Per vėlu valyti kaminą, kai ugnis ima vaikščioti namo stogu

Šiais metais Lietuvoje kilo daugiau kaip 470 gaisrų, iš jų net 73 kartus degė suodžiai. Deja, gyventojai dažnai neįvertina tokių gaisrų grėsmės, nors iš kamino besiveržiančios liepsnos gali apimti ne tik  stogą, bet ir visą namą.

Sausio 21 d. Vilkaviškio rajone, Vištyčio seniūnijoje  viename namų  ugnis taip pat veržėsi iš kamino. Laimei, namo savininkas namų neprarado. Bet po šio gaisro senolio namuose apsilankiusi  Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorė Indrė Miškinytė įsitikino, kad jame iki gaisro trūksta tik kibirkšties. „Pasiteiravus, kodėl tiek šiukšlių virtuvėje, kurioje dar ir netvarkinga krosnis bei prie pakuros sumesti degūs daiktai, savininkas atsakė, jog viskas reikalinga. Jo teigimu, dūmų detektoriaus jam nereikia, nes namų niekas nedraudžia”, – pasakoja I. Miškinytė.

Buvo susiekta ir su senolio dukra, kuri, kaip paaiškėjo,  gyvenanti kartu. Indrės teigimu, bus ieškoma priemonių, kad gaisras šiuos namus aplenktų.

Kodėl iš kamino  pradeda veržtis ugnis? Suodžiai susidaro kūrenimo metu. Degimo metu jie kaupiasi ant kamino sienelių, kurių kiekis vis didėja. Tiek suodžiai kamine, tiek  susidariusios jame dervos bet kada gali užsidegti. Būna, kad jiems degant neretai susproginėja kamino sienelės ir ugnis išplinta.

Jei iš kamino ima veržtis ugnis, reikėtų  sandariai uždaryti krosnies kūryklos ir pakuros dureles, kad neliktų traukos ir, kuo skubiau kviesti ugniagesius. Kad tokie gaisrai nekiltų, kaminus būtina valyti du kartus per metus.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE