Parodoje ,,Pažink Sūduvos kultūros paveldą” – antram gyvenimui prikelti objektai

Paroda skirta Sūduvos kultūros paveldui / Marijampolės savivaldybės administracijos nuotr.

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje atidaryta paroda ,,Pažink Sūduvos kultūros paveldą”, skirta „Sūduvos metams“.

Parodoje pristatomi 14 pastaraisiais metais atnaujintų, itin reikšmingų istoriniu, architektūriniu požiūriu objektų, kurie pritaikyti visuomenės poreikiams, įvairioms veikloms bei turizmo reikmėms.

Parodos atidarymo renginyje, kurį organizavo Kultūros paveldo departamentas kartu su Marijampolės regiono turizmo informaciniais centrais bei Petro Kriaučiūno viešąja biblioteka, dalyvavo Savivaldybės mero pavaduotojai Artūras Visockis ir Paulius Marozas bei savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis.

Kultūros paveldo objektų sutvarkymas tai ir kultūros paveldo objektų tvarkybos darbai, kuriems reikalingas tikslinis finansavimas, ir jų aktualizavimas bei tikslinis pritaikomumas, todėl buvo svarbu išgirsti gerąsias patirtis, puoselėjant ir pritaikant regiono paveldo objektus.

Sūduvos regiono svarbiausius objektus aktualizuojančioje parodoje pristatomi 4 Marijampolėje sutvarkyti ir visuomenės poreikiams pritaikyti bei naudojami ir lankomi paveldo objektai: Lietuvos kariuomenės leitenanto Antano Matulaičio ir mokytojo, visuomenės veikėjo Jurgio Steponaičio kapai, Marijampolės senosios ligoninės pastatų kompleksas, Marijampolės šv. arkangelo Mykolo bažnyčios ir marijonų vienuolyno statinių kompleksas, teisininko, visuomenės veikėjo Andriaus Bulotos sodybos namas.

Kultūros paveldo departamento Alytaus-Marijampolės teritorinio skyriaus patarėja Violeta Kasperavičiūtė pristatė parodoje eksponuojamas restauruotas kultūros paveldo vertybes, jų sutvarkymą ir pritaikymą bei bendradarbiavimą su savivaldybėmis ir objektų savininkais puoselėjant bei įkvepiant naują gyvenimą paveldo objektams.

Renginyje kalbėjęs vicemeras Paulius Marozas pasidžiaugė, kad pastaruoju metu, bendradarbiaujant su Kultūros paveldo departamentu, Marijampolėje sutvarkyti keli svarbūs kultūros paveldo objektai tarnauja socialinėms bei kultūrinėms veikloms, o artimiausiu metu ruošiamasi tvarkyti ir muziejinei veiklai pritaikyti Kvietiškio dvaro sodybos komplekso sandėlį.

Marijampolės turizmo ir verslo informacinio centro „SMART Marijampolė“ vadovė Ieva Vizgirdienė bei kitų regione veikiančių TIC atstovai pristatė kultūros paveldo objektų, esančių jų savivaldybėse, panaudojimą turizmui, juose organizuojamus renginius, rengiamus turistinius maršrutus, kuriais domisi ir renkasi į Sūduvos regioną atvykstantys turistai vis aktyviau lankantys kultūros paveldo objektus.

Pažintis su atnaujintais kultūros paveldu objektais ir geroji praktika – antram gyvenimui prikelti paveldo objektus tampa vis svarbesnė, nes sutvarkytas kultūros paveldas gali ne tik puikiai pasitarnauti įvairioms visuomenės reikmėms, bet ir puikiai reprezentuoti miestą ar regioną.

Paroda bibliotekoje veiks iki gegužės 20 d.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE