Pirmojo virtualaus spektaklio įrašo transliacija jau šį vakarą!

Teatras keliauja į pačią kameriškiausią erdvę t.y Jūsų namus! Švęsdami teatro savaitę, Kauno miesto kamerinis teatras kviečia nemokamai stebėti spektaklių įrašų transliacijas. Jūsų patogumui, spektaklių įrašai bus saugomi dar 24 val. po transliacijos. Daugiau spektaklių šią savaitę rasite paspaudė nuorodą: https://suduvosgidas.lt/teatras-tiesiog-jusu-namuose-kvieciame-i-nemokamas-spektakliu-perziuras-visa-savaite/

SPEKTAKLIO ĮRAŠO TRANSLIACIJĄ KVIEČIAME ŽIŪRĖTI KOVO 25 d. 18:00 val.

„Alksniškės“ – pasakojimai apie K. Grinių, dialogai ir pamąstymai apie laisvę, perversmą, ateitį. Spektaklio veiksmas vyksta 5-ame XX a. dešimtmetyje, kuomet Kazys Grinius už protestą dėl žydų naikinimo buvo ištremtas iš Kauno į savo gimtąjį kaimą – Selemos Būdą. Atskirtas nuo įprastos sau veiklos, trečiasis prezidentas prisimena kertinius savo ir visos Lietuvos gyvavimo taškus – kovą už demokratiją, žodžio, religijos ir kitų laisvių įsigalėjimą Lietuvoje, 1926 m. gruodžio 17 d. perversmą, tolimesnę visuomeninę veiklą. Prezidento dialoguose su giminaičiais, kaimynais ir gyvenimo bendrakeleiviais atsiskleidžia Kazio Griniaus išgyvenimai, filosofinė pozicija bei asmeniniai bruožai – tolerancija, demokratiškumas, pacifizmas, išmintis. Spektaklyje atsiskleidžia ne tik Kazio Griniaus asmenybė, bet ir kitu rakursu parodomi svarbiausi tuometiniai istoriniai įvykiai.

Rašydamas pjesę spektakliui „Alksniškės“ režisierius G. Padegimas gręžiasi į istorines asmenybes, išlikusius dokumentinius jų tekstus: Kazio Griniaus atsiminimus, Gedimino Ilgūno ir Alfonso Eidinto monografijas, prezidento sūnaus Liūto Griniaus atsiminimus (išleistus JAV) bei tekstus iš 1926 m. „Varpo“, skirto Prezidentui.

Spektakliu siekiama atsigręžti į vieną demokratiškiausių Lietuvos prezidentų, priminti visuomenei apie didelį jo įnašą Lietuvos kultūrai, švietimui, viešajam diskursui bei prisiminti jo gyvenimo misiją – tarnavimą demokratijai. „Šiais sudėtingais laikais, kai demokratija daugelyje šalių darosi tarsi nebereikalinga, jis mums yra svarbus pavyzdys,“ – pabrėžia režisierius G. Padegimas.

_______________________________________________________________________________________________

Režisierius: Gytis PADEGIMAS
Autorius: Gytis PADEGIMAS
Aktoriai: Henrikas SAVICKIS, Alma MASIULIONYTĖ, Margarita BLADŽENAUSKAITĖ, Arnis ALEINIKOVAS/Mindaugas GARGASAS, Vytautas GASILIŪNAS, Albinas BUDNIKAS, Edita NICIŪTĖ, Kristina KAZAKEVIČIŪTĖ
Kompozitorius: Raimundas MARTINKĖNAS
Video menininkas: Ernestas Lylaus

 

Kauno miesto kamerinio teatro informacija 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE