Po dvaro skliautais skambės klarnetų muzika

Paskutinį rudens savaitgalį, lapkričio 30-ąją, Paežerių dvaro rūmuose graži šventė laukia Dvarų senovinės muzikos festivalio „Viva la musica“ gerbėjų. Šįkart festivalyje karaliaus klarnetų muzika. Šį nuostabų pučiamąjį instrumentą mėgstantiems žmonėms koncertuos virtuoziškas kvartetas „Vilniaus klarnetai“, kartu su jais savo meistriškumą demonstruos svečiai iš Latvijos –  Rygos klarnetų kvartetas „Quattro Differente“. Su klarnetininkais scenoje pasirodys ir Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansamblis „Musica Humana“, jų meno vadovas ir dirigentas, kocerto programos sumanytojas, obojininkas Robertas Beinaris.

„Vilniaus klarnetai“ susibūrė 2009-aisiais, kai Vilnius buvo tapęs Europos kultūros sostine. Tai pirmasis tokios sudėties kolektyvas Lietuvoje. Jame įvairių rūšių klarnetais muzikuoja keturi jauni entuziastingi profesionalūs atlikėjai: Edvardas Kuleševičius, Vidmantas Riškus, Denisas Nareiko (klarnetai) ir Dainius Verbickas (bosinis klarnetas). Visi instrumentalistai baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Daug ir kruopščiai dirbdami atlikėjai stengiasi, kad ši tikrove virtusi „klarnetinė įdėja“ pasiektų visus, norinčius ją išgirsti, juos pradžiugintų ir praturtintų Lietuvos muzikinį gyvenimą. Klausydamasi „Vilniaus klarnetų“, publika išgirs virtuoziškai atliekamą muziką, kuri, tikėtina, paliks įspūdį. Ansamblio repertuaras labai platus ir apima įvairius stilius – baroko, klasicizmo, romantizmo, džiazo ir šiuolaikinę muziką. Klarnetininkų atliekami kūriniai išsiskiria melodingumu, dinamiškumu, puikiu skambesiu įvairiose erdvėse.

„Quattro Differente“ iš Rygos – dvigubai už vilniečius vyresnis, prieš 20 metų susibūręs klarnetų kvartetas, jau spėjęs pelnyti laureatų vardus įvairiuose konkursuose, surengti koncertus ne tik Latvijoje, bet ir visoje Europoje. Prieš penkerius metus šis kvartetas įrašė savo pirmąją kompaktinę plokštelę, kurioje skamba tik latvių autorių kūriniai. Dėmesys nacionalinei muzikai yra išskirtinis ansamblio repertuaro formavimo bruožas. Rygos klarnetų kvartetą „Quattro Differente“ sudaro Guntars Gedroics, Marina Vidmonte, Ojars Spila (klarnetai), Aleksandrs Maslovs (bosinis klarnetas). Kartu su jais pasirodys Arturs Krivoručko (mušamieji).

Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis ansamblis „Musica Humana“ muzikuoja jau 45-ąjį kūrybinės veiklos sezoną. Didelį impulsą kolektyvui davė ilgamečio meno vadovo prof. Algirdo Vizgirdos studijos Paryžiaus nacionalinėje konservatorijoje. Ansamblio koncertai kadaise buvo vieni pirmųjų senosios muzikos autentiškos interpretacijos atgaivinimo Lietuvoje ženklų. Vėliau kolektyvo repertuaras pasipildė kitų epochų muzika, daug dėmesio skiriant lietuvių autorių kūrybai. Programoje, kurią išvysime šeštadienį, ansamblis pats atliks keletą kūrinių bei akompanuos klarnetininkams. Skambės tiek originalios kompozicijos, tiek aranžuotės šiai netipiškai programos atlikėjų sudėčiai. „Norisi sujungti mūsų šalių pučiamųjų instrumentų tradicijas ir jas įtaigiai perteikti klausytojams. Šį kartą pasirinktas klarnetas kaip centrinė koncerto figūra. Kodėl jis? Ateikite į koncertą ir viską sužinosite“, – intrigavo ansamblio „Musica Humana“ meno vadovas ir koncerto programos sumanytojas R.Beinaris.

Festivalio organizatoriai – Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus džiaugiasi, kad festivalis tampa tarptautiniu, jau antrajame  koncerte matysime svečius iš užsienio, kurie, kaip ir ankstesnė atlikėja – pianistė iš Kroatijos, atliks savo nacionalinių  kompozitorių muziką.

Koncerto pradžia 15 val. Įėjimas nemokamas. Laukiame jūsų!

Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE