Planuojama didinti vaikų skaičių darželiuose netradiciniais būdais

Ne tik Marijampolės savivaldybė, bet ir kaimyninės bei visos šalies savivaldybės, susiduria su vaikų darželiuose kylančiomis problemomis ir ieško būdų, kaip jas išspręsti. Viena tokių – vietų trūkumas.

Nors mūsų savivaldybėje ši problema buvo itin opi prieš keletą metų, šiandien galime pasidžiaugti, kad vaikučių, kurie nepatenka į darželius dėl jų perpildymo, yra išties nedaug. Tačiau pagrindinis siekis visada buvo ir yra toks pats – kad visi vaikai patektų į darželius ir jiems būtų suteikta galimybė lavinti savo įgūdžius ir kaupti žinias bendraamžių būryje.

Steigiamos papildomos ikimokyklinio ugdymo grupės ir darželių perorganizavimas suteikė galimybę sumažinti į darželius nepatenkančių vaikų skaičių, tačiau savivaldybės vadovai ir toliau ieško sprendimų, kaip šią problemą išspręsti visam laikui. Vienas iš labai tikėtinų ir tinkamų variantų – modulinių darželių steigimas.

Marijampolės meras Povilas Isoda, Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Alvydas Zdanys, mero patarėja Agnė Pavelčikienė lankėsi Kauno rajono savivaldybėje, kurios teritorijoje tokie mobilūs darželiai statomi jau ne pirmi metai ir kasmet sukuriama daug naujų vietų darželinukams. Planuojama, kad tokie moduliniai darželiai galėtų atsirasti ir Marijampolėje, o jų įrengimas turėtų užtikrinti, kad visi vaikai patektų į darželius.

„Per paskutinius dvejus metus reorganizavus „Želmenėlių“ ir Mokolų mokyklas-darželius į lopšelius-darželius, buvo įsteigtos net 8 naujos ikimokyklinio ugdymo grupės. Iš principo, šių naujų grupių atsiradimas galutinai išsprendė 3–6 metų vaikų, norinčių lankyti darželį Marijampolėje, poreikius. Kasmet būdavo daugiau nei 100 vaikų, nepatenkančių į darželius. Šiuo metu poreikis daug mažesnis. Labiausiai vietų trūksta 1–2 metų vaikams. Šį rugsėjį penkiasdešimt penki 1–2 metų vaikai negavo vietų darželiuose, tačiau net 28 iš jų ne marijampoliečiai. Vadinasi, realiai Marijampolėje trūksta visai nedaug vietų, todėl šiuo metu kruopščiai analizuojame vietų poreikį jau kitų metų rugsėjui ir žiūrime kitų savivaldybių pavyzdžius. Realiausia idėja – modulinių darželių po kelias grupes statymas prie jau veikiančių darželių, kur visa aplinka ir infrastruktūra jau yra, kad jau ateinantį rugsėjį darželyje vietas turėtų visi norintys patekti“, – planais dalijasi Marijampolės savivaldybės mero patarėja Agnė Pavelčikienė.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE