Pateikė pasiūlymus dėl tvarios ir tolygios plėtros Lietuvos regionuose

Lietuvos verslo konfederacija ir šalies regioninių verslo organizacijų atstovai praėjusią savaitę, lapkričio 10 d. pasirašė memorandumą dėl tvarios ir tolygios plėtros Lietuvos regionuose. Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo (PLEF) dalyviai taip pat kreipėsi į naujuosius Seimo narius, paskirtos 17-osios Vyriausybės Ministrą Pirmininką ir ministrus. Tarp memorandumo signatarų – ir Kazlų Rūdos verslininkų klubo atstovai.

„Lietuvos demografinė padėtis sparčiai blogėja – vien per metus iš šalies išvyksta per 35 tūkst. gyventojų. Kasmet tirpsta ir dirbančių bei mokesčius mokančių asmenų skaičius, rinka traukiasi ir mažėja vartotojų, o verslai, ypač mažos ir vidutinės įmonės atokesniuose regionuose, nyksta. Kyla realių grėsmių Lietuvos ekonomikai, dėl to būtina mažinti ekonominę ir socialinę atskirtį, siekiant užtikrinti tolygų ir subalansuotą regionų vystymą. Tam yra būtinas aktyvios pilietinės visuomenės indėlis, skaidrus ir nuolatinis valdžios ir verslo socialinis-ekonominis dialogas“, – sako Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Valdas Sutkus.

LVK tikisi, kad bendradarbiavimas su Lietuvos savivaldybių asociacija leis pasiekti bendrą sutarimą Lietuvos regionų plėtros klausimais. Pasiūlymai bus teikiami rengiamai Vyriausybės programai ir jos įgyvendinimo priemonių planui.

PLEF dalyviai pasisako už socialinio-ekonominio dialogo plėtrą ir būtinybės steigti Nacionalinę ekonominių ir socialinių reikalų tarybą Lietuvoje. Verslo organizacijų nuomone, būtina stiprinti Regioninių verslo plėtros tarybų veiklą ir jose penktadaliu didinti verslo atstovų skaičių.

Aktyviai bus bendradarbiaujama stiprinant verslo ir mokslo partnerystę per tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros (MTEP) naudos sklaidą, inovacijų diegimą, specializuoto profesinio mokymo centrų darbo gerinimą ir verslo ekspertų įtraukimą į jų valdymą. Daug dėmesio bus skiriama regioninių kolegijų išlaikymui, darbo vietų kūrimui, gyvenimo sąlygoms ir laisvalaikio jaunimui aplinkai.

Tikimasi pasaulio lietuvių dalyvavimo ir jungimosi į įvairias kraštiečių sudominimo, įsitraukimo, prisidėjimo prie savo miesto, regiono plėtojimo iniciatyvų, projektų, konsultacijų ar bendrų investicinių projektų įgyvendinimo. Seimas ir Vyriausybė kviečiami būti partneriais LVK iniciatyva rengiamoje metinėje „Lietuvos regionų plėtros konferencijoje – LT 2020“.

Memorandumo dalyvės viliasi, kad tokios priemonės ir iniciatyvos, kaip socialiai atsakingas verslas, tiekėjų etikos

Lietuvos verslo konfederacija ir šalies regioninių verslo organizacijų atstovai pasirašė memorandumą dėl tvarios ir tolygios plėtros Lietuvos regionuose
Lietuvos verslo konfederacija ir šalies regioninių verslo organizacijų atstovai pasirašė memorandumą dėl tvarios ir tolygios plėtros Lietuvos regionuose

kodekso laikymasis viešuosiuose pirkimuose, antikorupcija formuos teigiamą visuomenės ir politikų požiūrį į verslą ir verslininką.

Memorandumą pasirašė Kazlų Rūdos verslininkų klubo atstovai

Tarp memorandų rengusių ir pasirašiusių organizacijų – Kazlų Rūdos verslininkų klubo atstovai. Pasak klubo viceprezidento Algimanto Bučinsko, klubo nariai aktyviai dalyvavo rengiant šį dokumentą. „Turime daug pasiūlymų, kurie, tikimės, prisidėtų prie šalies konkurencingumo didinimo ir spartesnio ekonominio vystymosi“, – „Kazlų Rūdos laikraščiui“ sakė A. Bučinskas.

Kazlų Rūdos verslininkų klubo atstovai siūlė sukurti ir įtraukti į švietimo įstaigų bendrojo lavinimo mokymų programą Verslumo ugdymo ir finansinio raštingumo pamokas. Krašto verslininkai ragino skatinti socialiai atsakingo verslo principų propagavimą permainų valstybiniame sektoriuje pavyzdžiu ir išgyvendinti biurokratijos požiūrį į valstybės reikalų tvarkymą, kaip į galios instrumentą.

Lietuvos verslo konfederacijos, KRL inf.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE