Paslaugų sektorius laimi dėl mažiau energijos naudojančių pastatų

Šalies paslaugų sektoriaus įmonių energijos suvartojimas vienam sukuriamos vertės eurui yra daugiau nei du kartus prastesnis nei ES vidurkis, rodo bendrovės KPMG atliktas tyrimas. Pasak Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidento Valdo Sutkaus, tam daugiausia įtakos turi viešosios paskirties pastatų (ligoninių, mokyklų ir kitų) didelės energijos sąnaudos.

Jo teigimu, Vyriausybė neatsitiktinai orientuojasi į šių pastatų renovaciją, tam yra skiriamos lėšos iš ES fondų, įgyvendinamos valstybinės programos.

„Privačiame paslaugų sektoriuje situacija su pastatų energiniu efektyvumu yra geresnė, nes verslas yra linkęs taupyti ir į tai investuoti. Nors energijos suvartojimo ir verslo sukuriamos vertės rodiklis yra dvigubai prastesnis nei ES vidurkis, šis santykis nuo 2009 m. krizės nuolat gerėja. Tačiau tai daugiau lemia ne energijos taupymas, o paslaugų sektoriaus sukuriama didesnė pridėtinė vertė. Tai ir vis besiplečiantys, aukštos pridėtinės vertės paslaugas teikiantys informacinių technologijų, mokslinių tyrimų, telekomunikacijų sektoriai“, – sako V. Sutkus.

LVK prezidentas Lietuvos situaciją tarptautiniame kontekste vertima teigiamai. „Rodiklis yra dukart prastesnis nei ES vidurkis, tačiau iš esmės jis yra gana geras. Visos už mus energiją efektyviau vartojančios šalys yra piečiau, išskyrus pažengusias Skandinavijos šalis. Lenkiame ne tik Baltijos kaimynes, bet ir Lenkiją, Islandiją, Čekiją, Vengriją, Slovakiją“, – teigia V. Sutkus.

Tyrimą „Lietuvos verslo pažeidžiamumas energijos išteklių kainų pokyčiams“ KPMG atliko penktus metus iš eilės. Atliekant tyrimą remtasi Statistikos departamento duomenimis bei pasaulinių energijos išteklių kainų prognozėmis.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE