savivaldybės administracijai, Marijampolės seniūnijai, UAB „Mantinga“, Europos parlamento nariui Juozui Olekai, Marijampolės kultūros centrui ir Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos Marijampolės skyriui. Taip pat  Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai skyrusiai lėšų šiam projektui. 

Galerijoje –  Vytauto Karsoko ir šventės dalyvių, Trakiškių bendruomenės narių nuotraukos

Linos Sarpalienės – Marijampolės savivaldybės Trakiškių kaimo bendruomenės pirmininkės inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE