Paukštininkystės sektoriui – beveik 6 mln. eurų pagalba

Vištos / asociatyvi nuotr.

Žemės ūkio ministerija, siekdama išsaugoti paukštininkystės sektoriaus gyvybingumą, viščiukų broilerių ir dedeklių laikytojams skirs 5,8 mln. eurų paramos. Paraiškas paramai gauti jie kviečiami teikti iki gegužės 11 d.

Viščiukų broilerių augintojams, nukentėjusiems dėl COVID-19 viruso protrūkio sutrikus rinkai, iš viso skirta 2 mln. Eur. Pagalba pagal Laikinosios valstybės pagalbos viščiukų broilerių augintojams administravimo taisykles būtų teikiama už 2021 m. rugsėjo–gruodžio mėn. laikotarpį.

Dar 3,8 mln. Eur išimtinės pagalbos bus skirta viščiukų broilerių ir vištų dedeklių laikytojams dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje pabrangusių pašarų.

Šis karas daro tiesioginį poveikį pašarų (lesalų) gamyboje naudojamų žaliavų, visų pirma kviečių, kukurūzų, sojos bei saulėgrąžų aliejaus atsargoms ir kainoms.

Nuo karo pradžios iki kovo mėnesio paukštininkystės sektoriuje naudojamų pašarų kainos, lyginant su kainomis nuo karo pradžios, išaugo apie 20 proc., tad broilerių augintojų ir kiaušinių gavyba užsiimančių ūkio subjektų gaunamos pajamos už parduotą produkciją nepadengė išaugusių gamybos sąnaudų.

„Siekiant kompensuoti dėl karo Ukrainoje išaugusias pašarų kainas ir sumažinti paukštininkų patiriamus nuostolius, parengėme Išimtinės sureguliavimo pagalbos paukščių laikytojams administravimo taisykles, pagal kurias ir bus skirstomi minėti 3,8 mln. Eur“, – teigia žemės ūkio viceministras Paulius Astrauskas.

Pagalba teikiama už 2022 m. kovo – gegužės mėnesiais užaugintų ir pristatytų skersti ir (arba) užaugintų ir paskerstų broilerių ir už pagamintų bei pateiktų rinkai kiaušinių faktinį kiekį.

Laikinosios valstybės pagalbos viščiukų broilerių augintojams administravimo taisyklės: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/e1f30be0c5e411ec8d9390588bf2de65

Daugiau informacijos: https://zum.lrv.lt/lt/skelbimai/kvietimas-teikti-paraiskas-pagal-laikinosios-valstybes-pagalbos-visciuku-broileriu-augintojams-administravimo-taisykles

Išimtinės sureguliavimo pagalbos paukščių laikytojams administravimo taisyklės: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/cef60af0c6ee11ec8d9390588bf2de65 \

Daugiau informacijos: https://zum.lrv.lt/lt/skelbimai/kvietimas-teikti-paraiskas-pagal-isimtines-sureguliavimo-pagalbos-pauksciu-laikytojams-administravimo-taisykles

LR ŽŪM inf.

 

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE