Pirmą kartą organizuotas verslo idėjų konkursas sukvietė beveik šimtą mokinių

Lapkričio 13 dieną Marijampolės Sūduvos gimnazijoje viešėjo beveik šimtas moksleivių iš įvairių Savivaldybės bendrojo lavinimo įstaigų. Visi jie dalyvavo pirmą kartą organizuotame verslo idėjų konkurse. Registruotis ir dalyvauti konkurse buvo kviečiami bendrojo lavinimo mokyklų 1–12 klasių mokiniai, kurie turėjo galimybę pristatyti savo verslo idėją bendraminčiams ir komisijai, ir jų mokytojai.

„Smagu matyti veidus susirinkusiųjų, kurie nekantriai laukia galimybės žengti ir pristatyti savo verslo idėją. Džiaugiuosi, kad tokie renginiai organizuojami – jie parodo, kad verslumo skatinimas dar tebesimokant mokykloje gali duoti realius ir apčiuopiamus rezultatus ateityje. Visiems linkiu būti drąsiems, tikėti savo idėja ir nesustoti net tada, kai nepasiseka. Visada bandykite dar ir dar kartą – tik didelio noro ir užsispyrimo dėka galite pasiekti viską, apie ką svajojate“,– prasidedant konkursui kalbėjo renginyje dalyvavęs Marijampolės savivaldybės vicemeras Paulius Marozas.

Konkurse dalyvavusias 23 komandas vertino komisija, kurią sudarė Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Marozas, Marijampolės miesto vietos veiklos grupės primininkė Ieva Vizgirdienė, Lietuvos Junior Achievement generalinė direktorė Andželika Rusteikienė, Lietuvos Junior Achievement projektų vadovė Jūratė Raudoniūtė, „Mantingos“ labdaros ir paramos fondo direktorius Andrius Jasinskis, Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Loreta Rutkauskienė.

Komisija vertino dalyvių pasirodymus trijose kategorijose: 1–4, 5–8 ir 9–12 klasių. Kiekvienai kategorijai buvo skirtos penkios nominacijos. Buvo vertinamas verslo idėjos inovatyvumas, socialinis atsakingumas, startuoliškumas, originalumas ir pristatymo profesionalumas.

1–4 kl. kategorijoje Mantingos įsteigtus prizus laimėjo Marijampolės „Šaltinio“ progimnazijos 3a klasės mokiniai. Komanda „Mažieji šaltiniečiai“ buvo įvertinti kaip paruošę profesionaliausią pristatymą, „Keramikai“ – socialiai atsakingiausios idėjos autoriai, o „Konditeriai“ – originaliausios verslo idėjos savininkai.

Tarp 5–8 kl. socialiai atsakingiausi komisijos sprendimu – Marijampolės Mokolų progimnazijos komanda „Atšvaitas“, o Marijampolės R. Stankevičiaus progimnazijos „Gamtos saugotojai“ gavo du įvertinimus: profesionaliausio pristatymo ir verslo idėjos inovatyvumo.

Gausiausioje vyriausiųjų, 9–12 kl., kategorijoje šeimininkų, Marijampolės Sūduvos gimnazijos, komanda „Kringelis“ buvo pripažinta inovatyviausios verslo idėjos sumanytoja, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos „Eco Magic“ kolektyvas – socialiai atsakingiausias, Sūduvos gimnazijos „Rudminukai“ – turintys startuoliškiausią verslo idėją, Rygiškių Jono gimnazijos komanda „Verslo kūrėjai“ originaliausia, o vienintelis atstovas iš kitos savivaldybės, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos „Juli B.“, pelnė savo grupėje profesionaliausio pristatymo apdovanojimą.

Konkurso iniciatorė Verslo bendradarbystės centro „Spiečius“ vadovė ir Lietuvos Junior Achievement regiono koordinatorė Edita Naidaitė dėkojo bendramintėms Sūduvos ir Rygiškių Jono gimnazijų mokytojoms Rasai Tumosienei ir Živilei Myru už bendrą darbą ir idėjos pavertimą realybe. Ji džiaugėsi aktyviais jaunuoliais, kurie kūrybiškai pažvelgė į verslo kūrimo ir pačios idėjos pristatymą, kvietė nesustoti, tobulėti, savo pristatytas idėjas įgyvendinti ir toliau dalyvauti verslo skatinimo renginiuose.

Nuoširdžiai buvo padėkota Marijampolės savivaldybei už palaikymą skatinant verslumą regione ir nuolatinę pagalbą įgyvendinant tiek mažesnius, tiek didesnius projektus. Padėkos žodžiai nuskambėjo ir „Mantingai“, kurios bendruomenė visada prisideda prie įvairių mieste vykstančių iniciatyvų ir skiria prizus nugalėtojams.

 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE