Paplūdimio tinklinio turnyro „Žalgirio taurė 2021“dalyviai po karštų kovų gaivinosi Šešupės vandenyje

Marijampolėje vykusiame paplūdimio tinklinio turnyre „Žalgirio taurė-2021” rungtyniavo 4 moterų ir 24 vyrų komandos.  Kovos vyko Rygiškių Jono gimnazijos paplūdimio tinklinio aikštelėse, esančiose prie pagrindinio miesto parko ir Šešupės.

Komandoms teko kovoti ne tik su savo varžovais, bet ir su dideliu karščiu. Po rungtynių žaidėjai skubėdavo į Šešupę gaivintis vėsiame vandenyje.

Moterų varžybos vyko vienoje grupėje, o vyrų – A ir B lygose. A lygos turnyre žaidė labiau profesionalūs sportininkai, o B – mėgėjai.

„Kiekvieną kartą tikimės, kad į turnyrą atvyks pajėgios komandos. Tačiau didelis karštas, žmonių atostogos koregavo dalyvių skaičių. Labiausiai patiko A lygos vyrų turnyro laimėtojos Kauno T/K komandos žaidimas.

Stebino didelis Marijampolės veteranių entuziazmas žaisti tinklinį. Joms atstovavo visos 4 komandos.

Aikštelėse matome įvairaus amžiaus tinklininkų, su jaunimu kovojo ir 50-mečiai žaidėjai“, – turnyrą pakomentavo jo vyr. teisėjas, 2015 m. ir 2018 m. Lietuvos čempionas, Marijampolės sporto centro tinklinio treneris Ovidijus Valinčius.

Nugalėtojų komandoje – policijos pareigūnės  

Moterų grupėje nugalėtojomis tapo marijampolietės Vilija Danilevičė ir Agnė Čebanauskienė, atstovavusios „Tera“ komandai. Jos lemiamoje kovoje 2:0 nugalėjo kitą Marijampolės duetą, susibūrusį į FISU ekipą – Audronę Pucėtienę ir Grytę Markevičiūtę.

„Žalgirio“ taurės laimėtojos – Marijampolės apskrities vyriausiojo  policijos komisariato darbuotojos: V. Danilevičė – Informacijos analizės poskyrio  vyriausioji tyrėja, o A. Čebanauskienė – policijos skyriaus vyresnioji specialistė.

Tai ne pirmasis jų medalis šiemet. Marijampolietės per XI Lietuvos policijos paplūdimio tinklinio turnyrą užėmė trečią vietą.

Dabar jos džiaugėsi pergale žalgiriečių varžybose.

„Nuostabus turnyras, jis mums buvo puiki šventė. Gerai pasižaidėme, paprakaitavome, puikiai praleidome dieną. Praėjusiais metais šiose varžybose buvome trečios, o šiemet pavyko nugalėti“, – pasidžiaugė 43-ejų V. Danilevičė, kuri buvo pripažinta ir naudingiausia turnyro žaidėja bei apdovanota specialiu prizu.

Ji tinklinį žaidžia nuo vaikystės. Šios sporto šakos pagrindų sportininkę išmokė žinomas treneris Romas Sujeta.

Jos porininkė A. Čebanauskienė į tinklinį atėjo prieš maždaug 10 metų.

„Žalgirio“ taurės laimėtojos turnyrui rengėsi Pašešupio parke, kur yra viena paplūdimio aikštelė. Jos per savaitę treniravosi 2-3 kartus.

Po traumos – į tinklinio aikštelę

Įdomi sidabro medalininkių FISU komanda: A. Pucėtienei – jau 58-eri, ji buvo vyriausia turnyro žaidėja, o G. Markevičiūtė, profesionaliai žaidusi krepšinį, dėl traumos buvo priversta keisti sporto šaką.

„Mes labai džiaugiamės, kad ji pradėjo žaisti tinklinį ir labai noriai treniruojasi. Visos žaidžiame salės tinklinį ir esame vienos komandos narės. Tik vasarą išsibarstome į poras, tampame varžovėmis ir einame į paplūdimius.

Dalyvaujame įvairiose veteranių varžybose, pelnome apdovanojimų. Kažkada Marijampolėje buvo labai stipri moterų komanda, išaugo puikių žaidėjų, bet laikui bėgant nebeliko moterų tinklinio trenerio.

Todėl ir atsitiko taip, kad jau kuris laikas nėra žaidėjų, kurios galėtų mus  pakeisti. Tinklininkės,  baigusios gimnazijas, išvažiuoja studijuoti į aukštąsias mokyklas. Dabar auga 12-13 metų jaunos žaidėjos, bet joms dar reikia daug treniruotis“, – pasakoja V. Danilevičė.

Pergalė po dramatiškos kovos

Vyrų A lygos nugalėtoja tapo Kauno T/K komanda. Ji pasivadino žaidėjų vardų pirmosiomis raidėmis: Tautvydas Juodiška ir Kęstutis Ranšys.

Finale jie tik po įtemptos kovos 2:1 (trečia partija laimėta vos dviejų taškų skirtumu) nugalėjo Lazdijų „Šlapenkės“ tinklininkus.

Varžovai buvo verti vienas kito, galėjo nugalėti tai vieni, tai kiti.

Pirmą partiją geriau žaidė Lazdijų tinklininkai, o antrą – kauniečiai, kurie  išlygino rezultatą partijomis 1:1.

„Finale mes vos išnešėme savo kailį. Pirmą partiją man nepavyko susitvarkyti su įtampa, varžovams atliekant padavimus.

Antrą partiją sėkmingai atlikome kelias užtvaras ir emociškai atsitiesėme, reabilitavomės.

Trečia partija vyko taškas į tašką, bet jos pabaigoje Fortūna nusišypsojo mums“, – įspūdžiais pasidalijo Kaune gyvenantis, bet Vilniuje projektų konsultantu dirbantis K. Ranšys.

Nugalėtojai  save pavadino savamoksliais, jie nelankė jokios sporto mokyklos.

K. Ranšys tinklinį pradėjo žaisti prieš penkerius metus, o jo porininkas,  geodezinių matavimų įmonėje dirbantis T. Juodiška, pripažintas naudingiausiu turnyro žaidėju – metais vėliau.

„Ne kartą pavyko laimėti įvairius mėgėjų turnyrus. Tai mano trečioji pergalė „Žalgirio“ taurės turnyre, tik pirmaisiais metais žaidžiau su kitu tinklininku.

Žaidžiant su Tautvydu šiame turnyre nugalėjome antrą kartą. Mums ypač patiko Marijampolės paplūdimio tinklinio aikštynas, didelė erdvė, vyraujanti puiki atmosfera.

Jeigu yra pasirinkimas, kur žaisti, visada renkamės Marijampolę. Smagu rungtyniauti gerai įrengtose jų aikštelėse, kurios yra aptvertos tinklais.

Lietuvoje yra nedaug vietų, kur taip malonu žaisti. Iš aplinkinių vietų mums  Marijampolė – prioritetas“, – teigė K. Ranšys.

Trečią vietą A lygos turnyre užėmė Kelmės „Kolūkis“.

B lygos varžybas laimėjo Druskininkų „Pučia“, finale po atkaklios kovos 2:1 nugalėjusi šilališkius. Trečia – Alytaus „Tesla“.

Nugalėtojus ir prizininkus apdovanojo „Žalgirio“ draugijos generalinis sekretorius Vytas Nėnius, varžybų vyr. teisėjas O.Valinčius ir Marijampolės sporto klubų sąjungos „Žalgiris“ pirmininkas Gintautas Janušauskas.

Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

Nuotraukos organizatorių.

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE