Pasaulio čempiono Egidjaus Balčiūno taurės varžybos

Birželio 4 dieną, į Marijampolės Kvietiškio užtvankos pakrantėje įsikūrusios Baidarių irklavimo bazės teritoriją suvažiavo net 77 baidarių ir kanojų irkluotojai iš Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio. Jie kartu su varžybų šeimininkais, sportinėje kovoje, sprendė klausimą kam šiais metais atiteks daugkartinio Europos bei pasaulio čempiono – Sidnėjaus, Atėnų, Pekino ir Londono olimpiadų dalyvio, irkluotojo, marijampoliečio Egidijaus Balčiūno vardo taurė.

Jaunesniosios kartos skaitytojams priminsiu, jog Egidijus Balčiūnas savo įspūdingą sportinę karjerą, prieš kelis dešimtmečius pradėjo irkluodamas būtent Marijampolės Kvietiškio vandens saugykloje, treniruojamas dabar jau, taip pat tituluoto – Lietuvos nusipelniusio, tarptautinės klasės trenerio, Marijampolės sporto centro baidarių irklavimo trenerio Beniaus Jankevičiaus.

Irkluoja Egidijus Balčiūnas
Irkluoja Egidijus Balčiūnas

Tad pagerbiant sportininko talentą, jo pasiekimus garsinant Lietuvos vardą pasaulyje buvo nuspręsta būtent Marijampolėje kasmet rengti pasaulio čempiono Egidijaus Balčiūno vardo irkluotojų varžytuves. Beje, į varžybų atidarymą buvo pakviestas ir pats E. Balčiūnas, tačiau dėl užimtumo jis atvykti negalėjo. Neabejoju, kad jauniesiems irkluotojams tikrai malonu būtų buvę gauti apdovanojimus iš Egidijaus rankų, tai jaunimą motyvuotų siekti naujų sportinių aukštumų.

Pirmasis talentingo sportininko treneris, Benius Jankevičius, prisimena tuos laikus, kai treniravo būsimą net keturių olimpinių žaidynių dalyvį ( 2000 m. Sidnėjus, 2004 m. Atėnai, 2008 m. Pekinas, 2012 m. Londonas), tris kartus pasaulio čempioną 2001-2003 metai dviviečių baidarių 200 metrų rungtyje kartu su Alvydu Duonėla, daugkartinį Europos čempioną ir prizininką E. Balčiūną: „Prieš daugiau nei du dešimtmečius, palyginus su tuo ką turime dabar, buvome tikrų tikriausi varguoliai. Iš valdžios turėjome gavę patalpas gale mūrinio ūkinio pastato, stovinčio kitoje pusėje įlankos prieš dabartinę Valčių irklavimo bazę. Nebuvo nei tualeto, persirengimo kambarių ir kitų būtinų sportinės veiklos atributų, valtis laikėme lauke po kukliai įrengta stogine, nors tuo tarpu kitoje pastato dalyje buvo įrengta, pagal anų laikų supratimą, ganėtinai prabangi Marijampolės maisto produktų fasavimo automatų gamyklos pokylių salė ir pirtis. Taigi, sąlygos buvo sunkios, tačiau irkluotojams netrūko entuziazmo, noro dirbti, motyvacijos, tad ilgainiui visuma šių faktorių davė gerus rezultatus“.

Grįžtant prie pačių varžybų norisi paminėti, kad vienviečių baidarių 200 metrų rungtyje penki Marijampolės sporto centro irkluotojai tapo prizininkais. Savo amžiaus grupėje pirmąją vietą iškovojo Smiltė Ema Čaplinskaitė, trečiąsias vietas užėmė Justas Nemanius, Adomas Miglinas, Urtė Čebatoriūtė ir Skaiva Gudelevičiūtė.

Irkluodami vienvietes baidares 1200 metrų distancijoje pirmi finišo liniją kirto Smiltė Ema Čaplinskaitė ir Adomas Miglinas, o Justas Nemanius finišavo trečias.

Dviviečių baidarių 200 metrų rungtyje sidabro medalius iškovojo Vilniaus ir Marijampolės irkluotojų Benedikto Stokės bei Arno Volkovičiaus ekipa, trečiąsias vietas pelnė marijampoliečiai Justė Grigutytė kartu su Urte Čebatoriūte, taip pat Titas Žilinskas irklavęs su Domantu Katilium bei Milė Jankauskaitė, irklavusi su panevėžiete Beatriče Juškaite.

Vytautas Karsokas

Autoriaus ir Marijampolės sporto centro nuotraukose šių metų Egidijaus Balčiūno taurės irkluotojų varžybų, Kvietiškio užtvankoje, akimirkos.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE