Paminėtas Marijampolės P. Kriaučiūno viešosios bibliotekos 100-mečio jubiliejus

Marijampolės P. Kriaučiūno viešoji biblioteka paminėjo šimto metų (1921–2021) veiklos sukaktį ir  pakvietė svečius  bei marijampoliečius kartu atverti duris į naują šimtmetį.

Bibliotekos 100-o metų veiklos jubiliejaus paminėjimo renginyje dalyvavo savivaldybės meras Povilas Isoda, mero pavaduotojas Artūras Visockis,  administracijos direktorius Karolis Podolskis, Tarybos nariai, LR Seimo narys Andrius Vyšniauskas, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas, kolegos iš kitų šalies bibliotekų, savivaldybės kultūros įstaigų atstovai, partneriai ir bičiuliai.

„Labai džiaugiamės ir didžiuojamės modernia bei įvairaus amžiaus marijampoliečių gausiai lankoma biblioteka mieste. Šimtmetį skaičiuojanti biblioteka šiandien turi puikų profesionalų kolektyvą, naujausias technologijas ir yra svarbus bei gyvybingas bendruomenės  ir kultūros centras.  Praėjęs bibliotekos gyvavimo šimtmetis mena įvairius bibliotekos pokyčius, plėtrą ir įdiegtas sparčiai kintančias naujoves. Tačiau  didžiausia vertybė – darbuotojai, kurie yra kūrybingi, vykdantys daug įvairių veiklų ir, svarbiausia, visus lankytojus pasitinkantys su  šypsena. Sveikinu visą bibliotekos kolektyvą šios garbingos sukakties proga ir linkiu į naują šimtmetį žvelgti su pasitikėjimu, tikėjimu, kad ir ateityje bibliotekų veikla bus svarbi bei reikalinga ir niekada netrūks ištikimų bibliotekos lankytojų“, – sveikindamas kolektyvą jubiliejaus proga sakė savivaldybės meras P. Isoda.

Bibliotekos jubiliejaus minėjimo renginyje buvo trumpai pristatyti praėjusio šimtmečio bibliotekos infrastruktūros ir veiklos pokyčiai, pasidžiaugta gražiais darbais, vykdomais projektais.

Bibliotekos 100-mečio proga buvo įteiktos LR kultūros ministro padėkos bibliotekos direktorei Daivai Kirtiklienei ir darbuotojoms.

Šimtmečio sukaktis verta šventinio džiaugsmo, todėl nestigo renginyje gražių sveikinimų ir linkėjimų. Buvo proga įvertinti praėjusį laiką ir pasiekimus bei  padėkoti bičiuliams ir partneriams, kuriems buvo įteikti specialūs suvenyrai – jubiliejiniai laikrodžiai. Skambėjo  nuotaikingas dainininko Martyno Kavaliausko ir grupės koncertas, o jubiliejinę šventę vainikavo šventinis tortas.

Bibliotekos šimtmečiui buvo skirtas ir šių metų festivalis „Reali virtualybė“, kurio renginių programoje įvairios, įdomios ir smagios veiklos bei pramogos su trumpu, tačiau solidžiu jubiliejiniu šūkiu „Šimtas“. Šimtas –tai šimtas  metų bibliotekos gyvavimo, mokslo ir technologijų pažanga, šimtas metų kultūros ir laisvalaikio iššūkių ir galimybių mieste.

Festivalio „Reali virtualybė“ įvairių pramoginių ir pažintinių renginių programa pakvietė vaikus, jaunimą ir šeimas atrasti, pažinti, tyrinėti ir žvelgti šimtą metų ateitin. Vyko edukacija šeimoms su vaikais „Muilo gamyba“, diskusija „Išmaniųjų technologijų dabartis ir ateitis: kodėl nesaugumas yra patogumo kaina?“.

Įsiamžinti kvietė momentinės fotospaudos studija „Green screen“, virtualios realybės akinių pramogos visai šeimai, 3D dirbtuvės vaikams „Projektuoju pats“. Smagiai švęsti pakvietė Sauliaus ir Jokūbo Bareikių muzikinis pasirodymas.

Visą dieną veikė kultūros paveldo interaktyvi 3D paroda „Įtraukiantis Marijampolės paveldas” ir interaktyvi paroda „Laiko efektai“.

Užvėrus praeito šimtmečio duris, bibliotekoje pradedamas naujas istorijos etapas. Literatūrologės, profesorės Viktorijos Daujotytės žodžiais –  „biblioteka yra vieta, kur žmogus susitinka su knyga, žmogus susitinka su žmogumi, mintys susitinka su mintimis“.

Gražaus darbais ir turtingo  knygų bei skaitytojų naujo bibliotekos šimtmečio!

Galerijoje – Vytenio Skroblo nuotraukos

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE