Petro Armino progimnazijos komandos vizitas Kretoje

Rugsėjo 27 – spalio 1 d. Marijampolės Petro Armino progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Kristina Vėlyvienė, anglų kalbos mokytojos Edita Grubienė ir  Gražina Avižienienė susitiko su Slovėnijos, Vengrijos, Portugalijos, Graikijos mokyklų partnerių komandomis, kartu dalyvaujančiomis Erasmus+ projekte ,,Let´s CAMOLE“ Kretoje.

Šis mobilumo vizitas buvo labai lauktas, kadangi projekto veikla dėl pandeminės situacijos buvo atidėta. Šį  kartą dėl ribojimų mokykla partnerė iš Vokietijos atvykti negalėjo, todėl jos komanda, kaip ir visų mokyklų partnerių mokiniai, prie veiklų prisijungė nuotoliniu būdu.

Jau pačią pirmąją viešnagės dieną projekto dalyvius Kreta pasitiko žemės drebėjimu, kuris siekė net 5,8 pagal Richterio skalę. Tai tarsi patvirtino susitikimo temą – netradicinės mokymos/-si aplinkos. Vietoj suplanuotos veiklos Herakliono 7-oje gimnazijoje darbą teko perkelti į viešbučio konferencijų salę, kadangi mokyklos buvo uždarytos. Susitikimo metu dalyviai trumpai pristatė savo mokyklas, buvo susipažinta su Kretos tradicijomis , papročiais, kulinariniu paveldu, atliekant užduotis plačiau pristatyta Graikijos istorija ir pasiruošta sekančios dienos veiklai –  gyvai ir virtualiai išvykai  į Knoso rūmus.

Petro Armino progimnazijos komandos vizitas Kretoje
Petro Armino progimnazijos komandos vizitas Kretoje / autorių nuotr.

Antrą susitikimo dieną vyko ekskursija į Knoso rūmus. Toliau susitikimas tęsėsi Herakliono 7-oje gimnazijoje. Mokytojai, apžiūrėję rūmus gyvai, o mokiniai – virtualiai,  atliko užduotis. Mokiniai susipažino su Herakliono miestu, atlikdami įvairias užduotis, žaisdami žaidimus prisiminė graikų mitologines būtybes. Po to komandos aptarė sekančios dienos veiklas ir joms pasiruošė.

Trečioji diena prasidėjo Istorijos muziejaus lankymu ir interaktyvių užduočių atlikimu. Mokytojai, jas atlikdami,  išbandė įvairius mokymo metodus.

Petro Armino progimnazijos komandos vizitas Kretoje
Petro Armino progimnazijos komandos vizitas Kretoje / autorių nuotr.

Ketvirtąją vizito dieną komandos susitiko mokykloje vėl gyvai ir virtualiai. Kadangi komandos jau spėjo susipažinti ir susidraugauti, visiems buvo smagu vėl vieniems kitus pamatyti. Visi kartu dar kartą sugrįžome į Istorijos muziejų, stebėdami video medžiagą atlikome užduotis, reflektavome. Vėliau mokytojai pristatė netradicinio mokymo/-si pavyzdžius, kuriuos jie taiko savo darbe, mokiniai pristatė erdves mokyklose ir pateikė pavyzdžius, kaip būtų galima jas išnaudoti mokymuisi. Besibaigiant paskutiniajai susitikimo dienai buvo susitarta dėl sekančio mobilumo vizito Portugalijoje.

Petro Armino progimnazijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE