Pasaulinė kultūros diena – su Taikos vėliava

Balandžio 15-oji – Pasaulinė kultūros diena. Lietuvoje Kultūros diena minima jau 15-tą kartą ir keliama Taikos vėliava. Ji simbolizuoja taikos per kultūrą idėją –  pasiryžimą saugoti ir puoselėti dvasines bei materialines kultūros vertybes.

„Kultūra mes išreiškiame savo šalies ir krašto tapatumą, saugome tradicijas ir papročius, puoselėjame savo talentus ir kuriame  įdomius kultūros įvykius. Pasaulinės kultūros dienos proga J. Basanavičiaus aikštėje taip pat pakelta Taikos vėliava, išreiškiant pasiryžimą saugoti ir puoselėti dvasines bei materialines kultūros vertybes. Kultūros diena – tai muziejų, bibliotekų, kultūros centrų, teatro, muzikos, dailės, literatūros, kino, kultūros vertybių apsaugos specialistų, kultūros visuomeninių organizacijų, meno mėgėjų šventė. Įprastai Pasaulinė kultūros diena buvo švenčiama oficialiame renginyje, tačiau šiemet dėl pandemijos susitikti negalime. Nuoširdžiai sveikinu visus kultūros puoselėtojus Kultūros dienos proga. Dėkoju už nuoširdžią veiklą, kuri yra girdima ir matoma. Jūsų renginiai ir projektai garsina savivaldybę, puoselėja krašto tradicijas, sudaro galimybes regiono kultūros tęstinumui ir sklaidai, kultūros vertybių išsaugojimui,  laisvai kultūros raiškai ir dalyvavimui kultūrinėje veikloje. Dėkoju visiems,  kurie vienaip ar kitaip prisiliečia prie kultūros, prisideda prie to, kad skambėtų muzika ir daina, vyktų įvairūs renginiai. Linkiu geros nuotaikos ir tikėkimės kuo greičiau sulaukti gerų žinių, kad vėl galime laisvai grįžti prie kūrybinių darbų. Tegul ateities darbai  kultūros srityje būna paženklinti šiltu bendradarbiavimu, tarpusavio pagarba ir pasitikėjimu. Tegul nepristinga kūrybinių minčių, naujų iniciatyvų ir pasididžiavimo savo kilnia misija –  puoselėti kultūrą ir garsinti Marijampolę bei Sūduvos kraštą“, – sako mero pavaduotojas Artūras Visockis.

Kultūros dieną kaip atmintiną Lietuvos Respublikos Seimas įteisino 2006 metais. Ši diena pasirinkta todėl, kad 1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas drauge su dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovais pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Raginant visus saugoti žmonijos kultūros vertybes bei jomis rūpintis, ši diena pavadinta Pasauline kultūros diena. Jos simboliu pasirinkta Taikos vėliava – rubino spalvos žiedas, juosiantis tris rubino spalvos skritulius baltame fone, reiškiantis „taika per kultūrą“. Taikos Vėliavos  simbolis reiškia ir  žmogaus paskirtį: mintimis, žodžiais ir veiksmais kurti grožį.

Kaip praėjusiais, taip ir šiais metais Kultūros dieną renginiai vyks, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją. Šia ypatingą kultūrai dieną, vis dar laikantis karantino reikalavimų, kviečiame  aplankyti veikiančias parodas ir  ekspozicijas bei pasidžiaugti kultūra, kuri pasauliui „sustojus“ visiems mums tapo dar brangesnė,  apsilankant Marijampolės kultūros centro, Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus, Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos, Marijampolės dramos teatro „Facebook“ paskyrose.

Gražios ir prasmingos Kultūros dienos!

 

Marijampolės savivaldybės administracijos  informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE